fbpx
Slow news

Навчальний центр фонду Сергія Притули випустив перших пілотів-перехоплювачів шахедів

За рік на курсі планують підготувати 450 фахівців
Кірста Олена, 15.10.2025

Навчальний центр Благодійного фонду Сергія Притули випустив перших 12 пілотів дронів-перехоплювачів шахедів— чотири екіпажі, готові до виконання бойових завдань.

Наприкінці вересня Благодійний фонд Сергія Притули відкрив Навчальний центр, у якому готують пілотів для екіпажів безпілотних авіаційних комплексів. 10 жовтня 2025 року відбувся випуск перших 12 пілотів — вони виконуватимуть бойові завдання у складі своїх підрозділів. За рік на цьому курсі планують підготувати 450 пілотів.

У фонді констатують, що нестача підготовлених пілотів дронів-перехоплювачів — одна з головних проблем сучасної системи протиповітряної оборони. Сергій Притула, коментуючи запуск Навчального центру, зазначив: 

«Зараз часто можна почути вираз, що воюють роботи й безпілотні системи. Насправді ж воюють люди, які стоять за усіма цими процесами. Жоден безпілотний комплекс, чи то НРК, чи БПЛА, без добре навченого оператора — це не засіб логістики чи ураження, а дороговартісний металобрухт. Потреба підготовки операторів перехоплювачів шахедів – системна, тому ми запустили Навчальний центр».

Навчальний центр фонду Сергія Притули випустив перших пілотів-перехоплювачів
Фото: Getty Images

У Навчальному центрі курсанти отримують базові теоретичні знання, зокрема з теорії польоту та метеорології, а також практичні навички тактичного застосування БпЛА літакового типу. Інтенсивний курс триває два тижні й охоплює теоретичну, практичну, тренажерну та льотну підготовку. Команда інструкторів складається з військових із досвідом бойових вильотів, які передають курсантам власні знання.

Ініціатори проєкту розповіли, що під час навчання курсанти виконують не лише теоретичні вправи, а й практичні операції: заряджають акумуляторні батареї, вимірюють антенні параметри, монтують і налаштовують компоненти. Програма охоплює роботу в екіпажах і розгортання наземних станцій керування; передпольотну і технічну підготовку літаків; тренажерну підготовку; льотні вправи й тактичні задачі; системи ситуаційної обізнаності; реагування на нестандартні ситуації в повітрі.

У пресслужбі проєкту розповідають, що попит на підготовку пілотів у Навчальному центрі поступово зростає. Запити на навчання операторів літаків-перехоплювачів надходять від бойових підрозділів, які використовують безпілотні системи на лінії фронту. З огляду на це, у фонді Сергія Притули планують розширити програму підготовки, збільшити кількість напрямів і курсів та протягом наступних 12 місяців навчити ще тисячу військовослужбовців. У навчанні беруть участь представники підрозділів, що мають на озброєнні безпілотники літакового типу й потребують підготовлених пілотів для виконання бойових завдань.

Читайте також у рубриці Slow news
Instagram дозволить змінювати порядок фото й відео в каруселі
Новий інструмент допоможе підвищити залученість та охоплення публікацій
Британський бренд туалетного паперу випустив журнал, який можна змити в унітаз
Ідея базується на звичках споживачів і водночас демонструє властивості продукту
Школа РУУУШ представила подкаст «Маркетингові гард-токи»
У серії розмов ведучі досліджують популярні маркетингові концепції та їхню практичну дієвість
Вийшов трейлер серіалу «Гаррі Поттер» від HBO
Перший сезон адаптації книжок Джоан Роулінг вийде на Різдво 2026 року
Pokémon випускає колекцію обручок та каблучок для заручин
Ювелірні вироби натхнені Пікачу, Іві та новими персонажами японської франшизи
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень