fbpx
Slow news

З’явилась «Зневоднена книга», яку можна прочитати лише за наявності води

У такий спосіб нагадують про небезпеку дефіциту води в Латинській Америці
Кірста Олена, 22.03.2025

До Всесвітнього дня води, який відзначають 22 березня, глобальна неурядова організація США Water For People презентувала The Dehydrating Book («Зневоднену книгу»), яку можна прочитати лише за наявності води.

Ця книга стає читабельною лише у зволоженому стані, що наочно демонструє проблему нестачі води в Латинській Америці та її вплив на освіту й можливості дітей. 

Книгу створювали кілька місяців — проводили дослідження, тестували та вдосконалювали технологію. Вона надрукована за допомогою спеціального гідрохромного чорнила, яке проявляється лише під час контакту з водою. Коли сторінки висихають, текст повністю зникає. Це нагадує читачам, що доступ до води означає доступ до знань, можливостей і кращого майбутнього, пише Ibbonline.

«Зневоднена книга» була створена у співпраці з учнями із селища Пальміра в долині Каскас (Перу), які поділилися своїм реальним досвідом життя в умовах нестачі води. Історія головної героїні — колібрі Лупіти, що шукає воду для себе і своїх друзів — відображає боротьбу дітей у регіонах з обмеженим доступом до водопостачання. За даними Water For People, кожна шоста дитина в Латинській Америці стикається з дефіцитом води, а у світі 447 мільйонів дітей не мають базового доступу до питної води у школі.

Генеральний директор Water For People Марк Дьюї зазначив: «Ця книга символізує виклики, з якими стикаються громади Латинської Америки. Відсутність чистої води у школах призводить до захворювань, пропусків занять, зниження когнітивної активності та концентрації – все це стає перепоною для освіти дітей».

Для розширення аудиторії Water For People випустила коротке відео, яке розповідає про створення книги, процес її розробки та думки дітей, що спонукали до втілення цієї ініціативи.

Читайте також у рубриці Slow news
«Квіти України»: благодійні листівки від Bazilik, з яких можна виростити рослину
Усі кошти спрямують на потреби освітньої спільноти для воїнів та їхніх рідних «Близькі»
Паска 2025: класична, дубайська, паска-снікерс та паска-суші
Poster дослідила, що українці їли на Великдень та скільки це коштувало
UAnimals створили благодійну платформу «Балачка» з лекціями на різні теми
До проєкту долучилися Андрій Федорів, Василь Байдак, гурт Tember Blanche та інші
Освітня платформа uBoost створила блокнот, в якому зібрано бізнес-ідеї підлітків з малих міст і сіл
Його можна придбати за донат — кошти спрямують на мінігранти для молоді
Стартувала екологічна ініціатива від Bagland і «Україна без сміття»
Можна здати стару валізу на переробку й отримати знижку на нову
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень