fbpx
Зсередини

“Я пам’ятаю SMM Intensive, і як там перевернувся мій світогляд щодо роботи”. Історії трьох студенток Bazilik School

Про досвід навчання, нетворкінг та зміни в карʼєрі
Пунтус Марія, 15.11.2023

SMM Intensive — це програма, з якої колись починалася історія практичної школи комунікації Bazilik. Упродовж багатьох років вона відбувалася офлайн і збирала студентів з різних міст України. А тепер після вимушеної перерви повертається в розклад школи.

Протягом 23-26 листопада студенти зможуть долучитися до навчання на SMM Intensive у Києві. Програма розподілена на чотири дні та містить такі блоки: бренд і брендинг, робота з соцмережами, копірайтинг, таргетинг, робота з лідерами думок. Також будуть окремі лекції про роботу з LinkedIn і TikTоk. Дізнатися деталі програми можна за посиланням.

У цьому матеріалі ми розповімо історії студенток Bazilik School, які колись починали карʼєру в комунікаціях завдяки навчанню на SMM Intensive. У цьому тексті — розповіді фахівців зі сфери комунікацій, їхні спогади про навчання, а також практичні кейси, якими вони поділилися з нами.


Ірина Крилова,

SMM & Communications Manager у продуктовій ІТ-компанії Universe

Я працюю у сфері комунікацій понад 6 років, останні 1,5 року — саме з брендом роботодавця. До роботи в продуктовій ІТ-компанії я працювала в рекламних агенціях.

На посаді хеда креативного відділу в агенції я три роки розробляла 360° комунікації для представників українського та міжнародного бізнесу.

До навчання у школі Bazilik я працювала в yoga-студії, де в мої обов’язки входила робота із соціальними мережами. Тоді я робила все інтуїтивно – фотографувала, писала текст і публікувала це в Instagram.

Про різні канали комунікації, аналіз своєї роботи чи стратегію я й гадки не мала. Просто створювала контент, фоловери лайкали пости, й було прикольно. Колега зі студії розповіла мені про школу Bazilik, і я вирішила піти навчатися.

Так 7 років тому я вперше дізналась, що таке комунікації і як вони можуть вплинути на бізнес. Першим моїм курсом у школі був якраз SMM Intensive.


Це символічно для мене, бо із цього курсу почалась моя кар’єра як SMM Specialist. А цьогоріч із SMM Intensive я розпочну своє лекторство в школі.


Bazilik для мене став місцем сили, де завжди можна отримати відповідь на свої 100500 запитань та безмежну підтримку від лекторів та студентів. Комʼюніті, яке утворилось навколо школи Bazilik, – це окремий всесвіт добрих, творчих, розумних та цікавих людей, що прагнуть розвиватися.

Я пам’ятаю SMM Intensive, і як там перевернувся мій світогляд щодо роботи. Підхід без підходу, який ми практикували раніше, потрібно було змінювати. А це ще той челендж, бо ти ніби розумієш, як це робити в теорії, але тобі страшно це впроваджувати у свою комунікацію. Круто, що після навчання я вийшла з розумінням дій і маленьким планом, над яким, звісно, ще потрібно було багато працювати, але все-таки він був.

У мене з’явилось розуміння, хто моя ЦА, як з нею працювати, які є інструменти, соціальні мережі. І напевно, найголовніше те, що в мене з’явилося структурне розуміння, як все працює в SMM.

Курс SMM Intensive був маленьким стартом у мій професійний шлях. Далі я багато навчалась і ще більше практикувалась у роботі з великими брендами. Тут я маю наголосити, що теорія потрібна, але без постійної практики вона просто не підкріплюється вашими діями та результатами. База, яку я отримала колись на інтенсиві, — це ті знання, які я імплементувала в роботу з брендами. Тому що це формула, яка дає розуміння в підходах, а далі — це вже робота з особливостями вашого бренду. База для старту однакова, і її можна отримати на SMM Intensive в Bazilik.

Останні 1,5 року я працюю в українській продуктовій IT-компанії Universe, яка створює бізнес-застосунки та розвиває власний R&D-центр. Я — SMM & Communications Manager і працюю з брендом роботодавця. Після шести років роботи з продуктом робота з employer brand — це нові виклики та челенджі, які мене драйвлять, заряджають і мотивують щодня навчатися та розвиватися.

Колись я обрала Bazilik за рекомендацією від знайомої й за спільними цінностями зі школою. Зараз, коли обираю навчання чи нові курси, я так само завжди запитую рекомендації в знайомих та сама ознайомлююсь з програмою, соцмережами школи й розумію, складеться у нас метч або ні. За сім років я пройшла в Bazilik доволі багато різних курсів за напрямами стратегії, фотографії, креативу, а також повний курс з SMM. Тож я можу щиро порекомендувати навчання тут.

Що порекомендую майбутнім студентам:

  • формуйте запит, з яким ви приходите на навчання;
  • ставте запитання лекторам;
  • перепитуйте, якщо не знаходите відповіді чи не розумієте;
  • знайомтесь з іншими студентами — можливо, хтось із них стане вашим партнером, колегою чи найкращим другом;
  • сформуйте план ваших дій після навчання;
  • помилятися — це нормально; головне вчитися на своїх помилках і більше їх не припускатися.


Антоніна Кроливець,

co-owner&СЕО Bunny nails та Bunny academy

Перший мій курс у Bazilik School був у жовтні 2016 року. Я тоді взагалі не сильно розуміла, що таке social media marketing. Із цих слів знала тільки маркетинг і гадки не мала, як маркетинг поєднати з Facebook чи Instagram.

Про школу дізналась від колеги, вона активно агітувала мене розвивати Instagtam нашої мережі. Я недовго думала, взяла одну з наших адміністраторок та пішла вивчати, що ж це таке — SMM.

Інтенсив тоді був єдиним курсом школи. А вже згодом разом із чоловіком ми пройшли багато курсів, щороку мінімум один — у нашому багажі. Коли я пішла вчитись, у нас уже був проєкт: дві студії, які називались Good Лак. А після курсу (дякуємо за це Марині Батуринець) ми змінили назву на Bunny nails.

Зараз у мережі вже 8 студій, є власна академія манікюру. Наша мережа розвивається в двох країнах і трьох містах. Викладачі школи допомогли нам створити комунікаційну платформу, і ми змінили не тільки назву, а й “переодягнули” бренд.


Bazilik School для мене став місцем, що змінило нашу компанію, дало поштовх для розвитку проєкту і змінило моє уявлення про сучасний маркетинг


Змінилась комунікація, зʼявилась місія бренду, цінності. Ми змінили не тільки контент візуально, а й повністю візуал мережі. У студіях зробили ремонт, прописали client journey map, розробили маркетингову стратегію.

У Bazilik я познайомилась із професіоналами-фанатами своєї справи. Це справді школа, але тут не просто читають лекції. Тут ти фактично вчишся налагоджувати відносини з людьми, розповідати про свій проєкт, стаєш клієнтом, партнером. Головне, що я дізналась — як працює маркетинг у сучасному світі. Це допомогло нам розвинути нашу компанію з 17 людей до 220. А ще ми опанували мистецтво вести діалог, що дало сили справлятися з викликами локдаунів та повномасштабного російського вторгнення.

У 2016-му я обрала Bazilik School не дуже свідомо, а радше імпульсивно. Але я обираю цю школу досі — за нові продукти та напрями. Після мене тут навчалися всі члени нашої команди з відділу PR.

Поради людям, які проходитимуть SMM Intensive:

  • більше спілкуйтеся з іншими студентами;
  • відпрацьовуйте теорію на практиці;
  • виконуйте всі домашні завдання, це дасть вам великий буст у роботі.

Настя Стеблик,

комунікаційна директорка в Underdog agency

Про Bazilik School я дізналась у 2017 році, коли переїхала до Києва. Багато писала як журналістка і копірайтерка для закладів харчування. Коли запитів на ведення сторінок у соцмережах ставало все більше, я почала розбиратись, що ж таке той SMM.

У той час була підписана на Марину Батуринець і вирішила піти спробувати власні сили.

Я встигла побувати на багатьох курсах та інтенсивах: SMM Intensive, Copywriting Intensive, Flat-lay workshop, лекції про Youtube від Анастасії Григорук, Instagram Workshop, Present Simple. На той момент я працювала журналісткою і вирішила змінити своє життя.

Так почався мій шлях у маркетингу. Першу роботу в SMM я знайшла у групі випускників. Це була омріяна позиція на Новому каналі. А далі понеслось — медіа (Новий Канал, Київ ФМ), ритейл (“Будинок іграшок”), агенції, фінансова сфера (Sense Bank та izibank).


BAZILIK СТАВ ДЛЯ МЕНЕ МІСЦЕМ УСВІДОМЛЕННЯ ТОГО, ЧИМ Я СПРАВДІ ХОЧУ ЗАЙМАТИСЬ (ХОЧА ЦЕ У МОЄМУ СВІТІ МАВ ЗРОБИТИ УНІВЕРСИТЕТ)


Я закохалась у маркетинг і вже справді не бачу свого життя без нього. Я здобула дуже багато навичок, але умовну можу розподілити їх на 3 блоки: текстові (як писати, про що писати, де брати натхнення, як не треба писати); візуальні (як компонувати фото або кадри, як правильно зробити візуальну частину, де і як шукати референси, як формувати надивленість); організаційні (самопрезентація, планування часу, продуктивна робота).

Зараз я працюю комунікаційною директоркою в агенції Underdog agency — і через те, що маю різний досвід роботи (SMM-ницею, копірайтеркою, креативницею), всі ці знання працюють на мене. Бо в спілкуванні з клієнтами та командою я розмовляю з усіма однією мовою, розумію, які проблеми можуть чекати на нас під час реалізації якоїсь ідеї та які результати це нам може принести. Навіть такі дрібниці, на перший погляд, як постановка ТЗ, стають легшими.

Концепція Bazilik, кльові викладачі, можливість нетворкінгу з однодумцями, діяльність самої Марини — це все досі викликає в мене захват. Найближчим часом знову планую розпочати навчання на курсі Насті Іванічевої про бренд-маркетинг.

Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень