fbpx
Зсередини

Новий формат конспектування: як використовувати планшет-рідер для ефективнішого навчання

А ще зменшити кількість зошитів, ручок та завжди мати конспекти під рукою
Bazilik Media, 02.10.2023

Ще декілька років тому ми не могли й уявити, що навчання онлайн стане для нас нормою, а роль головних помічників візьмуть на себе електронні девайси. Що ми навчимося писати конспекти, слухаючи викладача по той бік екрана, здаватимемо завдання поштою і зберігатимемо всі навчальні матеріалі на одному пристрої.

Попри романтику хрустких сторінок зошита й різноколірних ручок для конспектування, навчання потребує швидкості, уважності та вміння працювати з великими обсягами інформації. З огляду на це Lenovo створила новий електронний рідер, що дає змогу зосередитись на навчанні без відволікань та скролінгу соцмереж, чого складно уникнути, коли використовуєш смартфон чи ноутбук. Новинка Lenovo Smart Paper поєднує функції для навчання, нотаток і графічних замальовок в одному девайсі.

Ми дізналися більше про його функції та розповідаємо, як завдяки одному рідеру можна забути про десятки зошитів та щоденну зарядку пристрою, натомість — опанувати мистецтво створення конспектів та завжди мати під рукою функціональний нотатник. А також ми поспілкувалися зі студентами Bazilik School про їхні звички конспектування, “болі” під час навчання та досвід використання електронних пристроїв у роботі та повсякденному житті.


Власний простір без перемикання між екранами

Часто електронні девайси звинувачують у тому, що вони можуть відволікати увагу учня чи студента. Та насправді в навчанні, як і в роботі, важливо розподіляти завдання та вміти концентруватися.

Уявімо, що ви використовуєте один електронний пристрій, аби слухати лектора та передивлятися презентацію, і водночас повинні відкрити завдання й виконати його в зошиті чи гугл-документі. З такою кількістю тасків зосередити увагу на довгий час буває складно, тому часто ви й не помічаєте, як у вашій руці опиняється телефон, а ви вже гортаєте соцмережі. Звинувачувати себе — не вихід, адже в сучасному світі звідусіль нас оточує велика кількість інформації, новин та подій. Комусь концентруватися легше, комусь потрібно домовитися із собою, а для декого можливість “перемикатися” — це єдиний спосіб тримати на контролі свою увагу.

 Зосередити увагу на довгий час буває складно, тому часто ви й не помічаєте, як у вашій руці опиняється телефон


Створити нові звички та комфортний простір для навчання можна з планшетом-рідером Lenovo Smart Paper, який має різні функції для конспектів, нотаток та читання. А оскільки електронний пристрій оснащений матовим E-Ink екраном та стилусом, перехід від зошита та олівця стане менш помітним. Його можна використовувати для легкого редагування записів. А ще це зручний спосіб тримати всі записи в одному місці й бути свідомим.

Адже рідер має 75 різноманітних шаблонів для нотаток та майже необмежену кількість сторінок, що робить його екологічною альтернативою звичним зошитам.



Створити нові звички та комфортний простір для навчання можна з планшетом-рідером Lenovo Smart Paper, який має різні функції для конспектів, нотаток та читання. А оскільки електронний пристрій оснащений матовим E-Ink екраном та стилусом, перехід від зошита та олівця стане менш помітним. Його можна використовувати для легкого редагування записів. А ще це зручний спосіб тримати всі записи в одному місці й бути свідомим.

Адже рідер має 75 різноманітних шаблонів для нотаток та майже необмежену кількість сторінок, що робить його екологічною альтернативою звичним зошитам.


писання від руки може бути цікавим та захопливим

 Щоб писати від руки, необовʼязково мати ручку й зошит

Хтось обожнює писати конспекти й не втомлюється від цього, а комусь легше робити короткі нотатки “на полях”; хтось використовує записник, щоб фіксувати важливі справи, а для когось — це місце, де можна описати всі свої думки, бажання та мрії. Але якщо в житті людини навчання не присутнє постійно — у неї зникає потреба, а потім і звичка постійно щось записувати в зошиті чи блокноті. У наш час функцію нотатника частіше виконує телефон або планшет, які постійно з нами вдома чи на роботі.

А якщо ми скажемо, що для того, аби писати від руки, необовʼязково мати ручку й зошит? Новітні девайси пропонують використовувати електронний стилус, який служитиме не один рік. Він не потребує окремих зарядних пристроїв і завжди буде з вами, тому що має спеціальне магнітне кріплення, яке тримає його на місці й заряджає водночас.

Для підвищення продуктивності Lenovo додала до свого планшета-рідера функцію розпізнавання почерку, яка перетворює записи на цифровий друкований текст. Це не тільки полегшує процес конспектування, а й значно економить час, адже відредагувати й доповнити текст можна одразу в документі. А поціновувачі графічних замальовок можуть використовувати стилус як ручку й робити “нотатки на полях”, записувати плани та завдання, як у звичайному нотатнику, і навіть створювати ескізи та ілюстрації.

Усе це можливо завдяки EMR-стилусу, що має 4096 рівнів чутливості до натискання та розпізнавання нахилу, а отже дає змогу створювати всі можливі варіанти написання тексту. У комплекті до нього йдуть змінні фетрові наконечники, що імітують відчуття ручки на справжньому папері й забезпечують плавне письмо.



Олександра Біляєва, PR-ниця комунікаційної агенції detali

Оскільки я працюю піарницею, то навчання для мене — це можливість поліпшити навички в певній сфері, опанувати нову нішу або дізнатися від фахівців ринку, що зараз на часі. Переважно я навчаюся на коротких програмах та слухаю лекції з реклами, копірайтингу, піару. Зараз усе навчання перейшло в онлайн, але раніше на офлайн-події я завжди приходила з ноутбуком.

Ще зі студентських часів я звикла писати конспекти в ноутбуці. Це повʼязано з тим, що коли я пишу вручну, я не можу розібрати свій почерк. І це не жарт! Якби мені довелося переглянути свої записи, спершу їх довелося б віддати комусь на розшифровку. Тому я звикла писати в ноутбуці — роблю нотатки в стандартній програмі і систематизую інформацію, щоб потім швидко знайти необхідне. 

Звісно, коли це офлайн-лекція, то з ноутбуком може бути не дуже зручно — навіть мінімальний звук від натискання клавіш чути іншим. Я вже звикла до того, що на мене можуть дивитися недобрим поглядом, але, звісно, почуваюся набагато комфортніше, коли в аудиторії я не одна конспектую лекцію з ноутбука.

З поширенням онлайн-навчання я помітила, що концентруватися стало складніше. Коли ти вдома, то почуваєшся розслабленішим, можеш слухати лекцію де завгодно, А ще від нудьги іноді тягнеш до рук телефон. Скролінг справді може бути проблемою, адже відволікаючись є шанс пропустити якусь важливу інформацію. А ще я зрозуміла, що друк на ноутбуці став для мене механічним процесом — це набагато швидше і зручніше, аніж писати вручну. Але від цього погіршується якість знань, які ти пропускаєш через ручку.

Тому функція планшета, який може розпізнавати почерк і перетворювати його на текст, звучить дуже круто. Принаймні для мене та моїх колег з почерком лікарів.


Десять зошитів чи один планшет-рідер?

Спробуйте згадати, де зараз ваші нотатки із часів навчання в університеті чи з останнього пройденого курсу? Щоразу, перебираючи речі, ви думаєте, що викидати ці записи в жодному разі не можна. Як мінімум, ви зможете повернутися до них за потреби, а як максимум — витратили багато часу на написання цих конспектів. Та в реальності такі зошити стають паперовим багажем.

Можливість зберігати всі записи — від бізнес-планів та конспектів до особистих нотаток — одна з найбільших переваг планшета-рідера. Документи можна структурувати, зберігати в потрібному форматі та сортувати за папками. А Lenovo Smart Paper дає змогу конспектувати не лише від руки. Цифровий блокнот оснащений вбудованими мікрофонами, що дозволяє використовувати його як диктофон. А завдяки технології Microsoft Engine аудіонотатки можна з легкістю оцифрувати — записаний на диктофон текст автоматично транскрибується і перетворюється на друкований текст. Ця функція стане в пригоді не лише під час навчання, а й для робочих завдань, як-от розшифровка аудіоповідомлень, записів, коментарів від колег чи керівництва тощо.

Для зберігання всіх документів, записів, нотаток та замальовок новинка від Lenovo має 4 ГБ постійної та 64 ГБ оперативної памʼяті — це понад 50 тисяч сторінок.

 Можливість зберігати всі записи — від бізнес-планів та конспектів до особистих нотаток — одна з найбільших переваг планшета-рідера


Анастасія Руссу, креативна копірайтерка в комунікаційній агенції Postmen

Незважаючи на те, що я працюю в креативній індустрії, навчанням у цій сфері я не обмежуюся. Мене дуже цікавить тема біології та психології, а рік тому я завершила навчання за сертифікацією консультантки зі здорового способу життя. Цей курс складався з вивчення біохімії організму, харчування та спорту. Він став для мене логічним продовженням моїх інтересів, а саме — занять у залі. А оскільки навчання в цій сфері потребує багато роботи з навчальними матеріалами — конспектів у мене було чимало.

Попри те, що я мала б належати до покоління зумерів, мені дуже некомфортно вести конспекти в друкованому вигляді. Я люблю фіксувати лише найважливіші тези, а ще часто використовую таблиці й графіки — любов до них у мені заклала шкільна вчителька з біології. Часто вона на дошці пояснювала нам матеріал схематично, а ми переносили його в зошит. Нині я використовую схеми дуже часто. Наприклад, під час брейншторму на роботі я можу нічого не записувати — натомість запамʼятовую всю інформацію, переварюю її в голові й переношу на листок у вигляді схеми. Колеги часом дивуються, як я можу годинну розмову перетворити на замальовки, але саме структурована інформація найліпше фіксується в моєму мозку.

Проте я була би щаслива, якби мені потім не доводилося шукати якусь конкретну схему у своєму зошиті з конспектами, гортаючи десятки сторінок. Якби ж можна було одразу знайти потрібну чи затиснути «Ctrl+F» для пошуку — у цьому, безумовно, є величезна перевага використання електронних девайсів. А якщо доводиться переїжджати з квартири в квартиру, то окрему коробку в мене займають блокноти з навчальними матеріалами. І що більше в тебе стає конспектів, то рідше ти потім до них повертаєшся. Бо це незручно й займає багато часу.

Також я розумію, що конспекти, написані від руки, — це не дуже екологічна історія. Наприклад, у мене є блокнот для щоденних завдань, куди я впродовж дня можу записувати всі думки, ідеї, цілі та завдання, які маю виконати. І часто трапляється так, що деякі розвороти зберігають так і не виконану роботу, а життя йде далі, і за цей час я встигаю розписати ще декілька сторінок. А потім думаю: “Чи мені вже заводити новий блокнот, чи ще в цьому писати?” Тому часто ведення таких to-do листів — це про пошук компромісів, що, звісно, не дуже зручно.


Один заряд акумулятора — на кілька тижнів роботи

 Завжди хочеться знайти найзручніший варіант, що закриватиме всі потреби й не програватиме в технічних характеристиках

Обираючи електронного помічника, завжди хочеться знайти найзручніший варіант, що закриватиме всі потреби й не програватиме в технічних характеристиках. Деякі люди спершу думають про те, навіщо їм нова техніка, як часто будуть її використовувати і як саме вона зможе покращити продуктивність. Інші тримають у голові технічні особливості, за якими одразу складають шортліст найкращих для себе пристроїв.

Одні з найважливіших характеристик для пристрою, який можна використовувати поза домом, — це автономність роботи та його вага. Аби брати девайс із собою в подорожі, користуватися в дорозі, працювати на природі й не хвилюватися, що за активної роботи доведеться вмикати режим економії енергії.

Lenovo Smart Paper оснащений акумулятором з місткістю 3550 мАч, який за активного користування може тримати заряд до декількох тижнів. Планшет-рідер вагою всього 408 грамів можна сміливо брати із собою в короткі чи довгі поїздки замість нотатника або книжки. Головне не забувати, що колись його таки доведеться підзарядити.


Оксана Войтко, копірайтерка

Я працюю копірайтеркою на фрилансі, а також покриваю функції контент-креаторки для трьох проєктів: контакт-центру, благодійного фонду та освітнього блогу. У моєму житті є багато роботи з текстами й навчання. Адже часто створення контенту вимагає від тебе знань з різних сфер — від реклами та маркетингу до роботи із соцмережами. Але я щиро люблю вчитися й обожнюю все, що повʼязано із цим процесом.

Із часів навчання в університеті я знайшла для себе два найкомфортніші підходи до конспектування. Перший — олдскульний, за допомогою ручки й зошита, адже письмо від руки допомагає мені краще запамʼятовувати інформацію. Другий — за допомогою ноутбука, адже частину матеріалів лектори надсилають в електронному форматі і всю цю інформацію потрібно десь зберігати. 

Я люблю структурувати програми та навчальні матеріали за папками, а в зошитах гарно оформлювати всі нотатки. Напевно, тому, що цей метод навчання для мене звичний — я можу швидко знайти потрібну інформацію. Але якщо я буду в дорозі чи в офісі — скористатися записами, що лежать вдома, очевидно, буде неможливо.

Утім, я завжди ношу із собою принаймні один блокнот, в якому роблю щоденні робочі та особисті нотатки. І дивуюся, як дівчатам вдається ходити з маленькими сумочками, в які поміщається хіба що телефон. Для моїх потреб доводиться брати із собою містку сумку або рюкзак.

Усі мої конспекти й навіть прочитані книжки містять частинку мене — я люблю записувати найцікавіші думки лекторів, які мене захопили, а не конспектувати кожне слово. А нещодавно навчилася робити нотатки на сторінках книжок олівцем. Так я відчуваю кращу взаємодію з матеріалом, який вивчаю. Тож під час вибору електронного девайса передусім я би звертала увагу на функціональність і можливість робити власні записи. Це дало б змогу зберегти всі мої звички в навчанні, а потрібні матеріали, конспекти та книжки завжди були б зі мною.


Не навчанням єдиним

Крім основних програм для роботи з документами, читання та графічних замальовок, Lenovo Smart Paper підтримує й кілька програмних додатків для підвищення продуктивності. Юзери можуть використовувати на планшеті електронну пошту, календар, калькулятор і додаток eBooks.com. Пристрій має версію Android AOSP 11.0, Bluetooth 5, а також підтримує Wi-Fi.

А якщо ви маєте велику бібліотеку професійної та художньої літератури, їй точно знайдеться місце на Lenovo Smart Paper.


Планшет-рідер має 10,3-дюймовий матовий екран E-Ink. Та попри те, що основна картинка не передає кольори, розробники забезпечили його двоколірним переднім підсвічуванням з 24 рівнями яскравості. Ця варіативність дає змогу налаштувати екран відповідно до власних вподобань і зручно читати навіть вночі. На додачу він має вбудований словник, де завдяки одному дотику можна вивчати нові слова. А технологія АІ пропонує музичні плейлісти, що відтворюють музику на основі матеріалів для читання.

Також розробники створили унікальний додаток Lenovo Smart Paper, за допомогою якою власники планшета-рідера можуть синхронізувати свої файли на всіх пристроях у хмарі.



Планшет-рідер має 10,3-дюймовий матовий екран E-Ink. Та попри те, що основна картинка не передає кольори, розробники забезпечили його двоколірним переднім підсвічуванням з 24 рівнями яскравості. Ця варіативність дає змогу налаштувати екран відповідно до власних вподобань і зручно читати навіть уночі. На додачу він має вбудований словник, де завдяки одному дотику можна вивчати нові слова. А технологія АІ пропонує музичні плейлісти, що відтворюють музику на основі матеріалів для читання.

Також розробники створили унікальний додаток Lenovo Smart Paper, за допомогою якою власники планшета-рідера можуть синхронізувати свої файли на всіх пристроях у хмарі.


Якщо ви також хочете оптимізувати свої інструменти для навчання — переходьте за лінком.

Матеріал підготовлено за участю ТОВ “MTI” — одного з найбільших в Україні мультивендорних імпортерів і дистриб’юторів у сфері hi-tech-обладнання та інноваційних рішень.

Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень