До Всесвітнього дня людей із синдромом Дауна, який відзначають 21 березня, італійська організація CoorDown презентувала міжнародну кампанію No Decision Without Us.
Цьогоріч до Всесвітнього дня людей із синдромом Дауна італійська організація створила яскравий музичний ролик, який реалізувала нью-йоркська агенція SMALL разом із режисером Річем Лі. Головний меседж кампейну — люди з інвалідністю мають брати активну участь в ухваленні рішень, що впливають на їхнє життя.
Відеоролик демонструє людей з інвалідністю, які заявляють про своє право бути почутими. У відео висвітлено різні життєві ситуації — від вибору вбрання на весілля до політичних рішень, міського планування та оснащення безпекових систем у школах. Кампанія наголошує на тому, що в цих сферах людей з інвалідністю часто залишають осторонь.
У ролику звучить спеціально написана для кампанії пісня, яку виконали актори з різними видами інвалідності. Її ключова фраза — «No decision about us, without us» — акцентує на головній ідеї: жодних рішень про людей з інвалідністю без їхньої участі.
За даними ВООЗ, понад мільярд людей у світі живуть з інвалідністю. А це приблизно 15% населення планети. Втім, їхній голос рідко звучить у процесах ухвалення рішень, пише CREAPILLS. Президентка CoorDown Мартіна Фуга наголошує, що сучасні тенденції загрожують досягненням у сфері прав людей з інвалідністю:
«Цією кампанією ми говоримо від імені всіх людей з інвалідністю, закликаючи до дій, що виходять за межі будь-яких поділів і бар’єрів. Лише об’єднавшись і наполегливо вимагаючи місця за столом ухвалення рішень, ми зможемо протистояти цьому історичному моменту, який, здається, прагне приректи людей з інвалідністю на тишу й невидимість», — додає президентка CoorDown.
Кампанію No Decision Without Us створювали у міжнародній співпраці: пісню записували у Нью-Йорку, Лос-Анджелесі й Тоскані, зйомки проходили у Los Angeles Center Studios спільно з Indiana Production.
CoorDown активно просуває кампанію у соцмережах: публікує історії людей з інвалідністю та їхніх родин про ситуації, де їх виключили з процесу ухвалення рішень. Основний меседж — «Я хочу бути присутнім у кімнаті, де ухвалюють рішення».
Раніше ми писали, що випустили календар, який відображає уявлення людей із синдромом Дауна про еротику