fbpx
Кейси/#КейсДня

Що таке Вусопад і чому чоловіки відрощують вуса в листопаді

Розповідаємо про зародження руху та його комунікації
Данилюк Даяна, 01.11.2020

Щороку в жовтні проходить місяць боротьби з раком молочної залози. Протягом цього часу жінки зі всього світу, зірки та бренди комунікують на тему здоров’я, розповідають історії подолання хвороби та інформують людей щодо обов’язкового обстеження.

З першого листопада у світі починають комунікувати про іншу найпоширенішу хворобу, але вже серед чоловіків — рак простати. Сьогодні ми розповідаємо, чому в листопаді чоловіки відрощують вуса та як проходить місяць Вусопаду.


Що таке Вусопад?

Щороку протягом листопада у світі проходить соціальна ініціатива під назвою Вусопад, або Movember (від англ.  moustache (сленґ. австр. mo) — вуса; november листопад). Рух заснували в 2003 році, коли кілька друзів зібралися за пивом у пабі неподалік від Мельбурна, Австралія.

Упродовж місяця чоловіки відрощують вуса з метою підвищити обізнаність людей щодо раку простати, раку яєчок, психічного здоров’я чоловіків та запобігання суїцидам.

Щоб підтримати ініціативу, необов’язково бути чоловіком. Вусопад закликає всіх людей незалежно від статі поширювати інформацію про рух та робити пожертви у Фонд.

Гасло та ціль Вусопаду —  “Змінити обличчя чоловічого здоров’я”.


Комунікації в Instagram 

У своєму акаунті Instagram Фонд Movember збирає ком’юніті чоловіків та їхніх друзів, які не тільки відрощують вуса, а й діляться спільним досвідом. Попри те що час активної комунікації припадає на листопад, у профілі постійно публікують архіви з попередніх років Вусопаду, діляться рекомендаціями з догляду за вусами, а також розповідають історії чоловіків, які підтримують рух.

У 2020 році Фонд створив нову програму — Family Man — для татів. Її мета — допомогти чоловікам, які виховують дітей, підтримувати ментальне здоров’я. Для чоловіків, які не хочуть відрощувати вуса, Фонд пропонує інші рішення: кинути палити, відмовитися від алкоголю та цукру на місяць, створити список “добрих справ” чи ділитися результатами своїх тренувань. 


Додаток Movember 

Крім соцмереж, Фонд Movember також має власний мобільний додаток Movember Mobile, який можна завантажити на Android та IOS. З його допомогою можна переглядати локальні події та інформаційні заходи, взяти участь у Move Challenge, створити сторінку збору коштів, відстежувати пожертви та надсилати подяку своїм донорам.

Ті, хто відрощує вуса, можуть скористатися функцією Mo Tracker.  Вона дає змогу щоденно робити фотографії під час челенджу. Так ви зможете відстежувати процес відростання ваших вусів і навіть створити мініфільм. 

Під час реєстрації в додатку вас запитають — ви Mo Bro чи Mo Sister, а також уточнять, як саме ви збираєтеся допомогти Фонду (будете відрощувати вуса, поширювати інформацію про челендж, братимете участь як організатор тощо). 


Колаборація брендів та Вусопаду

L’Oréal Paris 

У 2020 році L’Oréal Paris втретє продовжує співпрацю із Фондом Movember. L’Oréal Men Expert випустить обмежену серію своєї олії для догляду за довгою бородою та шкірою з лінійки “BarberClub”. А одне євро з кожної проданої пляшки засобу передаватимуть у Фонд. 

L’Oréal Paris також пожертвує Фонду Movember 1,5 мільйона євро. Ці кошти підуть безпосередньо на медичні дослідження, які допомагають чоловікам з діагнозом рак яєчок або передміхурової залози.

Завдяки попереднім внескам організація Movember змогла профінансувати створення нового тесту, який виявляє рак передміхурової залози за п’ять років до необхідності лікування.


TikTok

У 2019 році TikTok став партнером Фонду Movember. За кожне відео у межах челенджу #Movember, у якому чоловіки пояснюють, що для них означає Вусопад, TikTok жертвував Фонду одне євро. 

Цю колаборацію компанія пояснювала своїм прагненням “подолати стигму навколо таких складних проблем, як рак, психічне здоров’я та самогубства”. А короткі відео, які переглядають чоловіки, повинні спонукати їх вирішити проблеми, пов’язані зі здоров’ям, а ліпше — запобігти виникненню хвороби за допомогою діагностики.  


GilletteХMovember

Як бренд лез для гоління може співпрацювати з рухом, що закликає чоловіків не голитися протягом місяця? Щоб створити колаборацію, Gillette вирішив піти від зворотнього й розповісти, як правильно голитися, дотримуючись правил челенджу. 

На сайті бренд розповів, що збривати вуса не можна, але дозволено їх стилізувати за допомогою тримера. Також Gillette поділився секретами гоління, порадив, які леза, бритви та засоби використовувати.

Читайте також у рубриці #КейсДня
/ Більше ніж просто їжа: унікальний ресторан, де замовлення приймають за допомогою конструктора LEGO
Розповідаємо про одну з локацій данського LEGO House
/ Без смертей на дорогах: як Норвегія комунікує про безпеку руху
Та чи вдасться їм пересадити всіх мешканців на електромобілі
/ Більше ніж мода: соціальні теми на подіумі
Розповідаємо, як змінюється світ моди, чому брендам важливо тримати руку на пульсі суспільних змін і чим примітні колекції Весна/літо 2022
/ Шлях кримських татар: як комунікувати від імені цілого народу
Розповідаємо про мультидисциплінарний проєкт “Шлях/Yol”: історія і культура кримських татар
/ Історія та стратегія Marvel: шлях від коміксів до власного всесвіту
Розповідаємо про комікси, масштабну кризу та три незмінні кроки в корпорації
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень