fbpx
Зсередини

Серіали в TikTok: які вони, хто знімає та для чого потрібні

Розбираємо черговий тренд соцмережі
Коротенко Оля, 09.01.2021

За минулий рік слова “ТікТок” і “тренди” стали майже синонімами. Чого тільки не подарувала нам ця соцмережа, а ми – їй. Особливо плідним на нові ідеї, підходи та формати став період весняного коронавірусного карантину. Тоді поштовх до розвитку отримали й TikTok-серіали – новий тренд соцмережі.

Розповідаємо, як знімають серіали в ТikTok, у чому переваги хвилинних серій та хто вже освоїв цю нішу.


Серіали в TikTok – це взагалі як?

Серіал у TikTok – це серія відеороликів у акаунті в соцмережі, що об’єднані загальним меседжем, спільною сюжетною лінією та/або креативною ідеєю. Одне відео – одна серія, а отже кожна із серій триває не довше трьох хвилин. Найчастіше – всього одну хвилину. У кожну серію креатори вміщують невеличку історію або частину історії, яка швидко, але влучно розповідає про подію та інтригує глядача надалі стежити за сторінкою, на якій розміщено серіал.

Серіали в TikTok будують як за класичним сценарним принципом, коли серії пов’язані між собою послідовним сюжетом, так і за принципом спільної креативної ідеї, коли серії об’єднані чітким меседжем та ідеєю, але їх можна дивитись без прив’язки одна до одної.

Такі серіали роблять бренди, блогери, агентства, ТікТок-хауси. Одні – для комунікації з аудиторією про продукт, інші — для донесення соціальних меседжів, треті використовують цей формат як основний для створення.


Що подивитись?

Перший у Європі повноцінний вебсеріал у TikTok випустило агентство “Бджола”. Він має назву Youngzterz і розповідає про життя підлітків. Перший та другий сезони присвячені старшій школі, а третій і четвертий – першим курсам університету. В одному сезоні – не більше 14 серій, кожна з яких триває хвилину або трохи довше. Підлітковий серіал зачіпає проблеми булінгу, сталкерингу та інші, з якими стикаються підлітки в колективі та за його межами. Якщо серіали на платформі переважно інтегрують у наявні акаунти брендів чи блогерів, то для Youngzterz створили окремий акаунт у TikTok.

Хоч аудиторія серіалу – діти та підлітки, проєкт реалізовували “по-дорослому”: з акторами-блогерами та продакшном, як у телевізійного проєкту. Щоправда, замість професійних камер використовували iPhone 11 PRO. Але хто у 2020-х роках скаже, що зйомка на iPhone – це несерйозно?

До створення кожної серії у креаторів окремий підхід: експериментують з оформленням, візуалом, графікою, кінопідходами. Усе це для того, щоб вивчити вподобання аудиторії.

@youngzterz

Первый сериал в TikTok! Продолжение следует... @sashaconvi @sofaorlv @mahavsekupleno @pomogisebegosha1 @waterfork @mcpepl2.0 ##youngzterz ##🐝young

♬ оригинальный звук - Сериал Youngzterz
@youngzterz

Youngzterz 2 сезон 1 серия! 😻😻😻@sashaconvi @pomogisebegosha1 ##youngzterz ##🐝young

♬ оригинальный звук - Сериал Youngzterz
@youngzterz

А вот и первая серия, ждём ваши отзывы!😜⠀⠀#yongz#terz #янгст#ерс

♬ оригинальный звук - Сериал Youngzterz

Ще один серіал, також розрахований на підліткову аудиторію – “Даню, вибач”. Тут навіть цікавіше, адже “ДВ” – це не просто відеоролики зі спільним сценарієм, а справжній інтерактивний проєкт. Глядач може сам вирішувати долю героїв, а значить — брати участь у створенні сюжету серіалу. Історія розповідає про молодого музиканта Даню, якому не щастить у спілкуванні з дівчатами. У кінці кожної серії у хлопця є два варіанти, як вчинити – від цих дій залежить подальший сюжет. Творці серіалу завчасно зняли по два варіанти кожної серії, тож глядач, залежно від свого вибору, може будувати сюжет на свій розсуд. Таким чином, можна подивитися кілька різних історій.

@tv_ctc

Первый интерактивный TikTok сериал ##ДАНЯИЗВИНИ! Помоги главному герою сделать выбор и найти свою любовь ❤️

♬ Даня извини 1 серия - СТС


Інший варіант інтерактивності – взаємодія з аудиторією в коментарях. Студія XO Studios створила для свого TikTok-хаусу XO Team інтерактивний мінісеріал “Таємниця будинку XO”. Глядачам пропонували шукати підказки в роликах та залишати коментарі – за це найактивніші та найуважніші отримували призи.

@xoteam

Найди части пазла в каждой серии, разгадай тайну дома ХО. 🤫 Победителя ждёт главный приз от XO Team. Ежедневно в 11:05 ##ТайнаДомаХО

♬ оригинальный звук - XOTEAM


Перший серіал в україномовному TikTok випустив мобільний оператор Київстар. У серіалі “ВСЕ Є: Screenlove” взяли участь зірка телесеріалу “Школа” Ліза Василенко та учасник проєкту “Х-фактор” Міша Соколовський. Менш ніж за три тижні серіал зібрав понад 13 тисяч підписників та більше 120 тисяч вподобань.

Проєкт на 11 епізодів створено в жанрі скринлайф. Це означає, що події розгортаються на екранах смартфонів героїв. Серіал знімали здебільшого на смартфон, кожна серія триває 60 секунд. Зйомки тривали всього два дні в період карантину, а на постпродакшн знадобився майже місяць.

TikTok-серіал “ВСЕ Є: Screenlove” було створено на підтримку основної рекламної кампанії тарифів “ВСЕ Є” від Київстар.

@kyivstar_official

Screenlove is ... 💙 Лови 1 серію – ВСЕ Є ##всеє ##рек ##хочуврек

♬ original sound - Kyivstar_Official


Сервіс знайомств Badoo також презентував свій TikTok-серіал — без спільної сюжетної лінії, але із загальною крутою ідеєю. Цільова аудиторія цього серіалу, на відміну від попередніх, — люди 18+. Як і аудиторія сервісу загалом.

У серіалі за допомогою забавної анімації показують історії закоханих, які, на перший погляд, абсолютно несумісні. Тут кактус знайомиться з подушкою для голок, Маріанський жолоб — із субмариною, а пара шкарпеток зустрічається з парою взуття – для різноманіття в сексуальному житті. Головна мета проєкту – показати, що стосунки можуть бути різними і що слід приймати себе таким(-ою), яким(-ою) ти є. Кожен епізод можна дивитись окремо – вони цікаві, зрозумілі та самодостатні.

@badoo_russia

Его все время называли «колючкой». Снаружи - панк, а в душе - романтик, который хочет найти ту, что готова смягчить любые острые углы ##будьсобойсомной

♬ оригинальный звук - Badoo Ru
@badoo_russia

Все ее мужчины - ни рыба, ни мясо. В них нет характера. Когда она решила, что ждать принца не имеет смысла, она встретила его ##будьсобойсомной

♬ оригинальный звук - Badoo Ru
@badoo_russia

Они не сторонники моногамии и говорят, что даже был опыт с парой шлепанец, но это был странный эксперимент ##будьсобойсомной

♬ оригинальный звук - Badoo Ru

Звісно, що серіалам від Netflix є чим похизуватися перед “молодими” та коротенькими TikTok-серіалами, але й у других, безперечно, є свої переваги.

У чому переваги TikTok-серіалів?

Вихід на нові аудиторії

70% користувачів TikTok — молодші 25 років. Розміщуючи серіали в цій соціальній мережі, у креаторів є більше шансів отримати перегляди з боку молодшої аудиторії – підлітків і навіть дітей.


Новий формат подачі

Формат коротких вертикальних відео з використанням фільтрів, ефектів, наліпок та гештегів дуже близький сучасному молодому споживачу контенту. А для продакшнів цей формат наразі є цікавим майданчиком для експериментів.


Тривалість серій

Максимальна тривалість відео в TikTok спочатку дорівнювала 15 секундам. Потім обмеження змінили до хвилини, а зараз, за певних умов, можна знімати трихвилинні ролики. Та навіть якщо тривалість відео збільшать до 5 чи 10 хвилин, TikTok-ролики все одно будуть набагато коротшими за класичні серіальні таймінги. Утім, в епоху швидкого споживання контенту це, навпаки, перевага: що швидше, то краще. 

Судячи з тенденцій, у майбутньому TikTok і справді може подовжити тривалість відеороликів на платформі. На думку Дані Вегаса, засновника TikTok-хаусу ULove Home, збільшення тривалості відео сприятиме активнішому залученню продакшнів до створення якісніших відео і серіалів зокрема.


Інтерактивність контенту

У деяких TikTok-серіалах глядач є безпосереднім учасником подій. Людина по той бік екрана може вирішувати долю героїв, шукати підказки, вигравати призи, голосувати за продовження серіалу тощо. Платформа TikTok сама собою інтерактивна, тому додати трохи взаємодії з аудиторією тут нескладно. А проявивши креатив та вигадавши спосіб “участі” в серіалі, можна зацікавити набагато ширші аудиторії і зробити контент віральним.


Простір для створення сюжетів, релевантних підліткам

Режисери підліткових серіалів кажуть, що сам факт розміщення контенту в TikTok, навіть у серіальному форматі, не є новаторським. Але такі серіали на платформі зроблені повністю тією мовою, якою говорять підлітки та діти. Наприклад, серіал “ВСЕ Є: Screenlove” від Київстар створено в жанрі скринлайф – події розгортаються у смартфонах героїв. А в серіалі Youngzterz використовують багато наліпок та ефектів, якими щодня користуються підлітки під час спілкування у смартфонах.


Інтерес аудиторії до бренду/блогера

Для брендів та блогерів формат серіалів, особливо інтерактивних, – хороший спосіб заінтригувати користувачів, змусити їх підписатися на канал та стежити за оновленнями. З комерційного погляду, серіали можуть доповнювати основні рекламні звернення, знайомити аудиторію із послугами та продуктами через розважальний контент, як це було в компанії Київстар.


Можливість сповна реалізувати креативну ідею

TikTok наразі – це простір для екпериментів. Він гнучкий, мобільний, трендовий – словом, так і просить креативу. І якщо інші канали комунікації мають певні вибудувані роками правила та норми, то TikTok дає можливість не обмежувати себе, розширювати горизонти та заглиблюватись у створення креативного відеоконтенту. Власне, так і утворюються тренди, а їх у TikTok удосталь.


Підтримай нас на Patreon!

 Donate

Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень