fbpx
Кейси

Плейлісти від брендів: цікаві кейси музичних підбірок та переваги їх створення

Як комунікувати у сервісах потокового аудіо
Коротенко Оля, 23.05.2021

Просувати бренд можна в будь-який спосіб, на будь-яких платформах. І в розвитку бренду не варто обмежуватись інстаграмом та фейсбуком, навіть якщо ви не плануєте виходити за межі онлайну. Що ж іще можна використовувати? Наприклад, сервіси потокового аудіо, як-от Spotify, Apple Music чи Youtube Music. Як їх використовувати, якщо ви — бренд? Створювати власні плейлісти.

Плейлісти — це хороша можливість зробити цікавий комунікаційний кейс, знайти зв’язок з аудиторією на рівні відчуттів та гармонійно інтегруватися в життя людей.

Ми зібрали кейси оригінальної комунікації брендів за допомогою плейлістів та розповіли, навіщо це потрібно брендам. Якщо хочете дізнатись, як за допомогою пісень приготувати котлету по-київськи та в яких піснях згадується бренд KFC, — читайте далі.


Кейси креативних плейлістів


Кулінарні плейлісти від Pepsi Ukraine

PepsiCo Ukraine спільно з комунікаційною агенцією Twiga Digital Ukraine створили плейлісти з рецептами українських страв на музичній платформі Spotify. “Рецепти” створили з треків, які за назвами інгредієнтів пропонував Spotify.

“Пісні-інгредієнти” розміщені відповідно до послідовності приготування страви. Всього плейлістів три — з рецептами вареників, галушок і котлет по-київськи.


Заспокійливий плейліст від LEGO

LEGO® White Noise (“Білий шум”) — це заспокійливий плейліст, який містить записи зі звуками кубиків, що падають. Наприклад, трек “It All Clicks” передає звук, з яким кубики з’єднуються, а трек “The Waterfall” — звук кубиків, що падають. У компанії зазначають, що ці звуки допомагають розслабитися перед сном.

Плейліст створили як доповнення до релізу “ботанічної” колекції — конструктора, що покликаний допомогти дорослим зняти стрес і розвинути креативність. Він доступний на 15 стримінгових платформах, зокрема на Spotify.


Плейліст зі згадками бренду від KFC

Мережа ресторанів швидкого харчування KFC France створила на Spotify добірку пісень, у яких згадується назва їхнього бренду. Плейліст назвали “Bucket Bangers”. За підрахунками компанії, за останні 30 років створено 46 пісень, у яких є назва KFC. Здебільшого це гіп-гоп композиції — саме для цієї музичної культури характерне часте згадування брендів у піснях. Пісні з використанням назви мережі фастфуду записали такі виконавці, як Run DMC, Каньє Вест і Кендрік Ламар, а також інші музиканти.


Плейліст для приготування пасти від Barilla

Виробник пасти Barilla випустив власні плейлісти на музичній платформі Spotify. Музичні добірки тривають рівно стільки, скільки варяться макаронні вироби Barilla. Плейлісти розділені за настроєм і типом макаронів. Наприклад, енергійна добірка для фузіллі триває 11 хвилин, як і меланхолійний плейліст для пенне.

Усього компанія пропонує вісім збірок, які повністю відповідають рекомендаціям щодо варіння на коробках Barilla. У плейлістах зібрали різноманітних виконавців — від італійської класики до сучасного американського репу. Представники бренду назвали ідею веселим аналогом кухонного таймера.

За тиждень після випуску плейлістів кількість підписників Barilla у Spotify зросла з 14 000 до більш ніж 113 000.


Навіщо брендам створювати плейлісти

Музика — це відмінний спосіб зв’язку з аудиторією на емоційному рівні. Бренди зрозуміли це ще сто років тому, коли почали використовувати джингли у своїх рекламних кампаніях. Зараз є набагато більше можливостей для музичних експериментів у комунікації. Плейлісти на спеціальних платформах — одна з них.

По-перше, створення плейлістів — це величезне поле для креативу в комунікації. Подивіться кейси вище і переконайтеся в цьому самі.

По-друге, на аудіоплатформах дуже хороше залучення. Згідно з даними Spotify середній час прослуховування музики на платформі становить 25 годин на місяць. Третину з них користувач витрачає на прослуховування вже створених плейлистів. А пандемія Covid-19 призвела до зростання кількості активних користувачів Spotify на 31% в місяць.

Читай більше: Кейс Spotify: комунікації стримінгового сервісу

Перевага аудіосервісів перед класичними каналами онлайн-комунікації, як-от Instagram і Facebook, полягає ще й у тому, що аудиторії не потрібно повністю залучатися у взаємодію з платформою. Люди слухають музику в дорозі, на роботі, під час тренувань, посиденьок з друзями, приготування їжі — і взагалі завжди. Саме тому складати плейлісти, засновані на роді діяльності людини, — класичний, але дуже дієвий підхід. Так ви зможете пасивно взаємодіяти з аудиторією під час її повсякденної діяльності й водночас покажете специфіку та позиціонування вашої компанії.

Наприклад, Nike Women, як спортивний бренд, створив 15 плейлістів для різних видів тренувань. А київський сервіс доставки кулінарних боксів “Томати і Сіль” розробив плейліст для приготування їжі.

Юрій Денисенко, співзасновник сервісу доставки кулінарних боксів “Томати і Сіль”:

“Ми хочемо задіяти всі органи чуття, щоб враження від взаємодії з нашим брендом були більш об’ємними: краса для очей, смак для рецепторів, музика для слуху. Тому в кожен бокс ми вкладаємо Музичну листівку. У кожного нашого кулінарного боксу є певна тема, тож ми плануємо підбирати відповідну музику до кожної теми боксу. У серпні бокс буде називатись “Незалежний”, і я готую плейліст із сучасної української музики та старого укро-фанку. Я рекомендую створювати плейлісти, якщо ви розумієте, що музика — це один із сенсів, який важливий вашим клієнтам. Музика — дуже емоційний інструмент.”


Кілька порад для створення плейлістів

 Створюйте плейлісти, які будуть відповідати вашому бренду. З очевидного: бренд тренажерного залу або спортивного одягу може створити плейліст для тренувань, а виробник автомобілів може запропонувати добірку пісень для подорожей.

 Навіть якщо ваш бренд, здавалося б, ніяк не пов’язаний з музикою, завжди можна подумати й уявити, в якій ситуації взаємодії з брендом, людина може слухати музику. Наприклад, бренд жіночої нижньої білизни може зібрати плейліст для танців перед дзеркалом або добірку для побачення — все залежить від вашої фантазії і позиціонування бренду.

 Необов’язково робити акцент на роді діяльності— можна зачепити ідеєю. Дивіться на кейси плейлістів вище і надихайтеся креативними підходами відомих брендів. Зібрати всі пісні зі згадуванням бренду або пісні з назвами інгредієнтів для рецепта галушок — класно ж, правда?

 І остання порада — технічна. Намагайтеся уникати кількох пісень одного виконавця у своїх плейлістах. За правилами того ж Spotify, це може вказувати на те, що виконавець якось пов’язаний із брендом.


Підтримай нас на Patreon!

 Donate

Читайте також у рубриці Кейси
/ Як росіяни крадуть українську історію
Інтерв’ю з науковицею Анною Данильчук
Військовим — дрони, брендам — підписники
Як невеликий жарт у твіттері перетворився на масштабний флешмоб
/ Рекламний бліц з Іваном Іщенком
Добірка рекламних кейсів, які дивують, змушують замислитися та взятися за активне використання ШІ в роботі
/ Як війна змінила книжкові смаки українців
Аналітика від мережі книжкових магазинів «Книгарня “Є”»
/ #ПовернемоЕдіка: антикризова комунікація від Вінницяоблводоканалу
Як піарниця комунального підприємства прокомунікувала ситуацію з водою на всю Україну
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень