fbpx
Slow news

Майже 85% українців у 2023 році відмовилися від російського контенту

У «Детектор медіа» провели дослідження
Кірста Олена, 23.04.2024

ГО «Детектор медіа» дослідила дані індексу медіаграмотності українців. У межах дослідження визначали рівень критичного мислення та навичок у користуванні медіа.

Згідно з результами дослідження за минулий рік аудиторія на 50,3% частіше почала споживати медіаконтент, який виробляє Україна. Кількість респондентів, які й до 2023 року віддавали перевагу вітчизняному контенту, становить 32%. Минулого року 39,5% українців почали більше цікавитися телевізійними матеріалами, присвяченими темі історії та культури.

Водночас на 27,4% зросла частка людей, які почали більше цікавитися суспільно-політичною тематикою й матеріалами, над якими працюють військові експерти (на 44%).

Також приблизно 85% українських споживачів у 2023 році повністю відмовилися від контенту, виробленого в рф. Водночас, як з’ясувало дослідження, вибір респондентів не залежить від того, офіційні ці медіа в рф, чи опозиційні.

Дослідження проводили в період з 15 по 29 січня 2024 року. В опитуванні взяли участь 1200 респондентів з України, старших 18 років. Дослідження не проводили на території тимчасово окупованих Донецької, Луганської, Запорізької, Херсонської областей та АР Крим.

Матеріал підготовлено в межах проєкту Strategic Media Support Program, який реалізує Львівський медіафорум за фінансової підтримки People in Need (PIN) та Pioneer Foundation.

Читайте також у рубриці Slow news
Створили нове видавництво Kovyla Publishing
Воно спеціалізується на англомовних книжках про Україну
Створили подкаст про працевлаштування ветеранів і ветеранок
Його мета – надати майданчик для комунікації між ветеранами та роботодавцями
В YouTube Music з’явився конкурент Shazam
Користувачі зможуть шукати пісні, наспівуючи їх
В Україні вперше протестували 5G
Якість зв’язку перевірили між Києвом, Івано-Франківськом і Гельсінкі
Microsoft додала в телеграм свій чатбот зі ШІ
Він відповідає живою мовою на будь-які запитання
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень