fbpx
Slow news

Видавництво Vivat видасть книжку «Слова і кулі»

У ній зібрали інтерв’ю з письменниками та журналістами, які стали військовими та волонтерами
Кірста Олена, 02.05.2024

Видавництво Vivat відкрило передзамовлення на книжку «Слова і кулі». В її основі інтерв’ю, героями яких стали Вікторія Амеліна, Максим Кривцов, Ярина Чорногуз, Дмитро Лазуткін та багато інших військових і волонтерів.

Ініціаторами проєкту є Український ПЕН та культурно-видавниче медіа «Читомо».

«”Слова і кулі” – це розмови з людьми, які роками творили український літературний процес і розвивали українську журналістику, а тепер перетворилися з оповідачів на суб’єктів історій – тих, хто оберігає наше теперішнє й робить можливим наше майбутнє», – йдеться в анотації до книжки.

До видання увійшли 24 розмови, які протягом 2022/2023 років були опубліковані на сайті «Читомо». Серед героїв: Артем Чапай, Галина Крук, Ярина Чорногуз, Андрій Любка, Анатолій Дністровий, Вікторія Амеліна. Також у виданні міститься 5 ексклюзивних інтерв’ю, записаних із Павлом Вишебабою, Дмитром Лазуткіним, Лесею Ганжею, Федором Шандором та Олександром Михедом.

Авторка частини інтерв’ю, які увійшли до книжки «Слова і кулі», Наталя Корнієнко, розповіла, що спілкувалася з героями за різних обставин. Хтось виходив на зв’язок із позицій, деякі герої кілька разів переносили розмову через зайнятість на фронті, а двоє героїв книжки, на жаль, загинули. Письменницю Вікторію Амеліну було смертельно поранено внаслідок російського ракетного обстрілу по Краматорську влітку 2023-го, а письменник Максим Кривцов загинув на фронті в січні 2024 року.

Над передмовою до видання працював Сергій Жадан. У ній автор наголошує на важливості проговорювати й осмислювати досвід, який зараз переживають всі українці.

Видання надійде у продаж 14 червня. Передзамовити можна на сайті видавництва.

Матеріал підготовлено в межах проєкту Strategic Media Support Program, який реалізує Львівський медіафорум за фінансової підтримки People in Need (PIN) та Pioneer Foundation.

Читайте також у рубриці Slow news
Кінофестиваль Миколайчук OPEN оголосив міжнародну конкурсну та ретроспективну програми
Глядацькі абонементи вже з’явились у продажу
Створили нове видавництво Kovyla Publishing
Воно спеціалізується на англомовних книжках про Україну
Створили подкаст про працевлаштування ветеранів і ветеранок
Його мета – надати майданчик для комунікації між ветеранами та роботодавцями
В YouTube Music з’явився конкурент Shazam
Користувачі зможуть шукати пісні, наспівуючи їх
В Україні вперше протестували 5G
Якість зв’язку перевірили між Києвом, Івано-Франківськом і Гельсінкі
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень