fbpx
Зсередини

Базові навички, сфери піару та дискусії: яким буде Public Relations Full Course в Bazilik School

Говоримо з директоркою школи, кураторкою курсу та лекторами
Данилюк Даяна, 14.06.2021

Практична школа комунікацій Bazilik School запустила новий курс Public Relations Full Course під кураторством Анни Давиденко. Це базовий курс, що допоможе розібратися, які основні вміння потрібні в роботі PR-менеджера, та ознайомить з різними сферами, де працює піар.

Курс поділений на три блоки. Перший — про базові навички, потрібні для роботи. Другий блок наповнений лекціями від крутих експертів, які розповідатимуть про особливості роботи в кожній сфері піару. А третій — це публічні дискусії з лекторами та запрошеним гостем. Вони допоможуть сформувати стиль мислення й розуміння, куди рухатись далі.

Ми поспілкувалися з директоркою Bazilik School Мариною Батуринець, кураторкою курсу Анною Давиденко, а також із лекторами курсу, щоб з’ясувати, чого нині бракує роботі піарника та яких знань потребує ця професія.


Анна Давиденко, PR-агентка Гарика Корогодського та Володимира Дантеса:

Основна ціль, яка стояла переді мною, коли ми разом з Мариною Батуринець розробляли курс, — допомогти більшій кількості працівників сфери зрозуміти, чому вони в неї прийшли, які навички їм потрібні, чим відрізняється робота в різних сферах піару. Хочеться, щоб ці люди, закінчивши курс, мали певний скелет, на який можна буде спиратися в подальшій роботі. Мені здається, що іноді всім нам потрібно послухати колег, порівняти наші методи, механізми роботи й проаналізувати, як самому стати ефективнішим у певних задачах.

На вступній лекції ми познайомимося зі студентами, а потім я розповім про особистий досвід і знання, які збирала протягом дев’яти років роботи піарницею.

Моє завдання як кураторки полягає в тому, щоб студенти закінчили курс з певною road map. Надалі вона допоможе їм зрозуміти, що потрібно доопрацювати і як використовувати свої внутрішній та зовнішній ресурси наповну.

Читай також: “У зоні комфорту завершується наш професіональний розвиток у межах проєкту.” Інтерв’ю з Анною Давиденко


Програма курсу


Марина Батуринець, ЗАСНОВНИЦЯ ПРАКТИЧНОЇ ШКОЛИ КОМУНІКАЦІЙ BAZILIK SCHOOL ТА ВИДАННЯ BAZILIK MEDIA:

Я хочу, щоб цей курс дав змогу охочим опанувати нову професію — навіть якщо ці люди ніколи раніше не стикались із піаром, працювали в дотичних сферах або повністю хочуть змінити напрям діяльності. Цей курс ознайомить студентів з основними навичками, які потрібні піарнику, щоб почати працювати у сфері.

Мені важливо, щоб студенти виходили з курсу не просто з дипломом про закінчення навчання, а з готовим портфоліо, яке можна показувати потенційним роботодавцям. Тому ми разом з кураторкою курсу Анею Давиденко вирішили запропонувати студентам збирати свої найкращі домашні завдання в портфоліо. А попередньо вони захищатимуть ці роботи перед лекторами й кураторкою.

Ми додали до програми курсу блок дискусій з лекторами та запрошеним гостем. Адже піарнику, окрім hard skills, також важливо володіти soft skills — умінням комунікувати, дискутувати й не боятися публічних виступів, як у колі людей зі сфери, так і в колі відомих особистостей.

Студенти зможуть підготувати запитання й на практиці вчитимуться вести дискусію. На одній із зустрічей ми будемо говорити про те, де краще працювати — в агентстві, на фрилансі чи з клієнтом. Таким чином, студенти ще до пошуку місця роботи зможуть послухати людей з індустрії, кожен з яких має свою історію, і обрати власний шлях.

Читай також: Кожна наша програма побудована за принципом: “Як допомогти людині?” Велике інтерв’ю з Мариною Батуринець

У межах курсу я також вестиму лекцію про роботу з лідерами думок. Я працюю в комунікаціях понад 10 років, тож маю багато кейсових проєктів та прикладів роботи з особистим брендом. Мій алгоритм роботи постійно оновлюється та доповнюється, але основа правильної співпраці з лідерами думок завжди одна. Ми обговоримо зі студентами різницю між блогерами та інфлюєнсерами, розберемо, як правильно з ними комунікувати і, на основі моїх напрацювань, обговоримо, як відбувається цей процес.


Навички

Станіслава Орловська,
авторка, тренерка з креативного письма

Робота з текстами й тональністю брендів

Мене дратує вислів: “Не словом, а ділом”. Я вважаю це хибним протиставленням, адже слово цілком може бути вчинком. Словом можна викликати довіру, а можна й зневіру, можна ощасливити людину або зробити нещасною, надати цінності та знецінити — словом можна змінювати реальність. Чи не це є завданням піар-спеціалістів? Змінити наявне сприймання бренду, особистості або соціального явища.

Прицільний текст може запустити благодійний збір і врятувати життя; може повністю змінити хід виборів, а разом з тим історичний хід подій; може збільшити продажі бренду і змінити розстановку сил на глобальному ринку; може зміцнити соціальний капітал людини і дати можливість упливати на думки інших.

Отже, якщо ти вмієш майстерно користуватись інструментом, що має назву текст — ти можеш змінювати світ. Як саме — це вже тобі вирішувати. На воркшопі ми розберемося в законах жанрів, художніх засобах, формулюванні заголовків і в деталях, у яких уся сіль. І просто кайфонемо від творчого процесу.


Тіна Михайловська, співзасновниця фонду «Життєлюб», креативна продюсерка

Креатив у піарі

Креатив — невід’ємна складова діяльності піарника. Уміння створювати інфоприводи, події, а також цікавий та неординарний контент, який запам’ятовується, — головні навички цієї професії.

У нас звикли ставитися до креативності, як до особливого таланту, дару згори, для якого необхідні особливий настрій і мислення.

Насправді креативність — це творчий м’яз, який є у всіх без винятку. Якщо розуміти, як він працює, регулярно тренувати, правильно підживлювати й грамотно використовувати — він буде потужним інструментом у будь-якій сфері діяльності. Тому моя лекція буде присвячена методикам розвитку власної креативності та практичним вправам.


Марія Рибак,
СОО (або Операційна директорка) Hoshva PR & DGTL

PR-кампанії: від постановки цілей до підрахунку KPI

Хороша робота піарника стоїть на трьох китах: стратегії, креативному підході та розв’язанні операційних завдань. Коли надходить завдання на PR-кампанію, перш за все, ми воскрешаємо внутрішнього Шерлока й дивимося на інфополе, аудиторію, власні канали, представленість колег по ринку. Шукаємо ніші, слабкі місця, незакриті потреби.

Далі задіюється творчий бік особистості піарника, і ми вигадуємо нестандартний підхід, щоб здивувати аудиторію, привернути її увагу. Щоб виділитися чи показати комунікацію під новим кутом, зіграти на абсурді або спровокувати. Варіантів безліч.

І коли це все є — ми переходимо до реалізації, де здебільшого панує німецька точність й операційні завдання. Порахувати, спланувати, знайти бюджети, скласти таймінги, зв’язатися, скоординувати, замовити, зустріти, перевірити, оцифрувати результати. Список завдань нескінченний.

Тому кожному, хто хоче присвятити себе роботі в PR, я  рекомендувала б розвивати в собі всі три спеціалізації. Повсякчас стежити за інфополем, розвивати надивленість вдалими кейсами і, звичайно, не забувати про планування й порядок у задачах.


Олексій Ярмаш,
маркетинг-менеджер William Grant & Sons в країнах СНД та Балтії

Спонсорство

Мені здається, що основна проблема спонсорства полягає в тому, що ми це називаємо спонсорством. Можливо, це моя суб’єктивна оцінка, але саме слово “спонсор” однобічне й має негативне забарвлення. Спонсор — це коли “ми хочемо мільйон і розмістимо ваш логотип на кладовищі брендів (банері, афіші в соціальних мережах, неважливо)”.

Доволі часто, коли надходить пропозиція про спонсорство, одразу відчувається, що потрібні передусім гроші. А результат для іншої сторони, як для партнера, — завжди вторинний.

Напевно, це природно з погляду того, як працює мислення людини, але неефективно з погляду маркетингу й некомфортно для спілкування. Тому мені ближче партнерство. Особливо коли є відчуття, що до тебе прийшли саме тому, що ваші бренди так чи інакше схожі культурно й ціннісно. У такого партнерства найвищі шанси на успіх.


Натхнення і сфери піару

Олеся Чорна,
засновник GOLDA agency

Комунікації у гастросфері

Візьмемо за константу ваш щирий інтерес до обраної спеціалізації — гастрономії. Тому що без інтересу в будь-якій справі, і піар не є винятком, працювати складно, а результат буде посереднім.

Якщо вам цікава гастрономія, ви будете багато читати, зокрема закордонні ресурси. Будете стежити за світовими преміями, актуальними трендами й концепціями закладів. Підпишетесь на десятки закладів і шефів зі світовими іменами в Instagram. Переглянете “Chefs Table” і “Ugly Delicious” на Netflix і підпишетесь на канал “Munchies” на Youtube.

Ваш раціон і графік вживання їжі часто будуть підпорядковуватись оновленню меню в закладах зі знаковими шефами й відкриттю місць, які не можна прогавити. Ви будете знайомі, якщо не з усіма рестораторами й шефами міста, то через один дзвінок вийдете на потрібного.

Тому на лекції ми уявимо, що ваш клієнт чи роботодавець — заклад або шеф. Проведемо аудит реальності, визначимо, з якими USP (Unique Selling Point — унікальна торгова пропозиція) куди бігти, які канали та інструменти вам знадобляться, і завершимо натхненням. Або з нього розпочнемо.


Кароліна Гайдамака,
Senior brand manager Yves Saint Laurent beauty

Піар у сферах beauty та fashion

Сфера beauty дуже конкурентна, адже ринок заповнений різноманітними брендами. Через це важливо знайти правильний підхід, з погляду піару, щоб комунікація була максимально ефективною. Те, на чому ми завжди акцентуємо в Yves Saint Laurent і Kiehl’s — це візуальна складова та ідея. Тому, готуючи розсилки, ми не просто створюємо гарні піар-кіти, а вигадуємо унікальну ідею, яка враховує велику кількість міжнародних обмежень. Наше завдання — подарувати емоцію, а не відправити гарну коробочку, наповнену нашою продукцією.

Значна конкуренція на ринку спонукає до постійної комунікації з інфлюєнсерами, які, власне, можуть розповісти про бренд. Але важливо, щоб це було частиною загальної стратегії, а не разовою акцією з розсилкою.

На лекції я наводитиму багато прикладів із власного досвіду. Ми поговоримо про те, як бренду стати успішним без медійної комунікації або з обмеженими ресурсами і розберемо, яку роль у цьому відіграє PR.

Читай також: “Уся наша комунікація спрямована на те, щоб донести цінність продукту”. Кароліна Гайдамака про роботу з брендом Kiehl’s


Анна Тіан,
Head of Communications в Sector X Acceleration Hub в UNIT.City Innovation Park, консультує стартапи з PR

IT та стартапи

Україна — країна талантів і мізків, особливо технологічних. У всьому світі люди “чистять” свою техніку Apple за допомогою додатка CleanMyMac, створеного українською компанією MacPaw. Київські розробники подарували нам додаток Reface, яким користується Ілон Маск і про який пише вся західна преса. І я вже мовчу про мільярдну компанію Grammarly, яка виправляє помилки в англомовних текстах усіх людей на планеті.

Цей список можна продовжувати, і він знову доводить дві речі. По-перше, нам є що розповісти світу про українські стартапи й технологічні компанії, а по-друге — це величезний ринок. Він має потужний потенціал розвитку й можливості працювати не тільки з українською аудиторією, а й виходити на міжнародну арену. І це, звичайно, можливість для піарника працювати з такими проєктами.

На лекції ми поговоримо про те, як легко розповідати про складні процеси, який інфопривід точно сподобається “айтішним” ЗМІ, а також розглянемо специфіку роботи зі стартапами й технологічними компаніями.


Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень