fbpx
Slow news

У Фінляндії створили карту з іменами найвідоміших людей у кожному куточку світу

Найвідоміший із Києва — Михайло Булгаков
Мачулка Ангеліна, 07.08.2022

Фінський географ Топі Тюканов створив карту, де відмічені найвідоміші уродженці багатьох міст світу.

Мапу Notabl People розробили на основі технології Mapbox. На ній замість звичайних назв міст і країн зображені імена впливових діячів, які народилися в цій місцевості. Натхненням для створення карти став проєкт The Pudding, де відзначені відомі люди із США.

Оскільки поняття “видатний” дуже суб’єктивне, карта дає змогу налаштовувати певні параметри, щоб показувати лише найвідоміших людей у ​​певних категоріях: культура, винаходи та наука, лідерство, спорт та ігри.

Діячів оцінювали за довжиною їхніх біографій у “Вікіпедії”, загальною кількістю зовнішніх посилань із “Вікіданих” і середньою кількістю переглядів біографій для кожної фігури між 2015 і 2018 роками у виданнях різними мовами. Потім Тюканов обробив ці дані, щоб показати лише одну особу для кожного унікального географічного місця з найвищим рейтингом помітності.

Найвідомішим уродженцем України виявився Лев Троцький (у загальному рейтингу популярності — 146), а найвідомішим киянином — Михайло Булгаков.

Варто зазначити, що Ісус Христос опинився тільки на 204 місці, а перше місце посів експрезидент США Барак Обама, який народився в Гонолулу.

Читайте також у рубриці Slow news
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень