fbpx
Slow news

Тривалий бездумний перегляд негативних новин шкодить здоров’ю

Практика розцвіла під час пандемії
Мачулка Ангеліна, 07.09.2022

Дослідники зі США виявили, що бездумний тривалий перегляд негативних новин погіршує як фізичне, так і психічне здоров’я.

Думскролінг, тобто тенденція продовжувати переглядати або прокручувати новини, навіть якщо вони сумні, невтішні або пригнічують, почав процвітати з початку пандемії. 

Виявилося, що думскролінг негативно впливає на здоров’я людей. З-поміж тих людей, хто має серйозні проблеми зі споживанням новин, 74% повідомили, що мають негаразди з психічним здоров’ям, а 61% констатували наявність фізичних проблем. 

Усе відбувається через те, що люди застрягають у “порочному колі”: вони читають новини, це їх пригнічує, але вони продовжують це робити з надією, що станеться щось хороше.

Респонденти з проблемами зі здоров’ям показали погані результати в п’яти категоріях: занурення в новини, заклопотаність думками про новини, спроби зменшити тривогу, споживаючи більше новин. Таким людям складно уникати новин, і їх споживання заважає в повсякденному житті.

Докторка Кейт Меннелл, дослідниця медіа з Університету Дікіна в австралійському штаті Вікторія, сказала, що Covid-19 зробив громадськість більш схильною брати участь у думскролінгу через кількість поганих новин у поєднанні з додатковим вільним часом.

Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень