fbpx
Зсередини

Зсередини Bazilik Media: рік роботи редакції

Про досвід, командну роботу та вдячність
Bazilik Media, 07.11.2020

Сьогодні, 7 листопада, редакція Bazilik Mediа святкує перший рік роботи. За цей час ми написали багато матеріалів — інтерв’ю, конспекти, експертні тексти з людьми зі сфери комунікацій, а також розібрали безліч відомих і не дуже кейсів.

Нам, новоствореному нішевому медіа, вдалося встояти під час весняного локдауну, і в цьому багато важила підтримка від наших читачів. Ми відчували її в соцмережах, особистих повідомленнях та на Patreon.

У цьому матеріалі ми познайомимо тебе з нашою командою, а також розповімо, чим займаємося в офісі, чого навчилися й про що дізналися за рік роботи. Марина Батуринець, засновниця практичної школи комунікацій Bazilik та медіа про комунікації Bazilik Media:

Медіа почалося з мого бажання давати студентам Bazilik ще більше знань та підтримки. Так, ми завжди кажемо, що студент може звертатися до лектора в будь-який час. Ми надсилаємо кожному змістовні презентації і додаткові матеріали після навчання. Але було бажання надавати інформаційну підтримку щодня.

Ми почали посилювати свій Instagram — публікували поради від лекторів, списки літератури, новини галузі. Та одразу відчули брак місця. Не кожну тему можна втиснути в 2200 знаків допису в Instagram, та й не хотілося.

Я розуміла, що бренд-медіа потребує багато часу, а отже окремої команди й додаткових фінансових витрат. Водночас знала, що воно стане неабиякою підтримкою для студентів. Зараз на сторінках медіа намагаємось збирати найкращі українські та зарубіжні кейси, розглядаємо професії. Лектори школи ведуть власні колонки, а самих студентів часто залучаємо до коментування тієї чи іншої теми.

Bazilik Media — це моя курсова робота. Я пішла студенткою до своєї школи на курс Андрія Баштового “Як створювати власне медіа”. І ось нам уже рік. Це, знаєте, як вигадати найдивнішу мрію і не забити, не залишити її на папері, а дійти до кінця й утілити. Це саме хочу порадити й нашим студентам — не залишати свої ідеї та мрії на папері й, головне, не лише навчатись, а й застосовувати всі нові знання в житті.

Зараз Bazilik Media цілковито займається редакція. Дівчата самі створили правила, у них своя редакційна політика, свої KPI. Вони знають, що і як. Я дуже ними пишаюся, і де треба — завжди допоможу, а де не треба — ніколи не заважатиму.


Даяна Данилюк, редакторка: 

Рік тому, за день до запуску, у кабінеті редакції емоції страху й радості були тісно переплетені. Адже ось-ось ми мали показати те, над чим довго працювали. Сьогодні ж ми маємо чималу аудиторію, яка нас підтримує, ділиться своїми думками й висловлює слова подяки. Як на мене, це найцінніший ресурс, який ми маємо.

Як редакторка можу сказати, що тексти про комунікації — це тема, яка ніколи не вичерпується, але іноді потребує довгих роздумів. Особисто я люблю матеріали про людей зі сфери та інтерв’ю, тому що вони про досвід. Той, про який ти можеш дізнатися не лише з матеріалу, а й із професійного життя героя. Наше медіа одночасно пов’язує багато людей, які навчаються, навчають, шукають та створюють.

Як журналіст ти завжди думаєш про цінність свого тексту й імовірний відбиток, який він залишить на читачеві. Тому це одночасно складна й цікава робота, яка навчає тебе в процесі й не змушує нудьгувати. 

А ще я впевнено можу сказати, що в нас найкраща команда. Це не про робітників, які просто працюють пліч-о-пліч над одним проєктом, а про людей зі спільними поглядами та бажанням робити класно. У кожній є щось таке, що робить загальний образ команди цілісним: чи то використання фемінітивів, чи текст про рок-музикантів, розбір футбольних комунікацій чи інтерв’ю із власницею кінного клубу.


Оля Коротенко, редакторка:

Коли я тільки прийшла до Bazilik Media стажеркою, писала виключно новини. Як зараз пам’ятаю, пишу свою першу новину й дуже переживаю, що вийде якось не так, не за форматом. Поступово в мене почали з’являтися в роботі нові й нові теми, мені все більше хотілося розбирати комунікаційні кейси. І згодом я почала займатися матеріалами в цьому напрямі.

Зараз у Bazilik Media я пишу переважно великі формати: матеріали для рубрик “Зсередини” “Кейси”, “Конспекти”, “Історії”. Дуже люблю рубрику “Зсередини”. Мені подобається у подробицях розбирати комунікаційні явища. Як працює медійна реклама? Як подкасти стали ефективним способом комунікації? Як комунікують донорські проєкти? Для мене “Зсередини” — це як “Світ навиворіт” у комунікаціях.

До того ж робота в Bazilik Media — це робота й навчання одночасно. Щоразу готуючи новий матеріал, я сама прокачую себе в галузі комунікацій. Це дуже важливо — професійно зростати працюючи.

Серед матеріалів, якими я пишаюся найбільше: інтерв’ю з ліцензіатом TEDxKyiv, стаття на юридичну тематику “Як працює авторське право” та один з моїх перших матеріалів — “Комунікація алкогольних брендів”.


Яна Жданова, літературна редакторка:

Крутість Bazilik Media я оцінила для себе ще за кілька місяців до його офіційного запуску. Прочитавши допис Іри Виговської про велику кількість роботи, я наважилась запропонувати свою допомогу. Іра скинула інтерв’ю на розшифровку, потім ще одне і ще.

Зізнаюсь, розшифровка — не та робота з текстом, від якої я кайфую, але тут була інша історія. Я слухала ці записи, як подкасти, занурювалася в кожну розповідь, знаходила корисне для себе. Цікаві особистості, успішні кейси й висновки з невдач, професійні поради комунікаційникам і початківцям у сфері, тренди — я розуміла, що нове медіа відрізнятиметься й приверне увагу великої аудиторії.

Далі я з нетерпінням чекала запуску й уже в перший день підписалася на всі соцмережі. Було помітно активну роботу команди — матеріали один за одним сипалися в телефон сповіщеннями. Заголовки чіпляли, хотілося прочитати все, але часу не завжди вистачало.

У березні я долучилася до команди літературною редакторкою. І бажання здійснилося — уже 8 місяців я читаю усі без винятку матеріали на Bazilik Media і страшенно кайфую від цього. Для мене це не просто робота й улюблений онлайн-журнал. Це ресурс для мого професійного розвитку.

Мій основний фах — редагування, я люблю вдосконалювати текст і займаюся переважно цим. Але водночас мені цікава сфера комунікацій і реклами, подобається спостерігати за брендами й успішними особистостями. Читаючи Bazilik Media, я маю змогу вчитися нового з конспектів лекторів школи, дізнаватися про цікаві українські й зарубіжні кампанії, актуальні тренди, черпати ідеї.

А ще в роботі для мене має значення команда й атмосфера в ній. Тут я захоплююсь людьми й у кожного маю чого повчитися. Попри те що зараз ми працюємо онлайн, у нас повний connection і злагодженість у роботі. Відчувається відповідальність кожного за спільну справу, закоханість у медіа і прагнення робити його все цікавішим.


Дарина Альтман, редакторка стрічки новин, авторка:

Я займаюся новинною стрічкою й пишу авторські матеріали про комунікації. Мені подобаються, зокрема, соціальні теми — отримую особливе задоволення, коли пишу про речі, які цікавлять мене особисто. 2020 рік сповнений протестів, люди по всьому світу борються з несправедливістю та обстоюють свої права. Я обожнюю свою роботу за можливість висвітлювати такі важливі події, як-от у матеріалах про Білорусь та протести в Польщі проти заборони абортів. Зокрема, цікаво спостерігати за громадськими настроями з погляду комунікацій: які канали зв’язку використовують протестувальники, як комунікують між собою та з владою, як реагують на події місцеві та світові бренди.

В університеті я вивчаю маркетинг і цифрові медіа. Круто, що Bazilik дає мені можливості застосовувати на практиці знання одразу в обох цих напрямах.

Уже майже два роки я веганка за етичними міркуваннями й цікавлюся темами захисту тварин і довкілля в рекламі. Один з моїх улюблених матеріалів у медіа – про продюсування The Beatles і The Rolling Stones, адже я захоплююсь рок-музикою і слухаю здебільшого гурти зі сцени 70-х та 90-х років.

Мені особливо приємно отримувати фідбек від читачів медіа. Класно читати в коментарях, що людям подобаються мої тексти.


Рита Іртуганова, артдиректорка:

Рік роботи в Bazilik дав мені зрозуміти, що робота в медіа — це про любов до своєї справи і любов до людей. А ще це — нон-стоп робота. Бажання розкрити й показати нові сторони повсякденного, відшукати свіже, цікаве й поділитися з аудиторією — усе це я бачу в команді, яка створює Bazilik Media.

Кайф моєї роботи — у фідбеку. Коли людині, що працює над матеріалом, щиро подобається, яким вийшов віжуал. Також круто отримувати посилання на ще не опубліковані новини та матеріали й читати їх однією з перших.

Найбільше я люблю працювати над обкладинками для великих матеріалів, коли потрібно зібрати візуальний пазл для тексту. Тому колажі — one love.

Я рада, що рік тому написала Марині й запропонувала себе в ролі дизайнерки медіа. А тепер щаслива, що Bazilik Media летить, і я на його борту.

Фото: Дан Балашов

Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень