fbpx
Кейси/#КейсДня

Неоднозначна різдвяна кампанія від Apple

Відкладіть свій iPhone на свята
Коротенко Оля, 02.01.2021

У 2013 році компанія Apple випустила різдвяний рекламний ролик “Непорозуміння”, що просував нову модель гаджета — iPhone 5s. Головний герой кліпу — підліток, який постійно сидить у телефоні. Він не проводить час із рідними, байдужий до веселощів, не бере участі в іграх і приготуваннях до Різдва.

Протягом відео глядач упевнений, що вся реклама про те, як хлопець замінює живе спілкування на онлайн. Але в кінці реклами підліток демонструє на екрані телевізора відеоролик, який він зняв та змонтував за допомогою свого iPhone. У зворушливому ролику присутні всі члени сім’ї в ці святкові дні. Родина хлопця в рекламі була зачарована.

Проте далеко не всі глядачі висловили захоплення від побаченого — на адресу реклами пролунало багато критики. Глядачам зовсім не сподобалося, що підліток постійно фотографував і знімав, бо через це він прогавив усі значущі сімейні моменти, які були показані пізніше в його ролику. Хлопець був лише спостерігачем, а не учасником, і не пропустив через себе всі радощі сімейного Різдва.

Аудиторія відзначила, що Apple домоглися б кращого результату, якби їхня реклама говорила: “Відкладіть iPhone в цей святковий день і проведіть час із вашою родиною та друзями”.

Та незважаючи на критику, ролик “Непорозуміння” приніс компанії Apple премію “Креативне мистецтво Еммі” за найвидатнішу рекламу.


За статистикою, найбільш завантаженими періодами для Instagram є свята. Це говорить про те, що люди не веселяться й не спілкуються наповну, а постійно все знімають і діляться контентом у соцмережах.

Використання телефонів за сімейним столом у багатьох викликає роздратування. Деякі американські ресторани навіть почали пропонувати знижку тим, хто готовий на вечір відмовитися від гаджетів і спілкуватись з людьми виключно в реальності.

Читайте також у рубриці #КейсДня
/ Більше ніж просто їжа: унікальний ресторан, де замовлення приймають за допомогою конструктора LEGO
Розповідаємо про одну з локацій данського LEGO House
/ Без смертей на дорогах: як Норвегія комунікує про безпеку руху
Та чи вдасться їм пересадити всіх мешканців на електромобілі
/ Більше ніж мода: соціальні теми на подіумі
Розповідаємо, як змінюється світ моди, чому брендам важливо тримати руку на пульсі суспільних змін і чим примітні колекції Весна/літо 2022
/ Шлях кримських татар: як комунікувати від імені цілого народу
Розповідаємо про мультидисциплінарний проєкт “Шлях/Yol”: історія і культура кримських татар
/ Історія та стратегія Marvel: шлях від коміксів до власного всесвіту
Розповідаємо про комікси, масштабну кризу та три незмінні кроки в корпорації
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень