fbpx
Зсередини

Зсередини Bazilik Media: рік роботи редакції

Про досвід, командну роботу та вдячність
Bazilik Media, 07.11.2020

Сьогодні, 7 листопада, редакція Bazilik Mediа святкує перший рік роботи. За цей час ми написали багато матеріалів — інтерв’ю, конспекти, експертні тексти з людьми зі сфери комунікацій, а також розібрали безліч відомих і не дуже кейсів.

Нам, новоствореному нішевому медіа, вдалося встояти під час весняного локдауну, і в цьому багато важила підтримка від наших читачів. Ми відчували її в соцмережах, особистих повідомленнях та на Patreon.

У цьому матеріалі ми познайомимо тебе з нашою командою, а також розповімо, чим займаємося в офісі, чого навчилися й про що дізналися за рік роботи. 



Марина Батуринець, засновниця практичної школи комунікацій Bazilik та медіа про комунікації Bazilik Media:

Медіа почалося з мого бажання давати студентам Bazilik ще більше знань та підтримки. Так, ми завжди кажемо, що студент може звертатися до лектора в будь-який час. Ми надсилаємо кожному змістовні презентації і додаткові матеріали після навчання. Але було бажання надавати інформаційну підтримку щодня.

Ми почали посилювати свій Instagram — публікували поради від лекторів, списки літератури, новини галузі. Та одразу відчули брак місця. Не кожну тему можна втиснути в 2200 знаків допису в Instagram, та й не хотілося.

Я розуміла, що бренд-медіа потребує багато часу, а отже окремої команди й додаткових фінансових витрат. Водночас знала, що воно стане неабиякою підтримкою для студентів. Зараз на сторінках медіа намагаємось збирати найкращі українські та зарубіжні кейси, розглядаємо професії. Лектори школи ведуть власні колонки, а самих студентів часто залучаємо до коментування тієї чи іншої теми.

Bazilik Media — це моя курсова робота. Я пішла студенткою до своєї школи на курс Андрія Баштового “Як створювати власне медіа”. І ось нам уже рік. Це, знаєте, як вигадати найдивнішу мрію і не забити, не залишити її на папері, а дійти до кінця й утілити. Це саме хочу порадити й нашим студентам — не залишати свої ідеї та мрії на папері й, головне, не лише навчатись, а й застосовувати всі нові знання в житті.

Зараз Bazilik Media цілковито займається редакція. Дівчата самі створили правила, у них своя редакційна політика, свої KPI. Вони знають, що і як. Я дуже ними пишаюся, і де треба — завжди допоможу, а де не треба — ніколи не заважатиму.


Даяна Данилюк, редакторка: 

Рік тому, за день до запуску, у кабінеті редакції емоції страху й радості були тісно переплетені. Адже ось-ось ми мали показати те, над чим довго працювали. Сьогодні ж ми маємо чималу аудиторію, яка нас підтримує, ділиться своїми думками й висловлює слова подяки. Як на мене, це найцінніший ресурс, який ми маємо.

Як редакторка можу сказати, що тексти про комунікації — це тема, яка ніколи не вичерпується, але іноді потребує довгих роздумів. Особисто я люблю матеріали про людей зі сфери та інтерв’ю, тому що вони про досвід. Той, про який ти можеш дізнатися не лише з матеріалу, а й із професійного життя героя. Наше медіа одночасно пов’язує багато людей, які навчаються, навчають, шукають та створюють.

Як журналіст ти завжди думаєш про цінність свого тексту й імовірний відбиток, який він залишить на читачеві. Тому це одночасно складна й цікава робота, яка навчає тебе в процесі й не змушує нудьгувати. 

А ще я впевнено можу сказати, що в нас найкраща команда. Це не про робітників, які просто працюють пліч-о-пліч над одним проєктом, а про людей зі спільними поглядами та бажанням робити класно. У кожній є щось таке, що робить загальний образ команди цілісним: чи то використання фемінітивів, чи текст про рок-музикантів, розбір футбольних комунікацій чи інтерв’ю із власницею кінного клубу.


Оля Коротенко, редакторка:

Коли я тільки прийшла до Bazilik Media стажеркою, писала виключно новини. Як зараз пам’ятаю, пишу свою першу новину й дуже переживаю, що вийде якось не так, не за форматом. Поступово в мене почали з’являтися в роботі нові й нові теми, мені все більше хотілося розбирати комунікаційні кейси. І згодом я почала займатися матеріалами в цьому напрямі.

Зараз у Bazilik Media я пишу переважно великі формати: матеріали для рубрик “Зсередини” “Кейси”, “Конспекти”, “Історії”. Дуже люблю рубрику “Зсередини”. Мені подобається у подробицях розбирати комунікаційні явища. Як працює медійна реклама? Як подкасти стали ефективним способом комунікації? Як комунікують донорські проєкти? Для мене “Зсередини” — це як “Світ навиворіт” у комунікаціях.

До того ж робота в Bazilik Media — це робота й навчання одночасно. Щоразу готуючи новий матеріал, я сама прокачую себе в галузі комунікацій. Це дуже важливо — професійно зростати працюючи.

Серед матеріалів, якими я пишаюся найбільше: інтерв’ю з ліцензіатом TEDxKyiv, стаття на юридичну тематику “Як працює авторське право” та один з моїх перших матеріалів — “Комунікація алкогольних брендів”.


Яна Жданова, літературна редакторка:

Крутість Bazilik Media я оцінила для себе ще за кілька місяців до його офіційного запуску. Прочитавши допис Іри Виговської про велику кількість роботи, я наважилась запропонувати свою допомогу. Іра скинула інтерв’ю на розшифровку, потім ще одне і ще.

Зізнаюсь, розшифровка — не та робота з текстом, від якої я кайфую, але тут була інша історія. Я слухала ці записи, як подкасти, занурювалася в кожну розповідь, знаходила корисне для себе. Цікаві особистості, успішні кейси й висновки з невдач, професійні поради комунікаційникам і початківцям у сфері, тренди — я розуміла, що нове медіа відрізнятиметься й приверне увагу великої аудиторії.

Далі я з нетерпінням чекала запуску й уже в перший день підписалася на всі соцмережі. Було помітно активну роботу команди — матеріали один за одним сипалися в телефон сповіщеннями. Заголовки чіпляли, хотілося прочитати все, але часу не завжди вистачало.

У березні я долучилася до команди літературною редакторкою. І бажання здійснилося — уже 8 місяців я читаю усі без винятку матеріали на Bazilik Media і страшенно кайфую від цього. Для мене це не просто робота й улюблений онлайн-журнал. Це ресурс для мого професійного розвитку.

Мій основний фах — редагування, я люблю вдосконалювати текст і займаюся переважно цим. Але водночас мені цікава сфера комунікацій і реклами, подобається спостерігати за брендами й успішними особистостями. Читаючи Bazilik Media, я маю змогу вчитися нового з конспектів лекторів школи, дізнаватися про цікаві українські й зарубіжні кампанії, актуальні тренди, черпати ідеї.

А ще в роботі для мене має значення команда й атмосфера в ній. Тут я захоплююсь людьми й у кожного маю чого повчитися. Попри те що зараз ми працюємо онлайн, у нас повний connection і злагодженість у роботі. Відчувається відповідальність кожного за спільну справу, закоханість у медіа і прагнення робити його все цікавішим.


Дарина Альтман, редакторка стрічки новин, авторка:

Я займаюся новинною стрічкою й пишу авторські матеріали про комунікації. Мені подобаються, зокрема, соціальні теми — отримую особливе задоволення, коли пишу про речі, які цікавлять мене особисто. 2020 рік сповнений протестів, люди по всьому світу борються з несправедливістю та обстоюють свої права. Я обожнюю свою роботу за можливість висвітлювати такі важливі події, як-от у матеріалах про Білорусь та протести в Польщі проти заборони абортів. Зокрема, цікаво спостерігати за громадськими настроями з погляду комунікацій: які канали зв’язку використовують протестувальники, як комунікують між собою та з владою, як реагують на події місцеві та світові бренди.

В університеті я вивчаю маркетинг і цифрові медіа. Круто, що Bazilik дає мені можливості застосовувати на практиці знання одразу в обох цих напрямах.

Уже майже два роки я веганка за етичними міркуваннями й цікавлюся темами захисту тварин і довкілля в рекламі. Один з моїх улюблених матеріалів у медіа – про продюсування The Beatles і The Rolling Stones, адже я захоплююсь рок-музикою і слухаю здебільшого гурти зі сцени 70-х та 90-х років.

Мені особливо приємно отримувати фідбек від читачів медіа. Класно читати в коментарях, що людям подобаються мої тексти.


Рита Іртуганова, артдиректорка:

Рік роботи в Bazilik дав мені зрозуміти, що робота в медіа — це про любов до своєї справи і любов до людей. А ще це — нон-стоп робота. Бажання розкрити й показати нові сторони повсякденного, відшукати свіже, цікаве й поділитися з аудиторією — усе це я бачу в команді, яка створює Bazilik Media.

Кайф моєї роботи — у фідбеку. Коли людині, що працює над матеріалом, щиро подобається, яким вийшов віжуал. Також круто отримувати посилання на ще не опубліковані новини та матеріали й читати їх однією з перших.

Найбільше я люблю працювати над обкладинками для великих матеріалів, коли потрібно зібрати візуальний пазл для тексту. Тому колажі — one love.

Я рада, що рік тому написала Марині й запропонувала себе в ролі дизайнерки медіа. А тепер щаслива, що Bazilik Media летить, і я на його борту.

Фото: Дан Балашов

Читайте також у рубриці Зсередини
“Я пам’ятаю SMM Intensive, і як там перевернувся мій світогляд щодо роботи”. Історії трьох студенток Bazilik School
Про досвід навчання, нетворкінг та зміни в карʼєрі
Як рекламувалися українські видавництва минулих століть
Чотири бізнес-ідеї від українського книгодруку
/ Добірка додатків і програм для створення субтитрів на відео
10 додатків для транскрипції та створення субтитрів
Як міксована реальність стає трендом серед українських брендів
Засновник WEIS Studio Дмитро Грушковський розповідає про новий для українського ринку формат реклами
Як працюють українські бренди натуральної косметики Crumb, M2O, UNICO
Розповідаємо про ідею, її втілення та комунікацію з клієнтами
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень