У вашому житті точно була хоча б одна презентація, де слайди — це суцільний текст, довжелезні списки й обов’язково стандартні фото щасливих та усміхнених людей з фотобанків (Привіт, Гарольд, що приховує біль). Найімовірніше, ви цю презентацію і не запам’ятали незалежно від її теми. Мозок ігнорує те, що йому нецікаво.
Щоб авдиторія віднесла вас до категорії «цікаво», потрібно створити презентацію, яка:
- Візуально зрозуміло пояснить вашу ідею.
- Покаже
розкажеваші переваги. - Конвертується в дії.
Про це Андрій Шевчук розповів на воркшопі «Як візуально [зрозуміло] доносити власні ідеї?». Редакція Bazilik Media підготувала конспект події.
Спікер:
Андрій Шевчук — режисер презентацій, бренд-стратег. Працював на національних телеканалах 1+1 та Україна. Власник агентства з візуальних комунікацій SHEVCHUK BÜRO. Клієнти: ДТЕК, Cher17, Фонд Сергія Притули, MacPaw, NOVUS, Вчасно.
Як людям досі вдається створювати нецікаві презентації?
Проблема 1: Перевантаження сенсами
Часто люди намагаються просто гарно оформити текст і вважають, що це зробить презентацію цікавою. Насправді ж проблема тут значно глибше, а саме в сенсах, які люди намагаються оформити.
Можна знайти найкращого у світі дизайнера, який зробить вам інтерактивну презентацію за останніми дизайн-трендами. Але дизайн не врятує те, що не має сенсу.
Завжди розділяйте інформацію на блоки: презентації — на слайди; історії, дописи в інстаграмі — на каруселі. Принцип поділу на частини — головний у поданні будь-якої інформації.
Майже завжди — що ретельніше ми ділимо інформацію на блоки, то більше слайдів утворюється. А це те, що лякає більшість людей. Коли знову наздожене думка «що більше слайдів, то гірше», запитайте себе: вам хочеться, щоб авдиторія побачила один слайд чи щоб вона зрозуміла інформацію?
Не треба боятися кількості слайдів — важливо, як довго ви їх розказуєте. Презентацію на 50 слайдів можна розповісти за 20 хвилин, а можна 20 слайдів розповідати 50 хвилин. У першому випадку майже завжди профіт значно вищий.
Якщо все ж варіант поділити інформацію на декілька слайдів недоступний, тоді можна зробити це в межах одного слайда, як інфодизайнери Мінцифри.
Проблема 2: Люди розказують, а не показують
Сюди ми відносимо відсутність прикладів, дані в списках, спроби виділити все й одразу та покладання на ораторські здібності спікера.
Завдання презентації — ПОКАЗАТИ, а не РОЗКАЗАТИ.
Слайд вище можна поліпшити, додавши до нього:
- приклади типових блогів;
- порядок дій, щоб визначити, чи сплачує інфлюенсер податки;
- статистику про те, скільки блогерів працюють офіційно, а скільки — ні;
- чим це загрожує (з поясненням).
Проблема 3: Люди думають, що оформлення врятує презентацію
Якщо ви хочете робити якісні презентації, відмовтесь від будь-яких списків та кліпартів. Списки замінюємо цифрами, плашками, іконками, заголовками, картинками. Кліпарти краще не використовувати взагалі або замінити на реальні зображення.
У будь-якої ілюстрації є три основні цілі: дати емоцію, пояснення, уявлення. Ви завжди повинні розуміти, яку саме ціль переслідує слайд, і добирати відповідне зображення.
Як створити презентацію, яку не доведеться перероблювати?
1. Ціль
Чітко сформулюйте, що повинен зробити глядач — тоді у вас зовсім по-іншому почне формуватися контент. Клієнт купує не тому, що у вас класний шрифт, а тому, що він бачить вигоду для себе. Це і є сенс.
2. Формат
Ви виступаєте онлайн, офлайн, надсилаєте презентацію в телеграм або вайбер? Визначте форму, в якій контент буде найкраще представлений
3. Структура
Це скелет вашої презентації, тобто послідовні блоки.
4. Контент + правки #1
Структуру заповнюємо матеріалами та презентуємо стейкхолдерам.
5. Прототип
Презентуємо клієнту прототип і отримуємо правки. Це важливий етап, який допомагає зекономити час й уникнути подальших правок у дизайні. Якщо вже з прототипу зрозуміла суть презентації, тоді дизайнеру лишається тільки підсилити ці сенси.
Ці 4 пункти займають 50% часу, але дають 80% результату.
6. Дизайн + верстка + правки #2
На цьому етапі все формується у повноцінний дизайн-продукт, який візуально доносить вашу ідею.
7. Результат + правки #3
Тестуємо матеріал на ЦА, отримуємо фідбек, вносимо виправлення згідно з відгуками.
Корисне: сервіси для створення презентацій від Андрія Шевчука.
Якщо вам подобається те, що ми робимо, запрошуємо до Спільноти Bazilik. Ви можете підтримати нас, щоб матеріали й надалі виходили регулярно, а ми мали ресурс для їх покращення.