Конспект

Слово перестає бути словом, коли стає назвою бренду. 10 цитат Анни Лісовської

Копірайтерка Fedoriv та кураторка Copywriting Full Course про мистецтво створення влучних назв
Горбачова Владислава, 08.02.2020

Анна Лісовська — копірайтерка Fedoriv, кураторка Copywriting Full Course, маркетологиня, сценаристка. Ми записали цитати з її лекції “Call me by your name”.


 Неймінг — це розробка імені для бренду або продукту, за допомогою якого його ідентифікуватимуть далі. В ідеальному світі цим займаються неймери, а в усьому іншому — копірайтери.


 На перший погляд може здаватися, що гарна назва — це жонглювання літерами та змістом. Іноді це так, але чим більше розвинений ринок, тим краще виділяється назва, за якою стоїть ідея самого продукту.


 На етапі генерації варіантів я раджу вимкнути внутрішнього критика, як би це не було важко. Всі дурні назви варто записувати в першу чергу, щоб не відволікатися на них знову і знову.


 Зафіксувавши всі ідеї, краще відпочити — за цей час мозок обробить отриману інформацію. Коли всі можливі варіанти вигадано, можна прибирати ті, що не відповідають брифу. Все, що залишається, потрібно перевірити, чи немає вже чогось схожого.


 Найцікавіші назви — це спеціально вигадані слова, яких не існувало раніше. Або ті, що існують, але не мають прямого відношення до продукту (Apple, Bazilik, Цитрус). Складніше за все вигадувати нові слова.


 Перевіряйте вимову назв — у брифах клієнти часто зазначають “щось коротке, що легко вимовляється”. Але чим легше слово вимовляється, тим легше може забуватися. І якщо назва не має бекграунду або не підкріплюється комунікацією, її простіше з чимось сплутати.


 Мозку складно звикнути до нового, йому комфортніше зі старими патернами та перевіреними рішеннями. Тому, коли ви показуєте нову назву, і всі лякаються, дайте клієнту час осмислити та звикнути до нових слів.


 Не намагайтесь охопити всіх своєю назвою — немає такого варіанту, який би сподобався кожному. Ваша аудиторія — це не всі. Є основні сегменти ЦА — концентруйтесь на них.


 Кожній назві потрібне пояснення, легенда. Часто вона наштовхує на особливості в інших сферах комунікації: оформленні інтер’єру, пакування чи зверненні до користувачів. Історія про бренд працює тоді, коли вона має підтвердження в деталях.


 Іноді нам здається, що виділятися серед інших брендів означає подивитися на їхні назви і вигадати щось зовсім інше. Але виділятися — означає розуміти, чому вони називаються саме так. Коли ви знаєте, чим відрізняється ваш бренд — це може стати його особливістю в назві.

Читайте також у рубриці Конспект
“Передусім потрібно думати про аудиторію”. Конспект лекції Віри Щербакової
Head of communications Ajax Systems та кураторка PR Full Course про просування івентів, роботу зі ЗМІ та відбір блогерів
Чек-лист успішного івенту. Лекція Анастасії Силенок
Конспект лекції СОО Creative Quarter Анастасії Силенок
7 додатків про мистецтво
Історія, ігри і твори мистецтва на смартфоні
Мистецтво не потребує пояснень, дизайн — вимагає. 10 цитат Насті Жеребецької
10 висловів співзасновниці дизайн-бюро Спіілка про різницю між дизайном та мистецтвом
/ Starbucks, Nike та Amazon: 8 книжок про бренди
Думки великих брендів, що надихають на нові звершення
Інші статті за темами
Конспект
Книги
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень