fbpx
Зсередини

Apple Music, YouTube Music, Spotify, Soundcloud: який додаток обрати

Розповідаємо про переваги та відмінності музичних додатків
Данилюк Даяна, 04.08.2021

Епоха, коли музику завантажували через інтернет і ділилися нею з друзями за допомогою блютузу, у минулому. Тепер для того, щоб послухати пісню існує безліч сервісів та додатків, а поділитися композицією можна, просто надіславши посилання. Нині в Україні доступно декілька сервісів, що дають змогу легально слухати музику. Деякі з них пропонують безплатне прослуховування з певними обмеженнями, а також різні варіанти передплати й додаткові функції.

У 2020 році в Україні офіційно запрацював стримінговий сервіс Spotify. Він став одним з перших сервісів, де можна швидко прослуховувати й завантажувати музику з великого каталогу, а також найочікуванішим додатком, який пропонує різні послуги.

Ми розібрали, чим відрізняються чотири музичні сервіси, щоб кожен міг обрати зручний для себе.


Apple Music

Де? iOS та Android

Для нових користувачів компанія Apple пропонує два місяці безплатного користування, після чого потрібно буде обрати один з варіантів передплати.

Варіанти передплати в Apple Music:

 • Індивідуальна, $4,99 на місяць.
 • Сімейна, $7,99 на місяць. Цей формат передплати дає змогу  зібрати в одній родині до 6 учасників, один з яких буде головним. Таким чином, Apple пропонує зекономити кошти на передплаті.
 • Студентська, $2,49 на місяць. Студентська передплата доступна для студентів університетів та коледжів і діє чотири роки. Щоб оформити її, потрібно підтвердити свій статус студента, обравши університет на сайті UNiDAYS. Таке підтвердження компанія Apple вимагатиме щороку, а після закінчення навчання передплата автоматично стане індивідуальною.

  Студентська передплата також передбачає безплатне користування сервісом Apple+.

Що пропонує?

1.

Система прослуховування музики в Apple Music нічим не відрізняється від інших сервісів — ви можете шукати музику через меню пошуку, прослуховувати її або додавати в медіатеку. Проте це можливо лише з пробним безплатним періодом або платною передплатою. Слухати музику Apple Music без передплати неможливо.

2.

Користувачам пропонують розділ Радіо з різноманітними хвилями та жанрами, а також записи шоу, інтерв’ю з виконавцями тощо. Перелік радіостанцій генерують на основі ваших уподобань або пропонують обрати за настроєм: танцювальні хвилі, для тренувань, музика зі всього світу та інші.

3.

Apple Music постійно відстежує, що ви слухаєте і що вам подобається, після чого збирає різноманітні плейлісти в розділі Слухати. Це плейлісти з музикою улюблених виконавців, спеціально створені станції (для кожного користувача станція створюється окремо) або плейлісти зі схожими на вподобані вами жанрами музики чи виконавцями.


Окремо Apple Music пропонує переслухати ваші плейлісти за останні роки. Навіть якщо ви припинили користуватися додатком, сервіс автоматично синхронізує старі плейлісти з вашим Apple ID і запропонує переслухати їх у розділі “Мій рік”. Ця функція дає змогу не тільки пригадати, що ви слухали в минулому, а й знайти втрачені пісні, назви яких ви не пам’ятаєте.


YouTube Music

Де? iOS та Android

YouTube Music є новим аналогом Google Music. Однією передплатою він об’єднує платне користування як музичним сервісом, так і відеогостингом YouTube. Єдина передплата має назву YouTube Premium.

Перший місяць користування YouTube Premium безплатний, після чого користувач має обрати формат передплати.

Варіанти передплати у YouTube Music:

 • Стандартна, 99 гривень на місяць.
 • Сімейна, 149 гривень на місяць. Дозволяє об’єднати до 6 користувачів старше 13 років, які входитимуть в одну групу.
 • Студентська, 59 гривень на місяць. Щоб її оформити, потрібно бути студентом закладу вищої освіти, а сам заклад має відповідати вимогам компанії SheerID.

Що пропонує?

1.

Найбільша перевага користування YouTube Music — єдина платна передплата як для музичного сервісу, так і для YouTube. Вона дозволяє дивитися відео без реклами від YouTube, переглядати ролики у фоновому режимі (окрім відео з дитячою аудиторією), а також слухати колекцію музичного сервісу.

2.

У додатку можна зберігати вподобані композиції та альбоми, створювати плейлісти, переглядати історію прослуховувань. Користувачі також можуть переглядати відео до пісні одразу з додатка YouTube Music або вимкнути цю функцію.

3.

Бібліотека YouTube Music налічує велику кількість різноманітних композицій, реміксів, аудіо з YouTube та музики, недоступної в інших додатках. Єдиним мінусом є те, що музика, яка порушує права YouTube, автоматично видаляється.

4.

​​У безплатній версії сервісу немає можливості слухати музику у фоновому режимі, завантажувати треки на смартфон для прослуховування в офлайні, між піснями програється реклама. Також немає можливості перемішати треки у випадковому порядку.


Spotify

Де? iOS та Android

Новий для України сервіс є одним з найпопулярніших у світі, хоча й не всі функції на сьогодні доступні. Spotify пропонує різні варіанти передплати, а також один місяць безплатного користування з Premium-передплатою.

Варіанти передплати у Spotify:

 • Індивідуальна, $4,99 на місяць.
 • Дуо, $6,49 на місяць. Вона об’єднує 2 акаунти й дозволяє створювати плейліст для двох, що регулярно поповнюється піснями, які до смаку обом користувачам.
 • Сімейна, $7,99 на місяць. Об’єднує до 6 користувачів. Серед бонусів — можливість заблокувати музику “для дорослих”, якщо у вашій родині є неповнолітні діти.
 • Студентська, $2,49 на місяць. Як і в попередніх випадках, ця пропозиція доступна тільки студентам акредитованих закладів з обов’язковим підтвердженням того, що ви є студентом.

Що пропонує?

1.

Spotify дозволяє слухати музику безплатно, але з певними обмеженнями. Між треками програється голосова реклама, мало доступних плейлістів, не можна зберегти треки на смартфон для прослуховування офлайн, а пропустити поточну композицію можна не частіше 6 разів на годину.

2.

Додаток дає можливість додавати друзів і бачити, що вони слухають, а також пропонує функцію спільного прослуховування музики, схожу на віртуальні навушники, адже ви можете разом слухати музику й керувати нею, навіть якщо перебуваєте в різних містах.

3.

Spotify постійно робить колаборації з різними компаніями. Наприклад, у партнерстві зі Spotify Genius дає змогу дізнатись історію створення пісень, прочитати коментарі виконавців, інтерпретації текстів та інші подробиці про композиції.

4.

Наприкінці кожного року Spotify презентує юзерам персоналізовані звіти. У них зібрано найяскравіші музичні моменти року, що минає. Spotify Wrapped показує користувачу аналіз музики й подкастів, які він слухав протягом року. Функція створює персоналізований рейтинг виконавців, розповідає, скільки годин ви слухали той чи інший гурт, яку пісню відтворили найбільше разів. 

Soundcloud

Де? iOS та Android

Своїм функціоналом сервіс Soundcloud більше нагадує соціальну мережу. Попри це він має власний додаток, а також передплату, що надає більше можливостей як звичайним користувачам, так і музикантам, які використовують платформу для поширення своїх композицій.

Пробний період платної передплати триває місяць.

Варіанти передплати у Soundcloud:

 • SoundCloud Pro Unlimited, $16 на місяць.
 • SoundCloud Repost, $2,50 на місяць. Цей тариф дозволяє виконавцям монетизувати свою музику й розповсюджувати її через Spotify, Apple Music, Instagram та інші сервіси.

Що пропонує?

1.

Будь-хто може користуватися Soundcloud безплатно після реєстрації. Проте користувачі безплатної версії не мають доступу до деяких функцій. Наприклад, за місяць можна завантажувати тільки до трьох годин аудіо, не можна вимикати коментарі, закріплювати аудіозаписи у своєму профілі й бачити розширену статистику до особистих творів (для виконавців).

2.

Soundcloud пропонує велику колекцію не тільки музики, а й різних подкастів, радіопрограм, звуків і цікавих авторських композицій. Також це одна з найпопулярніших платформ для дистрибуції музики: можна викладати власні твори й отримувати коментарі, відгуки та рекомендації, а також записувати свої аудіо в режимі онлайн.


Підтримай нас на Patreon!

 Donate

Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень