fbpx
Зсередини

Хто такий креативний директор?

Поговорили з креативними директорами про їхню роботу
Чередніченко Анастасія, 25.11.2019

Ми вже розповідали про те, чим займається артдиректор, а сьогодні з’ясуємо, що входить до обов’язків креативного директора. У чому різниця між ним та артдиректором, і хто з них головніший.

Говоримо з трьома креативними директорами про їхню роботу.


Юлія Саліженко,
креативна директорка Platfor.ma


Олексій Максименко,
креативний директор Grape


Василь Северенчук,
креативний директор Citrus.ua

Хто це?

Юлія Саліженко, креативна директорка Platfor.ma:

Креативний директор – це людина з завданням побудувати творчий процес у команді так, щоб у результаті отримати якісний робочий продукт.

Олексій Максименко, креативний директор Grape:

Креативний директор – творчий керівник, який робить усе, щоб креативний продукт був потрібної якості й користі, був реалізований вчасно і в заданому бюджеті. Це людина, яка заради крутого проєкту готова на все, і при цьому кайфує від процесу. 

Василь Северенчук, креативний директор Citrus.ua:

Відповідальний за творчий продукт в компанії або рекламному агентстві. Креативний директор має бути стратегом, розуміти цілі комунікації та відповідати за її результати. Він працює з найбільшим масивом інформації у відділі, тому що всі брифи – його брифи. Немає “чужих” завдань, оскільки ти відповідальний за кінцевий результат усіх проєктів.

Це людина, яка заради крутого проєкту готова на все, і при цьому кайфує від процесуЧим займається?

Юлія Саліженко, креативна директорка Platfor.ma:

Креативний директор займається створенням робочого продукту. У нашому випадку творчим продуктом може бути що завгодно: стаття, спецпроєкт, комунікаційна кампанія, івент тощо. У роботі Platfor.ma креативна складова є суперважливою – усе, за що ми беремось, повинно вирізнятись нестандартною концепцією, форматом чи подачею. Робити “норм” зазвичай неефективно і просто нецікаво.

Олексій Максименко, креативний директор Grape:

У моєму розумінні, немає меж зонам відповідальності креативного директора. Його задача – зробити проєкт відмінним. Не важливо, що саме для цього потрібно: докрутити сценарій, мотивувати копірайтера, знайти дизайнера, продати ідею, допомогти акаунту, побути акаунтом, звільнити лінивого моушена, домовитися з режисером, допомогти систематизувати процеси в агентстві, відмовитися від отруйного клієнта і т.д. У результаті агентство має стабільно видавати відмінний продукт, яким будуть задоволені і креативний директор, і команда, і клієнт. Це головна мета.

Василь Северенчук, креативний директор Citrus.ua:

Займається всім: від створення комунікаційної стратегії до оплати Shutterstock. З однієї сторони ти – менеджер, а з іншої разом з усіма маєш генерувати ідеї. З одного боку ненавидиш коментарі, а з іншого змушений постійно їх давати. Схоже на роздвоєння особистості, але в цьому і основний фокус – “одружити” стратегію з креативом, поєднати несприйняття встановлених правил з функціоналом менеджера.

У моєму розумінні, немає меж зонам відповідальності креативного директора. Його задача – зробити проєкт відміннимНатхнення або постійна робота над собою?

Юлія Саліженко, креативна директорка Platfor.ma:

Звісно, без натхнення, як і в будь-якій роботі, ніяк. Але нам близьке уявлення про креативність як про скіл чи навіть м’яз. Вам не вдасться пробігти марафон без тривалих тренувань, так само й велику ідею не придумати, якщо не практикуватись у цьому щодня. Якось я спробувала підрахувати, скільки брейнштормів ми робимо на місяць – вийшло більше 30-ти. І це не враховуючи тих, які ми забули внести до календаря. Вигадування ідей – це саме той процес, у результаті якого кількість обов’язково переходить у якість. Тому, щоб вигадати одну геніальну ідею, ми щодня вигадуємо сотні.

Олексій Максименко, креативний директор Grape:

Натхнення допомагає, але воно занадто нестабільне. Я вірю в те, що потрібно вчитися з одного боку викликати натхнення, а з іншого — навіть без нього видавати креатив, за який не соромно. З першим мені допомагають біг, поїздки в метро, голосна музика або дедлайн, що горить.

Останнім часом помічаю за собою, що апетит приходить під час їжі. Головне — починати штормити, думати, а потім вмикається азарт, і поки не напишеш фінальний сценарій, тебе не зупинити.

Василь Северенчук, креативний директор Citrus.ua:

Сoca-Cola чи Pepsi? Важко обрати серед запропонованих варіантів: обидва правильні. Іноді для того, щоб з’явилася ідея, достатньо натхнення, гарного настрою, спогадів про нещодавній класний відпочинок, погляду у вікно. Буває, що ідея “не йде”: 100% буде, але не зараз. Тоді потрібно працювати, копати, шукати, штормити і знову штормити.

Це завжди симбіоз. Постійна робота над собою — розвиток, це те, що дає тобі бекграунд. Натхнення – додаткова перевага, котра буде плюсом, але розраховувати лише на неї не варто. Ви не вивчите мову, якщо просто будете цього сильно хотіти, але 100% вивчите, якщо займатиметеся нею кожного дня. 

Щоб вигадати одну геніальну ідею, ми щодня вигадуємо сотніЗ якими труднощами зіштовхується?

Юлія Саліженко, креативна директорка Platfor.ma:

Мабуть, найбільша складність у роботі – знайти компроміс між масштабом ідеї, яку ми придумали, бажаннями клієнта та наявним бюджетом так, щоб результат на виході був таким само класним, як і первинна ідея в наших головах. Всі частини пазлу повинні скластись, щоб вийшов крутий продукт.

В англійській є словосполучення “creative routine”, яке виглядає, з одного боку, як оксюморон, а з іншого – влучно відображає щоденну роботу будь-якого професіонала креативної індустрії. Потрібно щодня не просто вигадувати ідеї у вакуумі – їх треба масштабувати, адаптувати, оцінювати потенціал, реалізувати та вимірювати результат. А ще продавати – це окрема велика історія. Як правильно сказав одного разу Павло Вржещ, грошей у світі багато, а крутих ідей дуже мало. Ідеї – справжнє золото, а нам подобається бути багатіями.

Олексій Максименко, креативний директор Grape:

Головна і єдина складність та перепона в роботі креативного директора — сам креативний директор. Не поборов лінь — отримай ролик-лайно. Полінувався, відволікся, зламався, не зібрався — отримай і розпишися за посередній продукт. Тому головний челендж у тому, щоб завжди вміти побороти себе і “дотиснути”. Все інше цілком можна вирішити.

Василь Северенчук, креативний директор Citrus.ua:

Відповідальність за будь-який продукт, який створює твоя команда — досить стресова історія. Уявіть, ви створюєте 10 креативів на день, і ви в них вірите, адже те, у що ви не вірите, не повинно виходити за стіни відділу. Як тільки ви проаппрувили роботу команди – ви відповідаєте за неї і перед клієнтом, і перед колективом. Перед колективом – за гідну презентацію і відстоювання, перед клієнтом – за те, що креатив буде ефективний, працюватиме на посилення комунікаційної стратегії та, як результат, допоможе досягнути бізнес-цілей. Ось така подвійна відповідальність.

Головна і єдина складність та перепона в роботі креативного директора — сам креативний директор


Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень