Кейси/#КейсДня

Що таке TIME 100 та чому медіа обирає впливових людей

Розповідаємо про історію виникнення цієї рубрики
Данилюк Даяна, 28.03.2021

Time — щотижневий американський журнал, який висвітлює політичні, бізнесові, культурні та інші питання. Заснований 1923 року Time досі залишається одним з найвпливовіших видань Америки та світу. Журнал має регіональні видання, а тому охоплює світові новини.

Time також відомий своїми рейтингами. Щорічно видання обирає “Людину року” і робить список TIME 100, в якому розповідає про сотню найвпливовіших людей за версією редакції.


Як з’явився рейтинг Time 100?

Першим списком від Time став “Time 100: Найважливіші люди XX століття”, опублікований у 1999 році. Ідея створити такий список з’явилася на рік раніше, під час дебатів на симпозіумі, який проходив у В’єтнамі.

Над списком працювали журналіст CBS Evening News Анкер Дан, історик Доріс Кернс Гудвін, колишній губернатор Нью-Йорка Маріо Куомо, видавець Ірвінг Крістол і редактор Time Вальтер Ісааксон.

Список складався з таких категорій:

  1. Лідери та революціонери, до яких, зокрема, віднесли Адольфа Гітлера, Володимира Леніна, Мао Цзедуна, Маргарет Тетчер, Вінстона Черчилля та інших;
  2. Відомі люди зі сфери культури та розваг (Луї Армстронг, The Beatles, Коко Шанель, Пабло Пікассо, Джеймс Джойс та інші)
  3. Будівельники й титани (Волт Дісней, Есте Лаудер, Білл Гейтс, Генрі Форд, Акіо Моріта та інші);
  4. Вчені (Зиґмунд Фройд, Альберт Ейнштейн, Александр Флемінг, Жан Піаже та інші);
  5. Герої та кумири (Мухаммед Алі, принцеса Діана, Анна Франк, Джон Кеннеді, Брюс Лі, Мати Тереза, Пеле та інші).

В окремому випуску за 31 грудня 1999 року журнал Time оголосив Людиною Століття Альберта Ейнштейна. Цей вибір видання пояснило тим, що він був видатним вченим у століття, коли домінувала наука. Редактори Time вважають, що XX століття “запам’яталося передусім наукою і технологіями”, а Ейнштейн своєю чергою “служить символом для всіх вчених, як-от Вернера Гейзенберга, Нільса Бора, Річарда Філіпса Фейнмана, …чиї роботи побудовані на його відкриттях”.

Після публікації списку “Time 100: Найважливіші люди XX століття” його піддали критиці за те, що переважна більшість учасників — американці.


Щорічний рейтинг Time 100

З 2004 року журнал Time публікує щорічний список “Time 100”, в якому збирає впливових людей з різних сфер. Відбором до фінального списку займається сама редакція Time. Вони сформували три критерії свого відбору, а редактор-консультант Time Майкл Елліотт написав:

“Насамперед у списку є ті, хто прийшов до свого статусу за допомогою дуже публічного володіння владою. Хороший приклад — президент Джордж Буш. Інші, хоча рідко і рідко обговорюються суспільством, проте мають справжній вплив на великі події нашого часу. Подумайте про Алі аль-Сістані, Марджа ат-такліда (ред. — той, кого наслідують) з Іраку.

Також до списку потрапляють люди, які впливають на наше життя через власний приклад моральності. Тут можна згадати про прощення Нельсона Мандели людей, що брали його в полон, і звільнення з посади президента Південно-Африканської Республіки після одного терміну”.

З 2019 року Time почав публікувати список “Time 100 Next”, який охоплює сто нових “зірок”, що зростають і формують майбутнє бізнесу, культури розваг, спорту, політики, науки тощо.


Хто увійшов до списку Time Next 100 за 2021 рік

У лютому 2021 року журнал Time опублікував список “100 найвпливовіших людей нового покоління 2021”. На думку редакції, цьогорічні учасники є лідерами, що формують майбутнє. Видання визначило такі категорії: “Артисти”, “Феномени”, “Лідери”, “Адвокати” та “Інноватори”.

До категорії артистів увійшли співачка Дуа Ліпа, актор Джон Девід Вашингтон, акторка Гантер Шафер та інші. Вони вирізнялися своїми тогорічними роботами у сфері музики та кіно.

Серед феноменів — Чарлі Д’Амеліо, що стала наймолодшою TikTok-блогеркою зі ста мільйонами підписників. А також Аня Тейлор-Джой, яку виділив гросмейстер Гаррі Каспаров за роль талановитої шахістки в серіалі “Гамбіт королеви”.

Серед лідерів — фінська політична діячка Санна Марін, яка у 2019 році стала наймолодшою у світі чинною прем’єр-міністеркою, а також лідерка опозиційного руху Білорусі Світлана Тихановська.

Інноватори відзначилися плідною роботою та новими відкриттями у різних сферах. Доктор Ентоні Фаучі назвав свою колегу-імунолога Кіззмекію Корбетт “новою зіркою”, адже її робота стала ключовою у розробленні вакцини від COVID-19.

Адвокатами стали 23-річний англійський футболіст Маркус Рашфорд, нігерійсько-американська письменниця Іджеома Олуо, американський фахівець з технологічної етики Трістан Гарріс та інші.

Цьогоріч учасників списку хоч і обирала редакція журналу, однак профайли на них писали учасники попередніх списків Time 100. Також цього разу чоловіки та жінки зайняли порівну місць.


Підтримай нас на Patreon!

 Donate

Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень