fbpx
Зсередини

На межі дозволеного: як бренду білизни робити контент для соцмереж

Розповідаємо разом із засновницею українського бренду білизни Fox Lingerie Юліаною Гензель
Данилюк Даяна, 08.02.2022

У нашому суспільстві білизна прямо асоціюється з відвертістю та вульгарністю, попри те що кожна людина користується нею. А коли бренд намагається створити візуально привабливий контент, його розміщення ускладнюють правила соцмереж. Як зрозуміти, де межа між надмірною відвертістю й контентом, що демонструє товар? Як не потрапити в бан через “оголені” фотографії і зробити так, щоб стрічка мала естетичний вигляд?

Instagram не дозволяє користувачам публікувати фотографії з оголеними жіночими сосками. Навіть невеликий натяк на цю частину тіла може спричинити видалення світлини. А якщо ви, гортаючи стрічку, побачили допис, який здався вам недоречним — на нього можна легко поскаржитися. Причин для видалення публікацій з оголеним тілом може бути безліч — соцмережа турбується про всіх користувачів, особливо найменших. Але у випадку брендів білизни ці обмеження можуть сильно заважати комунікації.

Світові та локальні марки білизни чудово справляються із завданням “показати свій товар і не бути заблокованим”. Водночас вони дотримуються своєї філософії. Щоб зрозуміти, як їм це вдається, ми поспілкувались із засновницею українського бренду білизни Fox Lingerie Юліаною Гензель. У цьому матеріалі розповіли про те, як брендам білизни створювати контент, що не викликатиме гніву громадськості та не потраплятиме в бан.


Які існують види зйомок?

Для початку з’ясуймо, які існують види зйомок і яка їхня мета. Фотозйомки для будь-якого бренду, чи то одягу, чи суто білизни, можна розподілити на кілька видів: кампейни, лукбуки, каталоги, предметні.

 Кампейн — це зйомка кількох основних позицій із колекції або дропа. Фото зазвичай використовують для рекламних кампаній, банерів, публікацій у журналах.

 Головне завдання зйомки лукбука — показати бачення та філософію бренду, а також усі речі колекції.

 Зйомки каталога потрібні, щоб показати речі з різних боків: колір, розмір, фактуру матеріалу, крій, як сидить одяг або білизна на людині. Тобто — щоб вигідно продемонструвати речі та продати їх клієнтам.

 Предметну зйомку використовують переважно для публікацій у соцмережах або на сайті. Це детальні фото товару з різних боків та ракурсів без участі моделі. Композиція може бути доповнена деталями, аксесуарами, предметами інтер’єру або чимось іншим на розсуд фотографа.


Правила соцмереж

Правила Instagram суворі до багатьох речей, зокрема до зображень почасти або повністю оголеного тіла. Для брендів білизни це правило створює справжній виклик.

Особливо безжально соцмережа банить жіночі соски. Тому під мереживною білизною на моделях майже завжди є наліпки. Або ж фотограф під час оброблення світлин може заблюрити невгодну для Instagram частину жіночого тіла. Оголені сідниці великим планом, до речі, також під цензурою.

Будь-яка подібна помилка може погано позначитись на статистиці профілю.


Недоліки соцмереж для брендів білизни

01.

Складно робити таргет

Акаунти з білизною можна рекламувати в соцмережах виключно у вигляді предметних фотографій. Виняток — якщо на фото з моделлю не видно сосків, але іноді й це може не спрацювати.

02.

Профіль складно знайти через пошук

Іноді профіль бренду або навіть блогера не знайти безпосередньо через пошуковий рядок Instagram. Це також може бути пов’язано з різними порушеннями, зокрема забороною на контент 18+. Під неї підпадає і те, що публікують бренди білизни.

03.

Блокування профілю

Блокування профілю — це страшний сон для будь-якого бізнесу, найгірше з наслідків порушення правил соцмережі. Але блокують за систематичні та грубі порушення, тому, якщо Instagram видаляє ваші сторіс або пости й надсилає повідомлення про заборонений контент, варто уникати будь-яких приводів ще раз ставити профіль під удар.


Як же тоді створювати контент для бренду білизни?

Знайти фірмовий стиль

Хтось робить ставку виключно на сексуальність, хтось обирає інклюзивність, практичність білизни, а хтось вдало все комбінує. Але варто пам’ятати, що стиль фотографій і стрічки в Instagram безпосередньо залежить від позиціювання бренду. Tone of voice має бути єдиний у всьому — текстах, розсилках, комунікації з клієнтами та візуальному ряді.

Різноплановість фотографій

Яскраві кампейни — це класно. Особливо якщо над ними працює команда професіоналів. Але клієнтам бренду потрібна не лише красива картинка, а й можливість роздивитися ближче білизну, крій, фактуру тканини. Тому предметні фото ніхто не скасовував.

Багато брендів білизни використовують у своїй стрічці фото клієнтів, а також світлини зі зйомок з інфлюенсерами та знаменитостями.

Узагалі не показувати білизну

Бренд білизни Кім Кардаш’ян Skims одягає зірок на червоні доріжки. Цьому в профілі Skims присвячено всього один хайлайт, і в ньому ви не побачите жодної білизни. Натомість там знаменитості із червоних доріжок, які показують, наскільки ідеально сидять обтислі сукні або вбрання з вирізами. Це рідкісний приклад, коли продукт навіть не треба показувати, щоб розповісти про його переваги.

Нова щирість

Хто не рухається в ногу з часом, той або сходить з дистанції, або зазнає збитків (зокрема репутаційних), або зриває джекпот зі всього переліченого. Гучні скандали останніх років це яскраво проілюстрували.

Наприклад, Victoria’s Secret дуже довго відмовлялися від різноманітності на подіумі, за що неодноразово отримували тонну критики, але й вони здалися. Тепер у зйомках для бренду беруть участь моделі з різною статурою, і розмірна сітка значно збільшилася.

Бренд Ріанни з моменту заснування обрав іншу філософію — бодіпозитив та інклюзивність. На показах бренду в межах Тижня моди були навіть вагітні моделі. Така концепція не заважає Savage X Fenty створювати сексуальну білизну та робити фотосесії, подібні до Victoria’s Secret, Pretty Little Thing або Agent Provocateur. Хоча Savage X Fenty також критикували — як не дивно, за зайву еротичність кампейну до Дня святого Валентина.

Неможливо не враховувати правила нової щирості, які трансформувалися через епоху небінарності, четверту хвилю фемінізму, бодіпозитиву. Багато брендів починають або продовжують залучати моделей різних типажів, відмовляються від надмірного редагування фото або зовсім цього не роблять, навчають безумовної любові до себе, створюють важливі соціальні ініціативи.


Що по висновках?

Кожна епоха диктує свої правила й особливості поведінки, а ось дотримуватись їх чи ні — вибір за вами. Але в будь-якому разі, якщо ви просуваєте бренд білизни, готуйте різні стратегії та будьте готові обстоювати своє бачення прекрасного.

Читайте також у рубриці Зсередини
/ Амбасадори для В2В бізнесу та ефективні відносини з ними
Історія виробника обладнання для б’юті-майстрів ÜLKA
/ 10 років роботи: «Будинок “Слово”. Нескінчений роман»
Ексклюзивні деталі про шлях фільму до кінотеатрів
/ Українські традиції в дизайні приміщень та архітектурі – без шароварщини
Поради від архітекторки Катерини Ярової
Аукціони, унікальні продукти, ютуб і менторство
Які танці з бубном вигадують благодійники, щоб збирати кошти на відбудову шкіл
Як створити й провести подкаст?
Розмова зі співведучими та героями подкаст-каналу «У чому виклик?»
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень