fbpx
Кейси

Різдвяні ялинки як комунікація брендів

Святкові дерева з деталей LEGO, пляшок Heineken та інші рекламні кампанії
Коротенко Оля, 20.12.2020

19 грудня в Києві запалили головну ялинку країни. Цього року використали штучне дерево, яке прикрасили в тематиці казкового лісу — шишками, жолудями, іграшковими білочками, грибами, а також гірляндами. Загалом серед прикрас немає нічого надто оригінального та незвичайного. Хіба що казковий капелюх на верхівці дерева, але через обурення містян і церкви його прибрали та замінили традиційною віфлеємською зіркою.

Ми вирішили знайти приклади креативного підходу брендів до прикрашання різдвяних дерев і навіть створення їх з нуля. Ялинки зі скла, пластмаси або кристалів? Чом би й ні. Розбираємось, як у різні роки бренди робили ялинки своїми рекламними кампаніями.


Heineken

Пивний бренд Heineken створив ялинку з 1000 пивних пляшок та розмістив її біля торгового центру в Шанхаї. Колір пляшок ідеально пасував ідеї проєкту. Цікаво, що для створення такої хендмейд-ялинки використали виключно наповнені пляшки.

Установлення “пивної” ялинки стало частиною екологічної ініціативи бренду, яка закликає споживачів не вирубувати живі дерева. У межах екопрограми Heiniken також розповсюджували “зелені” сумки для покупок, зшиті з використаного матеріалу для рекламних білбордів, що є непридатним для перероблення.


Jack Daniel’s

Обмежену серію Jack Daniel’s Holiday Select Whiskey прорекламували в цікавий святковий спосіб. У невеликому американському містечку Лінчбург, що у штаті Теннессі, установили величезну ялинку, зроблену зі 187 діжок віскі. Місто Лінчбург відоме як батьківщина віскі Jack Daniel’s, тож оригінальну різдвяну кампанію вирішили провести саме там.

Також у межах цієї кампанії розробили онлайн-гру, у якій ялинку з діжок потрібно захищати від бандитів, закидаючи їх сніжками.


Jameson

Ще одна ялинкова комунікація від алкогольного бренду.

Цьогоріч Jameson Irish Whiskey створили 7 різдвяних ялинок з порожніх пляшок віскі. Кожне із семи дерев зроблено зі 130 пляшок, вартість кожного оцінюється більш як у $5 000.

Мешканці США мали змогу виграти таку святкову ялинку в спеціальному конкурсі від бренду. Крім цього, переможці отримали подарункові сертифікати на $45 для купівлі напою.


LEGO

Ялинки з деталей LEGO в різний час установлювали в різних містах.

Наприклад, на вокзалі Сент-Панкрас в Лондоні створили ялинку, що складається з 600 тисяч кубиків LEGO. Спершу зібрали 172 окремі частини дерева, які потім з’єднали в цілісну композицію за допомогою сталевого стрижня. Висота LEGO Christmas tree становила 11,5 метрів, а вага — майже 3 тонни.

За схожим принципом ялинку збирали і в Мельбурні. Тільки якщо британський проєкт мав вигляд справжньої ялинки, то австралійський — іграшкової.

Ялинка в Лондоні
Ялинка в Мельбурні

Swarovski

Багато ялинок у різний час та в різних містах установлював бренд кристалів Swarovski. Справді, було б дивно не використати відмінні риси бренду — сяйво та розкіш — для такої комунікації. Із кристалами від Swarovski ялинкам не потрібні жодні гірлянди.

Кожного Нового року Swarovski активно рекламує себе в Італії. 12-метрова ялинка від Swarovski, розміщена в самому серці галереї Вітторіо Емануеле II, — це вже святкова традиція Мілана. На Різдво ялинку прикрашають тисячами кристалів, срібною верхівкою та понад 36 000 яскраво-білих вогнів, які запалюють під час урочистої церемонії, а сяють вони до 6 січня.

Цікавий проєкт Swarovski створили в Малайзії у 2015 році. У торговому центрі розмістили ялинку висотою 23 метри, майже повністю створену з кристалів Swarovski. 175 тисяч прозорих кристалів скріплені більш ніж трьома тисячами кришталевих ниток. Коштував такий проєкт близько 700 тисяч доларів США.

Ялинка в Мілані
Ялинка в Малайзії

Dior

Два роки тому над входом до головного бутика Dior у Парижі з’явилася білосніжна різдвяна ялинка. Конструкцію вагою 750 кілограмів зібрали з двох кілометрів гірлянд і 6 000 аркушів паперу. До монтажу декорацій задіяли 10 людей, які працювали цілий тиждень.

У гілках ялинки декоратори сховали фігури 17 тварин — одного тигра, двох жирафів, сімох мавп і стільки ж дивовижних птахів.

Читайте також у рубриці Кейси
Як піарникам ефективно співпрацювати з медіа
10 порад з досвіду фінансових медіа «Мінфін» та Finance.ua
КЕЙС: нова рекламна кампанія Третьої окремої штурмової бригади
Реакції на образи у стилі pin-up
/ Рекламний бліц з Тонею Кондаковою
Креативна директорка про рекламні кейси, які навчають, змушують плакати та сміятися
Як українські бренди зберігають і переосмислюють культурну спадщину
Брошка-нагорода з титану до Дня пам’яті жертв Бабиного Яру, візерунки старовинних рушників на одязі та колекція, натхнена українськими мозаїками
/ Єрболат Бекбау: як будувати маркетинг і спільноту в медіа
Про маркетологів та редакцію, довіру і гроші — на прикладі Kyiv Independent
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень