fbpx
Кейси/#КейсДня

“Усе буде дощ!”: хто у Львові відповідальний за дощ, а в Києві — за меми

Мар'яна Хемій, 19.08.2021

Розповідаємо про популярні серед читачів Facebook-сторінки — вигаданого сервісу й альтернативного акаунту театру. 


Передісторія

Київський академічний драматичний театр на Подолі створили у 1987 році. Його очолив Віталій Малахов, який до сьогодні є художнім керівником і директором театру. Вистави театру неодноразово відзначали нагородами в Україні та за кордоном. Однак відомим широкій аудиторії Києва й поза його межами Театр на Подолі став завдяки своєму новому корпусу.

Зараз будівля театру розміщена на Андріївському узвозі, 20-а. Раніше тут стояла недобудова з 90-х років, та завдяки приватним інвестиціям її реконструювали за проєктом харківського архітектора Олега Дроздова. Офіційне відкриття відбулося у жовтні 2017 року. Результат збурив громадськість і привернув увагу навіть тих жителів, які досі не надто цікавилися театральним життям столиці. 

Кияни обурювалися, що оновлена будівля не вписується в архітектурний ансамбль Андріївського узвозу, оскільки через свій масштаб і форму домінує над іншими будинками на цій вулиці. З’явилося чимало мемів, які всіляко висміювали ситуацію. Водночас професійна спільнота високо оцінила реконструкцію — у 2018 році проєкт виборов Гран-прі Конкурсу Української Урбаністики. 

Згодом дискусії довкола будівлі театру вщухли, і в підсумку вплинули на його долю радше позитивно — адже через розголос про нього дізналися як усі, хто регулярно стежить за новинами культури, так і ті, хто цікавиться нею менше.

Варто також зазначити, що це єдиний завершений проєкт театру в Україні за 30 років незалежності. Зараз глядачі заздалегідь розкуповують квитки на вистави. До речі, саме сьогодні, 19 серпня, театр відзначає свій 35-літній ювілей. 

Фото з офіційної сторінки Театру на Подолі

Театр на Подолі

Окрім офіційної сторінки культурної установи на Facebook, яка інформує про новини закладу, розповідає про поточний театральний сезон і публікує фото з вистав, у пік згаданих вище обговорень з’явився альтернативний однойменний акаунт. Він має приблизно таку саму кількість підписників, але створює інакший контент.

Про існування сторінки-двійника багато хто дізнався, коли читачі стали активно лайкати й поширювати креативну реакцію на пікантну ситуацію, що відбулася в театрі. І як невдовзі з’ясувалось, офіційна сторінка театру зреагувала в кардинально іншому ключі. Вона жорстко відмежувалася від слів альтернативного акаунту, якими громадськість так щиро захоплювалася.

Тепер кожна зі сторінок живе своїм життям, не перетинаючись в інформпросторі з іншою. Про несерйозність намірів альтернативного акаунту свідчить уже інформація про нього, в якій зазначено “Театр по жизьні” (орфографію збережено).

Уся комунікація на цій сторінці ведеться від імені театру. Контент переважно ситуативний — театр оперативно реагує на найсвіжіші новини, дискусії та інші інфоприводи. Що важливо, має чітку громадянську позицію. Також розповідає історії, підслухані на узвозі. І звісно, не забуває про погоду.  


ЛКП “Львівдощ”

Іще одна сторінка, яка користується популярністю серед Facebook-юзерів, — ЛКП “Львівдощ”. Короткі дотепні дописи на ній обігрують ситуації довкола опадів у місті, а сама вона імітує комунальні служби й названа “Водно-комунальним підприємством”. Її читачі активно залучені, реагують на кожну публікацію коментарями й обговореннями. 

Львів має імідж міста, де завжди йде дощ. За цією характеристикою його часто порівнюють з Лондоном. Хоча синоптики стверджують, що унікальна львівська погода — це міф. Середня кількість опадів на рік тут справді дещо вища за середні показники для України. Захід країни першим зустрічає циклони з північної Атлантики, тому дощ на цих територіях іде порівняно частіше, ніж за Збручем, і повітря загалом вологіше. Але ця різниця перебільшена – чи то романтизована – самими львів’янами. 

Комунікують на сторінці ЛКП “Львівдощ” від імені установи. Контент стосується прогнозів погоди — того, наскільки якісно “здійснюють” випадання дощів, як інші регіони переймають львівський досвід. Також публікують жарти про роботу і прикмети-меми на кшталт: “За дощик подякуйте всім, хто помив машину”, “За дощик подякуйте дівчатам, які саме сьогодні випрямили волосся”. 

Слоган підприємства — “Усе буде дощ!” 


Що по висновках?

Креативні рішення й гумор завжди підкуповують читачів, незалежно від наперед визначеної чи обраної тематики акаунту. І згадані сторінки – хороший приклад того, як можна працювати із ситуативним контентом й, здавалося б, непопулярними напрямками. 

Тож поєднання власних “фішечок” із постами на злобу дня й тематикою, що цікавить кожного, як-от важкі понеділки чи “вдягнулися не за погодою”, можуть стати запорукою успішної комунікації не лише сторінок ЛКП “Львівдощ” чи Театру на Подолі, а й будь-яких брендів та установ. 


Підтримай нас на Patreon!

 Donate

Читайте також у рубриці #КейсДня
/ Більше ніж просто їжа: унікальний ресторан, де замовлення приймають за допомогою конструктора LEGO
Розповідаємо про одну з локацій данського LEGO House
/ Без смертей на дорогах: як Норвегія комунікує про безпеку руху
Та чи вдасться їм пересадити всіх мешканців на електромобілі
/ Більше ніж мода: соціальні теми на подіумі
Розповідаємо, як змінюється світ моди, чому брендам важливо тримати руку на пульсі суспільних змін і чим примітні колекції Весна/літо 2022
/ Шлях кримських татар: як комунікувати від імені цілого народу
Розповідаємо про мультидисциплінарний проєкт “Шлях/Yol”: історія і культура кримських татар
/ Історія та стратегія Marvel: шлях від коміксів до власного всесвіту
Розповідаємо про комікси, масштабну кризу та три незмінні кроки в корпорації
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень