ТРАКТОР — бібліотека доброї інформації з онлайн-ресурсами для саморозвитку в період карантину. Для всіх, у кого зараз є більше вільного часу, але немає чіткого розуміння, чому його можна присвятити.
На сайті можна обрати будь-яку рубрику: освіта, мистецтво, музика, подкасти, онлайн-бари, книжки, доставка їжі, Pornhub тощо. 95% ресурсів доступні безкоштовно.
“Це період адаптації і час для вивчення нового. Бібліотека створена, щоб допомогти людям виїхати”, — зазначено на сайті ТРАКТОРа.
Ми поговорили із засновниками проєкту про його запуск, трафік і заявки на добрі новини.
Аіда і Михайло:
ТРАКТОР — проєкт нашого дизайн-агентства the23. Це спільна робота всієї команди.
Хороша ідея завжди лежить на поверхні. Під час поширення паніки ми звернули увагу на попит і водночас розрізненість матеріалів для саморозвитку людей. У неспішній бесіді за ранковою кавою виникла думка зібрати все це в одному місці.
Ми — люди емоційного слуху. Нам властиво спостерігати за інтуїтивними станами, тому ми не шукаємо раціональність у кожній деталі. Коли виникає інтерес і бажання — потрібно діяти.
Тож ми одразу розповіли про ідею команді й почали працювати. У четвер вранці вголос озвучили ідею, а в неділю вдень запустили сайт. Звичайно, сон у ці дні майже не заглядав у наші вікна.
Це був своєрідний марафон азарту — прототип, дизайн, добірка перших матеріалів, написання текстів, верстка, налаштування. Ми запустилися одразу з більшою базою джерел, ніж у публікаціях будь-якого ЗМІ. Це крутий час — суцільний калейдоскоп завдань. У якийсь момент прийшло розуміння глобальності інтернету. Досі нам здавалося, що його розмір приблизно дорівнює об’єму води в Атлантиці. Виявилося, більше.
Протягом чотирьох діб за доброю інформацією прийшло п’ятдесят тисяч унікальних відвідувачів. Ми самостійно займаємося наповненням, пропускаючи через себе кожне джерело.
У цілому ми обробили близько трьохсот заявок. Велика частина потрапила до бібліотеки. Пропозиції про рекламу й лінки на зливні воронки відсіялися.
Дивно, що за такої кількості людей, які користуються бібліотекою, з місцевих ЗМІ про проєкт написав лише VECTOR. Той же Артемій Лебедєв розповів про нас у своєму влозі.
Зараз трафік змістився більше в бік Росії та Білорусі, хоча в бібліотеці є величезна кількість українських джерел. Ми щиро радіємо, що ресурс поширюється вірусно, тому що його мета — нести користь звичайній людині.
Ми також писали про безПЛАТНІ онлайн-лекції для карантину з користю.