fbpx
Slow news

Укрпошта випустить нові марки до Всесвітнього дня вишиванки

На них зобразили кримськотатарську й харківську вишивки
Кірста Олена, 13.05.2024

Укрпошта повідомила, що до Всесвітнього дня вишиванки введе в обіг нові поштові марки із серії «Українська вишивка – код нації».

16 травня в обіг надійде дві нові поштові марки із зображенням кримськотатарської вишивки АР Крим та елементів традиційної вишивки, притаманної Харківській області.

Разом із новими поштовими марками до Дня вишиванки Укрпошта представить немарковані художні конверти із зображеннями кримськотатарської вишивки на чоловічому весільному поясі «Учкур», який виготовили наприкінці ХІХ – початку ХХ століття в Криму. Також у продаж надійде конверт зі зразком вишивки рушника кінця ХХ століття із села Колонтаїв Краснокутського району Харківської області.

«Сьогодні, коли український народ веде боротьбу з російськими окупантами за свою незалежність, вишиванка набула особливого значення для кожного українця. Вона є не тільки прадавньою частиною гардероба нашого народу, а й символом української сили та сміливості, ознакою вільних людей та сучасною зброєю», – додають в Укрпошті.

Погашення спеціальними штемпелями «Перший день. Кримськотатарська вишивка – код народу» відбудуться у Києві, а «Перший день. Українська вишивка – код нації» – у Києві та Харкові.

Матеріал підготовлено в межах проєкту Strategic Media Support Program, який реалізує Львівський медіафорум за фінансової підтримки People in Need (PIN) та Pioneer Foundation.

Читайте також у рубриці Slow news
Створили нове видавництво Kovyla Publishing
Воно спеціалізується на англомовних книжках про Україну
Створили подкаст про працевлаштування ветеранів і ветеранок
Його мета – надати майданчик для комунікації між ветеранами та роботодавцями
В YouTube Music з’явився конкурент Shazam
Користувачі зможуть шукати пісні, наспівуючи їх
В Україні вперше протестували 5G
Якість зв’язку перевірили між Києвом, Івано-Франківськом і Гельсінкі
Microsoft додала в телеграм свій чатбот зі ШІ
Він відповідає живою мовою на будь-які запитання
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень