Український проєкт Ukraine WOW відзначив сторіччя світового турне Української республіканської капели під керівництвом Олександра Кошиця. Саме це турне, що тривало п’ять років, подарувало світу «Щедрик» Миколи Леонтовича. У всьому світі цю мелодію нині знають як Carol of the Bells.
До пам’ятної дати організатори відтворили виконання композиції на 50 локаціях у 17 країнах світу. У межах ювілею мелодія знову прозвучала на тих самих сценах, де століття тому її вперше виконали для іноземної публіки. Тоді капела дала понад 500 концертів ― і всюди з аншлагом.

«Через сто років український “Щедрик”, знаний у світі під назвою Carols of the Bells, прозвучав на тих самих 50 майданчиках, де його вперше презентувала капела. Серед них Orfeo Catala у Барселоні, National Theater у Празі, Théâtre des Champs-Élysées у Парижі, варшавська National Philharmonic, арена Plaza de Toros у Мехіко, Konzerthaus у Відні, бельгійський Королівський театр La Monnaie, Central Hall Westminster у Лондоні, Civic Auditorium у Сан-Франциско», ― розповіли ініціатори створення відеоролика.
Музичною керівницею проєкту стала Jerry Heil, яка разом із хором «В.У.Х.А.» заспівала в Національній філармонії України, де мелодія «Щедрика» 29 грудня 1916 року вперше прозвучала під керівництвом Олександра Кошиця.
Особливої атмосфери додали відеопідводки від американських зірок із українським корінням — Віри Фарміґи та Барбри Стрейзанд, які поділилися історією «Щедрика». Проєкт має на меті не лише нагадати про культурну спадщину України, а й підкреслити її внесок у світову культуру.
«Уже майже сто років українська мелодія “Щедрика”, яку створив Микола Леонтович і адаптував американський композитор українського походження Петро Вільговський, звучить на різдвяні свята в усьому світі. Щоб пояснити її внесок у боротьбу з російськими наративами, з манерою росії привласнювати усе найкраще з української культури, а інше — безжально знищувати, не потрібно багато слів. Достатньо навести цитату. Ці слова належать диригенту найвідомішого в Європі чеського хору “Глагол” Ярославу Кржічці. Після виступу Української республіканської капели він сказав: “Я думаю, що ми мало про них (українців) знали і тяжко кривдили, коли несвідомо і без інформацій з’єднували їх проти волі в одне ціле з народом московським. Саме наше бажання “великої і неподільної росії” є слабким аргументом проти природи цілого українського народу, для якого самостійність є всім, як була колись і нам”. Ці слова сказані в 1919 році. Але сьогодні вони актуальні як ніколи», — кажуть засновниці Ukraine WOW Ярослава Гресь та Юлія Соловей.
