fbpx
Зсередини

Міфи про SEO. Колонка Ксюші Демченко

Розбираємось, що з того, що говорять про SEO, правда, а що ні
Bazilik Media, 18.06.2020

Одного разу моїй колезі на день народження подарували бубон. Не тому, що вона музикант, а тому, що SEO — це така професія. І хоч інколи здається, що танці з бубоном — це єдине, що залишається SEO-спеціалістам, насправді пошукова оптимізація опирається більше на логіку, ніж на везіння. Тож спробуймо розібратися, які чутки правдиві, а які — ні.


SEO — це одноразова дія

Міф. Відносно одноразовою можна вважати лише технічну оптимізацію, і лише за умови, що на сайті нічого не змінюється, нічого не зламається і не буде жодних нововведень від Google. Але навіть аби переконатись, що нічого не зламалось, потрібно провести технічний аудит. Робота з контентом і з зовнішніми посиланнями на сайт — це постійні процеси, бо конкуренти працюють паралельно з вами, і якщо нічого не робити, позиції втрачаються.


Купи побільше посилань — і сайт буде в топі

Міф. Такий підхід працював у 2010 році, коли алгоритм не вмів відрізняти натуральні посилання від штучних. Зараз посилання відповідають за авторитетність домену і продовжують бути важливим чинником ранжування. Але для бажаного ефекту підхід до лінкбілдингу* має бути стратегічним. Також важливо, щоб контент, на який “будуються” посилання, був свіжим і якісним. Неякісний контент у більшості ніш складно вивести в топ, навіть з величезною кількістю посилань.

*лінкбілдинг — процесс нарощування зовнішніх посилань на сайт.


Поведінкові чинники важливі

Правда. Швидкість роботи сайту, кількість попапів і налагоджений UX відповідають за досвід, який юзер має на сайті, і за те, як довго він на сайті пробуде. Google аналізує відповідність сайту до пошукового запиту користувача. Якщо людина щось пошукала, перейшла на сайт, отримала що хотіла і більше не поверталась у пошук — значить, сайт якісний і можна ранжувати його вище. А на незручному сайті юзер довго не пробуде, і для Google такий сигнал стане тривожним.


Соцмережі допомагають у SEO

Міф. Google давно відомо, які сайти поширюють UGC*, і соціальні мережі належать саме до них. Щоб отримати посилання з Facebook чи Twitter, достатнью запостити щось про самих себе, тож такі посилання не матимуть “ваги”. Активність підписників у соцмережах бренду допомагає розкрутити саму сторінку в соцмережі. Це генеруватиме конверсії, але на позиції сайту в пошуку не вплине.

*UGC — user generated content, тобто контент, який створюють користувачі сайту.


Реклама в Google покращує SEO

Міф. Реклама й органічний пошук — це два окремі сервіси, створені з різною метою. Якщо на рекламі Google заробляє, то якісний органічний пошук — це те, чим Google завоював симпатію людей, перш за все. В органічній видачі неможливо перемогти за гроші. Бюджет усе одно доведеться виділити, але піде він не до Google. Це підводить нас до наступного міфу.


SEO — це безкоштовно

Міф. Безкоштовними є тільки покази й кліки на сайт з органічного пошуку. Якщо сайт уже посів місце в топі, то перейти на нього зможуть стільки людей, скільки загуглять запит. А щоб опинитися в топі, потрібно попрацювати. Зазвичай, SEO-шний бюджет охоплює витрати на контент, нарощування посилань та роботу команди.


SEO може зашкодити сайту

Правда. Неграмотна оптимізація чи переоптимізація можуть призвести до того, що сайт потрапить під автоматичний чи ручний фільтр. Відновитися після фільтра можливо, але на це знадобиться час і нерви. Ліпше одразу планувати стратегію так, щоб не викликати у Google підозр.


SEO — це тільки про Google

Міф. Змінюється світ, і змінюються звички людей у пошуку інформації. Наразі дедалі популярнішим стає YouTube SEO, яким я активно займаюсь останні пів року. Крім того, багато людей — візуали, вони звикли шукати товари через пошук за зображеннями. Можна працювати окремо з картинками, щоб трафік з Google Image Search зростав. Якщо в бізнесу є фізична локація, то актуальним буде пошук по картах, де локацію можна оптимізувати із сервісом Google My Business.

Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень