fbpx
Кейси/Рекламний бліц

Рекламний бліц з Романом Гурбановим

Креативний директор про кейси, які пропагують корисні ідеї та говорять про Україну
Пунтус Марія, 13.06.2023

Роман Гурбанов — співзасновник і креативний директор креативного агентства Taktika. З моменту відкриття агентства у 2021 році команда втілила глобальний ребрендинг Rakuten Viber, створила рекрутингову кампанію “Гвардія Наступу” для Міністерства внутрішніх справ України та національні рекламні кампанії для Prom, Multiplex, MasterZoo, Favbet, brabrabra.

Ми провели з Романом рекламний бліц про кейси, які пропагують корисні ідеї, говорять світу про Україну, небанально рекламують їжу, пародіюють бренди та говорять про важливість зоозахисту.


Реклама, яка пропагує корисні ідеї

Роман: Реклама із соціальним підтекстом, яка мене нещодавно вразила — це кампанія від Dove про мам. Цей бренд завжди рухав межу та норму соціального сприйняття краси та свого тіла. Але тут вони показали речі, про які більшість чоловіків не задумується, а більшість людей в принципі не звикла говорити вголос.

У рекламах дитячих товарів мами зазвичай або щасливо усміхнені, або втомлені через примхи дитини. У цій же кампанії материнство показане не просто викликом, а тяжким ментальним і фізичним випробуванням. З професійного погляду, мені подобається, як це все доповнює пісня Under Pressure — як у ній переосмислене аранжування й темп, так і реклама переосмислює материнство.

Довідка: Dove з громадською організацією Postpartum Support International створили рекламу на основі результатів дослідження післяпологового психічного здоров’я та благополуччя в США. Згідно з ними післяпологовий тиск впливає на 7 з 10 мам.

Емоційні американські гірки материнства створюють неймовірний тиск на мам, і хоча поінформованість про проблему є відносно високою, занадто багато матерів не відчувають себе готовими до викликів, які постають перед ними.

Мамам, які зіткнулися з післяпологовою депресією чи психологічним тиском, запропонували ділитись історіями з гештегом #OneRealPressure.


Небанальна реклама їстівного продукту

Роман: Якщо складати якийсь список 10 найкреативніших брендів з усього світу, там точно має бути Oatly. Це виробник молока, але не коров’ячого, а рослинного. Як вони самі кажуть: “Молоко, яке справді зроблене для людей”.

Для мене показовим був заголовок медіа Buzzfeed наступного дня після Super Bowl: “This Ad For Oatly Is Being Called Either The Worst Or Best Super Bowl Ad Of All Time” (“Цю рекламу Oatly називають або найгіршою, або найкращою рекламою Super Bowl усіх часів”). Oatly не бояться бути об’єктом обговорення та суперечок. Їм це на руку: що більше обговорюють нестандартний продукт, то звичнішим і зрозумілим він стає.

Довідка:

У своїй рекламі Oatly борються зі стереотипами навколо рослинних продуктів (наприклад, що це “несмачно” або “тільки для веганів”). Вони показали рекламний ролик про рослинне молоко на Super Bowl 2021. Зазвичай бренди знімають під цей івент рекламні блокбастери за мільйони доларів. Oatly ж зняли свого справжнього СЕО, який грає посеред поля на синтезаторі та співає пісню з одного простого рядка: “Wow, no cow”.

Читай також: Найкращі рекламні ролики SuperBowl 2023


Реклама про Україну, від якої навертаються сльози

Роман: Зараз, напевно, майже від кожної реклами про Україну можуть навернутися сльози. Є купа класних, створених під час повномасштабного вторгнення росії, роликів про Україну. Але мені на думку спала інша реклама, що вийшла доволі давно.

Це рекламний ролик Roshen. Я дивився його ще дитиною по телевізору та пам’ятаю як глядач, а не як рекламіст. Але ті, хто в індустрії довше, кажуть, що це — культова кампанія. Зараз, після 2014-го і 2022-го років, у цій рекламі з’явилися багато нових сенсів. Вона вже не просто про безкрайню Україну та любов до рідних міст і регіонів. Вона про мрію мільйонів українців усередині та поза країною — сказати: “Я їду додому”.

Довідка: “Україна — від краю до краю. Українці — від серця до серця”, — такий слоган рекламної кампанії Roshen, яка вийшла у 2009 році. У ролику показано, як водій вантажівки під пісню Океану Ельзи “Я їду додому” проїжджає сотні кілометрів рідної землі й везе українські солодощі.


Реклама, яку ти можеш дивитися вічно

Роман: Для мене це не якийсь конкретний ролик або кампанія, а вся реклама Apple. Вони наймають собі в штат власних креативників і креативних директорів, багато чого роблять інхаус. І для мене кожен їхній новий ролик — це переосмислення і крок вперед у тому, який вигляд може мати продуктова реклама.

Майже ніколи Apple не використовує якихось складних метафор або інтриги з розгадкою в кінці. Від перших до останніх секунд у кадрі — їхній продукт. Але показують і розказують про нього так, що збирають мільйони переглядів і, мабуть, стільки ж реакцій у стилі “фак, я хочу цю штуку”.

Роман: Навіть коли в їхніх роликах є сюжет, він усе одно обертається навколо продукту. Для мене особисто це предмет захвату — як можна зробити настільки прикольну рекламу, в якій майже весь ролик людина просто шукає гаманець у кишенях.

Довідка: Apple Watch Series 5, як і традиційні годинники, показують час, але можуть і більше — такий основний посил рекламного ролика. Нам показують, що цей смартгодинник може приймати телефонні дзвінки, відстежувати відстань, пройдену під водою, стежити за діяльністю людини та ще багато чого. Після демонстрації низки можливостей годинника Apple Watch у рекламі повторюють, що Series 5 таки показує час.

Довідка: Apple у своєму рекламному ролику хотіла показати зручність можливості оплати без використання фізичної кредитної картки. На відео видно, що в магазині хлопець уже на касі не може знайти свою кредитку, нишпорить по кишенях і нервує, але зрештою знаходить вихід — оплатити шоколадку кредиткою зі смартфона.


Реклама, яка відсилає до якогось фільму чи серіалу

Роман: Не знаю, наскільки це відсилка — радше просто використання конкретного мультсеріалу. Але це не просто інтеграція або реклама в стилістиці. У 2021 році Balenciaga зробили нову окрему серію Simpsons, де персонажі мультика стають моделями на показі актуальної колекції бренду. Серія триває аж 10 хвилин, і в ній є все: фірмові жарти, зав’язка, кульмінація, камео реальних людей, як-то Демна Гвасалія або Анна Вінтур.

Я особисто не сильний у фешні, але в коментарях люди пишуть, що навіть упізнали якісь конкретні речі Balenciaga на персонажах мультика. 15 мільйонів переглядів тільки на YouTube демонструють, що експеримент вдався.

А ще мені подобається цей найбільш “залайканий” коментар:

“Це єдина річ, яку Balenciaga за весь час дала нам безплатно, буквально”.

Довідка: Сімпсони Balenciaga — це 10-хвилинний мультфільм 2021 року за мотивами телесеріалу “Сімпсони”. Продюсери “Сімпсонів” співпрацювали з французько-іспанським будинком моди класу “люкс” Balenciaga й у мультику пародіювали індустрію моди та висвітлювали останню колекцію одягу Balenciaga.


Реклама, яка порушує тему важливості зоозахисту

Роман: Зі світових реклам і кампаній навколо теми зоозахисту мені подобається анімаційно-ляльковий ролик, який для одного із зоофондів зняв режисер Тайка Вайтіті. Для мене він — передусім комедійний режисер. Ця реклама спочатку і здається якимось трохи дивним мультиком у стилі “Фантастичний Містер Фокс”. Але потім, коли Кролик Ральф починає розповідати про свою роботу тестувальника косметичної продукції, стає ніяково.

Тайка Вайтіті дає нам пережити “один робочий день” тварини, на якій люди тестують косметику.

Довідка: Врятуйте Ральфа — це анімаційний короткометражний фільм, у якому лауреат премії “Оскар” Тайка Вайтіті озвучує Ральфа. Кролик бере інтерв’ю для документального фільму, коли він виконує свою повсякденну роботу “тестера” в лабораторії. Кампанія HSI #SaveRalph порушує проблему жорстокості випробувань косметики на тваринах, використовуючи історію одного кролика, щоб пролити світло на долю незліченних кроликів та інших тварин у лабораторіях по всьому світу.

У результаті фільм уже допоміг Мексиці стати першою північноамериканською країною, яка заборонила випробування косметики на тваринах, і сприяє просуванню таких законодавчих змін в інших країнах.

Роман: Нехай цей останній абзац також буде рекламою теми зоозахисту — задонатьте знайомим волонтерам, які зараз у Херсонській області рятують тварин від наслідків підриву росіянами дамби Каховської ГЕС. Зараз у нашій країні це — головна тема зоозахисту.

Читайте також у рубриці Рекламний бліц
/ Рекламний бліц з Іваном Іщенком
Добірка рекламних кейсів, які дивують, змушують замислитися та взятися за активне використання ШІ в роботі
/ Рекламний бліц з Андрієм Міщенком
Креативний директор і стратег про кейси, яким він заздрить і які його смішать
/ Рекламний бліц з Іллею Ануфрієнко
Добірка рекламних кейсів від власника та директора креативної агенції Bickerstaff.899
/ Рекламний бліц із Дмитром Лютим
Добірка рекламних кейсів від голови креативного відділу агенції Bickerstaff.734
/ Рекламний бліц з Ігорем Фінашкіним
Підбірка кейсів від засновника та креативного директора агенції I AM IDEA
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень