fbpx
Кейси/#КейсДня

Проєкт Red Bull Stratos: як компанія використала космічні технології в маркетингу

Найекстремальніше спонсорство від Red Bull
Коротенко Оля, 20.09.2020

Red Bull — це всесвітній бренд енергетичних напоїв, який асоціюється у споживачів з екстримом та спортом. Ще в 1988 році, коли ринок енергетиків був зовсім нерозвинений, Red Bull взяв курс на “екстремальний” маркетинг. Ця стратегія допомогла бренду досягти значних висот. Компанія й по сьогоднішній день спонсорує різноманітні спортивні події, часто оригінальні та незвичайні. 

Сьогодні ми розкажемо про одне з найцікавіших і наймасштабніших спонсорувань Red Bull. Про подію, за якою спостерігав весь світ — Red Bull Stratos.


Red Bull Stratos — це екстремальний проєкт за участю австрійського скайдайвера Фелікса Баумгартнера. 14 жовтня 2012 року Баумгартнер піднявся на висоту 39 кілометрів у стратосферу над Нью-Мексико і зробив вільне падіння в скафандрі на Землю. Піднятися до такої висоти допомогла повітряна куля, наповнена гелієм.

Red Bull Stratos як науковий проєкт

Під час стрибка був встановлений Рекорд Гіннеса: Баумгартнер подолав звуковий бар’єр, і став першою людиною, яка зробила це без двигуна.

Швидкість скайдайвера досягла +1357 км/год, а вільне падіння тривало 4 хвилини 22 секунди. Парашут Баумгартнер розкрив на висоті 1500 метрів.

Фото: www.redbullstratos.com

Проєкт приніс масу користі науковому світу — завдяки йому протестували нове обладнання, розробили нову систему перебування на висоті й подолання великих швидкостей, а також у цілому встановили нові стандарти в авіації. Мета проєкту була в тому, щоби підвищити безпеку для космонавтів і потенційних космічних туристів.

Red Bull Stratos як маркетинговий проект

Супертрюк Red Bull Stratos став не тільки важливою науковою подією, що потрапила в Книгу Рекордів Гіннеса, а й потужним маркетинговим інструментом для Red Bull.

Компанія Red Bull була спонсором проєкту і вклала у нього великі гроші. Хоча, за словами її представників, івент першочергово планувався не як рекламний хід, а як цікавий науковий експеримент. 

Так чи інакше, медійний ефект був не менш вражаючим, ніж науковий: у день стрибка пряму трансляцію вели 80 телеканалів у 50 країнах світу. За стрибком стежили одночасно більше 50 мільйонів глядачів. З них прямий ефір на YouTube дивились понад 8 млн. людей, і таким чином встановили рекорд за кількістю глядачів, які одночасно спостерігають за прямою трансляцією на цій платформі. Red Bull Media House, у свою чергу, отримав Спортивну нагороду Еммі за неперевершений підхід до трансляції спортивної події.

Фото: www.redbullstratos.com

Щоби підігріти інтерес споживача до бренду, Red Bull продовжив випускати додаткові матеріали й після події. А також використовував матеріали, зняті під час стрибка, у рекламній кампанії 2013 року.

Результат не змусив себе довго чекати: через півроку після стрибка Баумгартнера продажі Red Bull виросли на 7 %.

Важливу роль для компанії зіграло також те, що ЗМІ називали проект Red Bull Stratos не скорочуючи назву до Stratos. Це забезпечувало бренду постійну PR-підтримку — споживач розумів, чиє ім’я стоїть за цією яскравою подією.

Аудиторія була максимально залучена в івент. Red Bull Stratos з усіх можливих позицій захопили увагу громадськості.

Що по висновках?

Red Bull думає про маркетинг як про дію, а не про послання. Він завоював репутацію активного, екстремального бренду,  тому що сам створює екшн-події та сам спонсорує їх. Завдяки підходу “не говорити, а робити”, компанія вже давно тримається в топі серед енергетичних напоїв по всьому світу й утримує увагу своєї цільової аудиторії.

Читайте також у рубриці #КейсДня
/ Більше ніж просто їжа: унікальний ресторан, де замовлення приймають за допомогою конструктора LEGO
Розповідаємо про одну з локацій данського LEGO House
/ Без смертей на дорогах: як Норвегія комунікує про безпеку руху
Та чи вдасться їм пересадити всіх мешканців на електромобілі
/ Більше ніж мода: соціальні теми на подіумі
Розповідаємо, як змінюється світ моди, чому брендам важливо тримати руку на пульсі суспільних змін і чим примітні колекції Весна/літо 2022
/ Шлях кримських татар: як комунікувати від імені цілого народу
Розповідаємо про мультидисциплінарний проєкт “Шлях/Yol”: історія і культура кримських татар
/ Історія та стратегія Marvel: шлях від коміксів до власного всесвіту
Розповідаємо про комікси, масштабну кризу та три незмінні кроки в корпорації
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень