fbpx
Кейси/#КейсДня

Що таке TIME 100 та чому медіа обирає впливових людей

Розповідаємо про історію виникнення цієї рубрики
Данилюк Даяна, 28.03.2021

Time — щотижневий американський журнал, який висвітлює політичні, бізнесові, культурні та інші питання. Заснований 1923 року Time досі залишається одним з найвпливовіших видань Америки та світу. Журнал має регіональні видання, а тому охоплює світові новини.

Time також відомий своїми рейтингами. Щорічно видання обирає “Людину року” і робить список TIME 100, в якому розповідає про сотню найвпливовіших людей за версією редакції.


Як з’явився рейтинг Time 100?

Першим списком від Time став “Time 100: Найважливіші люди XX століття”, опублікований у 1999 році. Ідея створити такий список з’явилася на рік раніше, під час дебатів на симпозіумі, який проходив у В’єтнамі.

Над списком працювали журналіст CBS Evening News Анкер Дан, історик Доріс Кернс Гудвін, колишній губернатор Нью-Йорка Маріо Куомо, видавець Ірвінг Крістол і редактор Time Вальтер Ісааксон.

Список складався з таких категорій:

  1. Лідери та революціонери, до яких, зокрема, віднесли Адольфа Гітлера, Володимира Леніна, Мао Цзедуна, Маргарет Тетчер, Вінстона Черчилля та інших;
  2. Відомі люди зі сфери культури та розваг (Луї Армстронг, The Beatles, Коко Шанель, Пабло Пікассо, Джеймс Джойс та інші)
  3. Будівельники й титани (Волт Дісней, Есте Лаудер, Білл Гейтс, Генрі Форд, Акіо Моріта та інші);
  4. Вчені (Зиґмунд Фройд, Альберт Ейнштейн, Александр Флемінг, Жан Піаже та інші);
  5. Герої та кумири (Мухаммед Алі, принцеса Діана, Анна Франк, Джон Кеннеді, Брюс Лі, Мати Тереза, Пеле та інші).

В окремому випуску за 31 грудня 1999 року журнал Time оголосив Людиною Століття Альберта Ейнштейна. Цей вибір видання пояснило тим, що він був видатним вченим у століття, коли домінувала наука. Редактори Time вважають, що XX століття “запам’яталося передусім наукою і технологіями”, а Ейнштейн своєю чергою “служить символом для всіх вчених, як-от Вернера Гейзенберга, Нільса Бора, Річарда Філіпса Фейнмана, …чиї роботи побудовані на його відкриттях”.

Після публікації списку “Time 100: Найважливіші люди XX століття” його піддали критиці за те, що переважна більшість учасників — американці.


Щорічний рейтинг Time 100

З 2004 року журнал Time публікує щорічний список “Time 100”, в якому збирає впливових людей з різних сфер. Відбором до фінального списку займається сама редакція Time. Вони сформували три критерії свого відбору, а редактор-консультант Time Майкл Елліотт написав:

“Насамперед у списку є ті, хто прийшов до свого статусу за допомогою дуже публічного володіння владою. Хороший приклад — президент Джордж Буш. Інші, хоча рідко і рідко обговорюються суспільством, проте мають справжній вплив на великі події нашого часу. Подумайте про Алі аль-Сістані, Марджа ат-такліда (ред. — той, кого наслідують) з Іраку.

Також до списку потрапляють люди, які впливають на наше життя через власний приклад моральності. Тут можна згадати про прощення Нельсона Мандели людей, що брали його в полон, і звільнення з посади президента Південно-Африканської Республіки після одного терміну”.

З 2019 року Time почав публікувати список “Time 100 Next”, який охоплює сто нових “зірок”, що зростають і формують майбутнє бізнесу, культури розваг, спорту, політики, науки тощо.


Хто увійшов до списку Time Next 100 за 2021 рік

У лютому 2021 року журнал Time опублікував список “100 найвпливовіших людей нового покоління 2021”. На думку редакції, цьогорічні учасники є лідерами, що формують майбутнє. Видання визначило такі категорії: “Артисти”, “Феномени”, “Лідери”, “Адвокати” та “Інноватори”.

До категорії артистів увійшли співачка Дуа Ліпа, актор Джон Девід Вашингтон, акторка Гантер Шафер та інші. Вони вирізнялися своїми тогорічними роботами у сфері музики та кіно.

Серед феноменів — Чарлі Д’Амеліо, що стала наймолодшою TikTok-блогеркою зі ста мільйонами підписників. А також Аня Тейлор-Джой, яку виділив гросмейстер Гаррі Каспаров за роль талановитої шахістки в серіалі “Гамбіт королеви”.

Серед лідерів — фінська політична діячка Санна Марін, яка у 2019 році стала наймолодшою у світі чинною прем’єр-міністеркою, а також лідерка опозиційного руху Білорусі Світлана Тихановська.

Інноватори відзначилися плідною роботою та новими відкриттями у різних сферах. Доктор Ентоні Фаучі назвав свою колегу-імунолога Кіззмекію Корбетт “новою зіркою”, адже її робота стала ключовою у розробленні вакцини від COVID-19.

Адвокатами стали 23-річний англійський футболіст Маркус Рашфорд, нігерійсько-американська письменниця Іджеома Олуо, американський фахівець з технологічної етики Трістан Гарріс та інші.

Цьогоріч учасників списку хоч і обирала редакція журналу, однак профайли на них писали учасники попередніх списків Time 100. Також цього разу чоловіки та жінки зайняли порівну місць.


Підтримай нас на Patreon!

 Donate

Читайте також у рубриці #КейсДня
/ Більше ніж просто їжа: унікальний ресторан, де замовлення приймають за допомогою конструктора LEGO
Розповідаємо про одну з локацій данського LEGO House
/ Без смертей на дорогах: як Норвегія комунікує про безпеку руху
Та чи вдасться їм пересадити всіх мешканців на електромобілі
/ Більше ніж мода: соціальні теми на подіумі
Розповідаємо, як змінюється світ моди, чому брендам важливо тримати руку на пульсі суспільних змін і чим примітні колекції Весна/літо 2022
/ Шлях кримських татар: як комунікувати від імені цілого народу
Розповідаємо про мультидисциплінарний проєкт “Шлях/Yol”: історія і культура кримських татар
/ Історія та стратегія Marvel: шлях від коміксів до власного всесвіту
Розповідаємо про комікси, масштабну кризу та три незмінні кроки в корпорації
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень