fbpx
Slow news

Стартував проєкт «Мовні вправи»

Ініціатива покликана підтримати культурні інституції з прифронтових регіонів
Кірста Олена, 15.05.2024

13 травня розпочався відкритий конкурс «Мовні вправи», переможці якого отримають підтримку на проведення у своїх громадах виставок і публічних дискусій на тему мовної ідентичності.

Заявки на участь можуть подати музеї, галереї та мистецькі центри з прифронтових регіонів країни.

«Мовні вправи» — це серія виставок і публічних обговорень з експертами у прифронтових регіонах України. Ініціатива покликана створити простір для діалогу та запросити громадськість до рефлексії на тему мови як інструменту деколонізації, без нав’язування конкретних ідей чи ідеологій», – розповіли організатори конкурсу.

Виставка «Мовні вправи» міститиме твори українських художників, які переосмислюють колоніальний досвід української нації. Учасники з прифронтових громад зможуть завантажити ці твори й використовувати під час мистецьких подій та публічних дискусій, які проводитимуть у своїх інституціях. Також організатори заохочують не лише експонувати готову виставку, а й доповнювати її власним контентом з урахуванням локальних особливостей кожної окремої прифронтової громади.

До складу журі увійшли: культурна менеджерка Юлія Федів, кураторка культурних проєктів Іванна Скиба-Якубова, громадський діяч і куратор культурних проєктів Павло Гудімов, правозахисник, засновник українсько-кримськотатарського літературного проєкту «Кримський інжир» Алім Алієв та директорка креативної агенції Bickerstaff.157 Вероніка Селега.

Організатори проєкту нададуть фінансову підтримку 20 інституціям, що виявлять бажання організувати виставку у своїй громаді.

Заповнити заявку можна за посиланням. Дедлайн – до 9 червня 2024 року.

Матеріал підготовлено в межах проєкту Strategic Media Support Program, який реалізує Львівський медіафорум за фінансової підтримки People in Need (PIN) та Pioneer Foundation.

Читайте також у рубриці Slow news
Створили нове видавництво Kovyla Publishing
Воно спеціалізується на англомовних книжках про Україну
Створили подкаст про працевлаштування ветеранів і ветеранок
Його мета – надати майданчик для комунікації між ветеранами та роботодавцями
В YouTube Music з’явився конкурент Shazam
Користувачі зможуть шукати пісні, наспівуючи їх
В Україні вперше протестували 5G
Якість зв’язку перевірили між Києвом, Івано-Франківськом і Гельсінкі
Microsoft додала в телеграм свій чатбот зі ШІ
Він відповідає живою мовою на будь-які запитання
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень