Агентство стратегічних комунікацій та управління репутацією RMA дослідило ефективність акаунтів президента України та лідерів західних держав у Facebook та Instagram.
Рейтинг охоплює офіційні акаунти 41 очільника держав у двох соцмережах. Це президенти та прем’єр-міністри країн Європи (крім Білорусі та Росії), США та Канади.
Комунікацію оцінили за 9 показниками, що базуються на залученні користувачів обох соцмереж. За кожен показник політики отримали бали — максимум 343. Усі дані щодо користувачів соцмереж по країнах RMA взяло з Facebook Ads Manager.
Президент США Дональд Трамп став лідером за 7 з 9 показників і отримав максимальну кількість балів серед західних лідерів — 341.
Президент України Володимир Зеленський посів друге місце після Дональда Трампа за успішністю комунікації у Facebook та Instagram серед лідерів західних держав. Він набрав 320 балів і очолив один із рейтингів — рейтинг середнього залучення до посту в Instagram.
Володимир Зеленський також посідає друге місце за кількістю підписників в Instagram (9,2 млн фоловерів) після Дональда Трампа (17,3 млн). Кількість його фоловерів перевищує сумарну кількість підписників прем’єр-міністра Канади Джастіна Трюдо (3,3 млн), президента Франції Емманюеля Макрона (1,6 млн) та канцлерки Німеччини Ангели Меркель (1,1 млн).
“Діджитал-політика стала трендом в усьому світі, а на останніх президентських і парламентських виборах закріпилася й в Україні. Політики зрозуміли: без налагодженої роботи у соцмережах складно бути цікавим людям. Соціальний запит на зрозумілих лідерів з людським обличчям продовжить укорінюватися”, — коментує менеджерка з комунікації агенції RMA Світлана Чепуренко.
Високі показники Володимира Зеленського в соцмережах можна пояснити медійною популярністю, якої він досяг за час артистичної кар’єри, а також завдяки систематичній агітації у соціальних мережах під час президентських виборів 2019 року.
Важливо враховувати, що для Дональда Трампа найзручнішою та успішною є комунікація в Twitter. Facebook та Instagram залишаються для нього другорядними каналами.
Ознайомитися з дослідженням детальніше можна тут.