fbpx
Slow news

Українські працедавці все частіше готові брати на роботу кандидатів без досвіду. Дослідження

Що пропонують роботодавці, який графік роботи та заробітна плата
Данилюк Даяна, 12.08.2022

Кадровий портал grc.ua провів дослідження, яке показує, що кількість пропозицій роботи для тих, хто лише починає кар’єрний шлях чи шукає роботу у новій для себе професії, значно збільшилася.

У липні вакансії для спеціалістів без досвіду та студентів витіснили з другого місця рейтингу найбільш популярних професій ІТ-сферу. У загальній структурі ринку праці вакансії для спеціалістів без досвіду займають 12,7% від усіх актуальних. Водночас сфера IT міцно трималася на 1-2 місці рейтингу впродовж багатьох років.

Чому це відбувається?

Одна з причин полягає в тому, що власники компаній проводять оптимізацію своїх бізнесів, тобто шукають способи економити. Їм простіше найняти недорогого фахівця без досвіду та навчити його необхідним знанням та навичкам на практиці, ніж приймати в штат спеціаліста з високою заробітною платою.

Ще однією причиною є те, що сфера ритейлу активно відновлює пошук персоналу. Збільшення кількості вакансій у цій сфері відбувається значними темпами, що перевищують динаміку в інших сферах.


Побільшало людей без досвіду, які шукають роботу

 До війни на одне робоче місце у цій категорії претендувало 5-8 осіб.

 З квітня конкуренція між кандидатами без досвіду роботи складала вже від 14 до 15 осіб на одне робоче місце.

 У серпні знайти роботу фахівцю без досвіду стало ще важче. На одну вакансію претендує вдвічі більше – 28 пошукачів.

Ця тенденція пояснюється тим, що у період кризи, яку переживає український ринок праці, пошукачі часто стикаються з проблемами у працевлаштуванні. Не маючи змоги влаштуватися на роботу у своїй професії, працівники переходять в інші сфери та намагаються влаштуватися на позиції, які не потребують досвіду роботи.


Що пропонують роботодавці

Кандидатам без досвіду більшість роботодавців пропонують невисоку заробітну плату. Хоча не обійшлося і без приємних винятків:

  • 6 000-9 100 грн пропонують 47% роботодавців;
  • 9 100-12 200 грн (35%);
  • 12 200-15 300 грн (10%);
  • 15 300-18 300 грн (5%);
  • понад 18 300 грн (3%).

У середньому пропонована заробітна плата для фахівців без досвіду є значно нижчою, ніж середня зарплата серед усіх вакансій у липні (22 460 грн, за даними grc.ua).


Графік роботи

Часто пропонують зручний графік роботи. Працювати класичний повний день вимагає лише 34% з них. На гнучкий графік можна розраховувати в 36% випадків, на змінний графік роботи – у 29%.

Можливість працювати дистанційно вказана лише в 1% актуальних вакансій.


Десятка найпопулярніших професій

Беззаперечним лідером є сфера ритейлу: на продавців припадає 40% актуальних вакансій. П’ятірку лідерів замикають три професії зі сфери сервісу та роботи з клієнтами: таємний покупець (13%), таємний перевірник (8%), менеджер з продажу (3%).

Дані дослідження отримані в результаті аналізу бази вакансій і резюме кадрового порталу grc.ua у серпні 2022 року.

Читайте також у рубриці Slow news
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень