fbpx
Slow news

У Вільнюсі озеро біля російського посольства пофарбували в червоний колір

Ініціатори прагнуть у такий спосіб привернути увагу до війни в Україні
Мар'яна Хемій, 06.04.2022

У перформансі взяла участь литовська олімпійська чемпіонка з плавання Рута Мейлутіте, яка переплила “криваве озеро”.

“Перформанс Swimming Through («Пропливаючи») є закликом до дій на підтримку українського народу, який постраждав від геноциду, вчиненого росією. Це заклик не залишатися нейтральними перед обличчям війни. Заклик брати активну участь у захисті життя, свободи та демократії українського народу, який росія катує, ґвалтує та вбиває.

Важливо не заціпеніти перед жахливими картинами масових убивств українців та їхнього болю. Здавалося б, нескінченні жахи, які Росія нав’язує українській землі, не повинні стати нормою. Оскільки такі країни, як Німеччина, не активізуються та не вводять адекватних санкцій проти агресора – вибір грошей замість людей ускладнює надію. Тому дуже важливо, щоб ми продовжували діяти – поширювали правдиву інформацію, волонтерили, протестували, жертвували та чинили тиск на наші уряди, щоб вони вжили заходів.

“Криваве озеро” наголошує на відповідальності росії за вчинення військових злочинів проти українців. Плавання у виконанні литовської олімпійської чемпіонки Рути Мейлютіте символізує необхідність докладання постійних зусиль для боротьби”, — написала в Instagram одна з ініціаторів акції, фотографиня Нерінга Рекашюте.Представниця місцевої поліції Юлія Самороковська уточнила, що акцію узгодили з місцевою владою та природоохоронною інспекцією. Для фарбування озера використали безпечну фарбу, яка не шкодить тваринам і рослинам. Як зазначила в дописі Нерінга Рекашюте, барвник є екологічно чистим і його широко використовують у біологічних наукових випробуваннях.

Читайте також у рубриці Slow news
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень