fbpx
Slow news

В Україні запрацювали нові норми “мовного” закону

Кожен сайт повинен мати основну українську версію
Мачулка Ангеліна, 16.07.2022

16 липня 2022 року набирає чинності стаття 27 “мовного” закону.

Нововведення стосуються використання української мови на вебсайтах, у комп’ютерних програмах і програмному забезпеченні, а також в інструкціях до приладів.

Тепер кожен сайт повинен мати українськомовну версію, яка була б основною після завантаження сторінки. Це саме стосується й сторінок у соцмережах, які належать держструктурам, підприємствам, зареєстрованим в Україні ЗМІ. Вебресурси можуть дублювати інформацію й іншими мовами. Водночас інформації українською повинно бути не менше за обсягом і змістом, ніж іншою мовою.

Ці вимоги не поширюються на ЗМІ, які публікують матеріали тільки кримськотатарською, англійською, іншими мовами корінних народів України або офіційними мовами Європейського Союзу.

Також усе ПЗ та програми, які встановлюють на комп’ютери, мають бути локалізовані, тобто перекладені українською. Під це правило підпадають також інструкції для будь-яких приладів.

За порушення норм на порушників чекає штраф у розмірі від 3400 до 8500 гривень, якщо порушення вчинено вперше. За повторне порушення накладатимуть штраф у розмірі від 8500 до 11 900 гривень.

Читайте також у рубриці Slow news
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень