fbpx
Зсередини

Додаємо в замітки: за що Facebook блокує рекламодавців і рекламу

Разом з таргетологинею розбираємо основні причини блокування контенту
Данилюк Даяна, 30.09.2021

Компанія Facebook володіє двома найбільшими соцмережами — Facebook та Instagram, через які ми найчастіше переглядаємо рекламу. У сторіс, стрічці новин, рекомендованих і навіть додатку Messenger.

Щоб пропустити рекламу — компанія ретельно перевіряє її, як на моменті запуску, так і після того, як реклама запущена через Facebook Ads Manager. Блокування може статися на будь-якому етапі — і на це є низка причин.

Ми з’ясували, чому Facebook блокує рекламні кабінети та оголошення, про що таргетологу потрібно потурбуватися перед запуском реклами, а також розповіли, як діяти в разі блокування.


Олександра Мелешко, таргетологиня Target Tigra та лекторка Bazilik School:

Таргетологи та керівники проєктів усе частіше стикаються з блокуванням реклами у Facebook. Більшість оголошень система спочатку перевіряє автоматично, проте Facebook регулярно вносить зміни в систему, щоб максимально відхиляти неприйнятний контент. Через це часто страждають користувачі, які не порушують правил.

Під час запуску нового проєкту я раджу вивчити, чи дозволяє Facebook його рекламувати. Якщо жодних заборон немає, то сміливо запускайте рекламу.

Facebook часто помиляється і блокує цілком дозволений контент. Тому немає потреби панікувати — потрібно лише відправити рекламу на повторну перевірку й чекати розблокування.

Іноді з блоками трапляються зовсім абсурдні ситуації. Наприклад, Facebook блокує рекламу, де на креативі велику частину зображення займає тіло. Тому будьте готові, що фото, де оголена рука займає третину зображення, можуть заблокувати.

Також під час налаштування реклами важливо розуміти, що Facebook перевіряє не тільки саме рекламне оголошення, а й сторінку, на яку ви спрямовуєте користувачів. Тому спочатку варто переглянути вашу посадкову сторінку або сторінку в соцмережах, щоб контент чітко відповідав нормам Facebook-реклами.


Блокування рекламного кабінету 

У рекламі Facebook є різні види блоків: блок рекламного оголошення, рекламного кабінету, сторінки або всього Business Manager.

Для Facebook сторінка рекламодавця — обличчя самого рекламного повідомлення. Тому на етапі модерації він уважно перевіряє дані сторінки. Навіть така незначна деталь, як новостворена сторінка, може змусити Facebook подумати, що рекламодавець підозрілий — і в результаті сторінка буде заблокована. 

Потрібно бути уважним і до особистої сторінки людини, яка налаштовує рекламу через рекламний кабінет. Її Facebook також може легко заблокувати, а це створить проблеми як для розблокування рекламного акаунта, так і для отримання доступу в Business Manager.

За що Facebook блокує особисті профілі?

 несправжнє ім’я;

 фейковий аккаунт, який видає користувача за іншу людину;

 систематичні порушення норм спільноти Facebook;

 використання профілю для незаконної діяльності (наприклад, для реклами заборонених товарів).

Щоб ваш особистий акаунт розблокували, потрібно заповнити спеціальну форму

Рекламний кабінет може бути заблокований автоматично і вручну. У першому випадку блокує система, яка помічає в кабінеті підозрілі дії, а в другому — самі працівники, які можуть помітити порушення роботи або відповісти в такий спосіб на скарги. У разі блокування Facebook повідомить вас поштою або ж усередині рекламного кабінету.

За що Facebook блокує рекламні кабінети?

Причин для блокування рекламного кабінету багато, тому іноді автоматичне блокування буває невиправданим і потребуватиме оскарження. Щоб цього не сталося, варто звернути увагу на найпоширеніші причини:

 невдалі спроби списання коштів з картки; 

 різке збільшення витрат на рекламу;

 низька активність протягом довгого часу;

 реклама заборонених матеріалів;

 скарги на вашу рекламу;

 перенаправлення користувача на інший сайт з вашого;

 невідповідність сторінки рекламному оголошенню;

Також проблеми можуть бути пов’язані з карткою, яку ви використовуєте для оплати. Наприклад, ім’я на вашій банківській картці відрізняється від імені у Facebook або ви використовуєте black-list карту.


Олександра Мелешко:

Працювати з блоком рекламного кабінету або Business Manager складніше, тому що вся реклама зупиняється, а після відправлення форми на розблокування можна чекати відповіді більше тижня. Протягом періоду розблокування можна створити новий кабінет і запускати рекламу з нього. Але велика ймовірність, що система заблокує рекламу, запущену зі сторінки, де вже є блок.

Також бувають ситуації, коли рекламний кабінет або Business Manager не розблоковували після перевірки. Варто уважно поставитися до цієї ситуації і звернутися в службу підтримки, оскільки після другої перевірки ваш кабінет можуть заблокувати безповоротно.


Блокування рекламного оголошення

Під час модерації реклами Facebook перевіряє рекламу на відповідність Правилам рекламної діяльності та звертає увагу на:

 зображення;

 текст;

 таргетинг і позиціювання вашої реклами;

 матеріали сторінки, на яку веде реклама.

Наприклад, якщо рекламне зображення містить забагато тексту, охоплення реклами може знизитися або таку рекламу й зовсім не допустять до показу. Тому Facebook рекомендує не розміщувати на зображенні більш як 20% тексту. 

Також під час створення креативу для реклами потрібно враховувати: 

 Закони країни, в якій ви запускаєте рекламу.

 Особисті характеристики. У рекламі не варто прямо говорити або наголошувати про вік, расу, релігію, сексуальну орієнтацію, захворювання та інші особливості користувачів.

 Заборонений контент. Facebook забороняє рекламу нелегальних продуктів, тютюнових виробів, зброї, товарів для дорослих, заборонених фінансових схем тощо.

 Неякісне зображення (розмите, неправильно обрізане тощо) або текст з орфографічними й пунктуаційними помилками, великою кількістю емодзі також може стати причиною блокування реклами.

 Пропаганда проти вакцин. За рекламний контент, що містить неправдиву інформацію про вакцинацію і закликає відмовлятися від щеплень, Facebook блокує оголошення. 

Більше про Рекомендації щодо дотримання Правил розміщення реклами на Facebook можна прочитати тут.


Олександра Мелешко:

Блокування оголошення — найлегша в розв’язанні проблема. Вам потрібно відправити своє оголошення на перевірку й почекати 1-2 дні. У такому випадку блокується тільки це оголошення, тому ви можете далі працювати з кабінетом і налаштовувати рекламу з іншими оголошеннями.

Якщо один креатив блокується кілька разів, то краще змініть його й не сперечайтеся з Facebook. Адже це загрожує блоком рекламного кабінету і принесе вам більше фінансових витрат, аніж створення нового креативу.Куди звертатися, якщо ваш рекламний кабінет чи оголошення заблокували?

  1. Підозріла активність. Якщо ви отримали повідомлення про те, що вас заблокували через підозрілу активність, то, найімовірніше, спрацювало автоматичне блокування. Зазвичай це відбувається після першого запуску реклами з нового акаунта, входу в акаунт з іншої країни або після прив’язки способу оплати.

    Для розв’язання проблеми варто заповнити цю форму.
  2. Порушення політики Facebook. Якщо ваше рекламне оголошення порушує політику Facebook або на нього поскаржилися користувачі, то для оскарження блокування краще вибрати цю форму.
  3. Рекламний кабінет заблоковано помилково. Якщо ваш рекламний обліковий запис заблоковано, можна відвідати розділ Якість облікового запису, щоб знайти докладнішу інформацію та надіслати запит на ще одну перевірку. 

Також можна надіслати повідомлення сторінці Facebook for Business з описом проблеми. Поясніть, що акаунт заблокували з невідомих причин або помилково.

Рекламодавцям, які працюють з великими бюджетами, доступний чат підтримки, який можна знайти в Довідковому центрі.


Детальніше про створення ефективної таргетованої реклами в соцмережах можна дізнатися на Targeting Intensive від Олександри Мелешко в Bazilik School. На інтенсиві студенти вчаться визначати цільову аудиторію, формулювати для неї повідомлення і налаштувати важливі параметри для реклами.

 Записатися 


Підтримай Bazilik Media на Patreon!

 Donate

Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень