fbpx
Slow news

Культурні та споживчі вподобання українців: дослідження

Три вікові категорії розповіли про ставлення до брендів, контенту і що впливає на їхню споживчу поведінку
Кірста Олена, 20.04.2024

Дослідницька компанія Gradus Research спеціально для 17-го Українського маркетинг-форуму провела дослідження й порівняла вподобання українців різного віку.

У дослідженні взяли участь три вікові категорії українців: міленіали (25-44 роки), зумери (18-24 роки)  та покоління X (45+років). Вони поділилися ставленням до онлайн-покупок, краси, дозвілля, економії, українського контенту тощо.

Згідно з результатами дослідження дві третини опитаних серед покоління міленіалів стверджують, що на їхні споживчі вподобання впливають бренди. Водночас 46% опитаних зумерів із початком широкомасштабної війни в Україні змінили своє ставлення до брендів і сміливо експериментують з новими марками. При цьому, на відміну від міленіалів та іксів, покоління зет робить спонтанні рішення щодо покупок. Тоді як 38% людей 25-44 років і старші 45 свій шопінг планують ретельно. Також у всіх категоріях опитаного населення у період з 2022 року збільшилася частка онлайн-покупок.

Респонденти також розповіли, на чому економлять останні пів року. Зокрема, покоління зет та міленіали менше витрачають на розваги, відпочинок, одяг і взуття. Покоління зет також економить на розвагах, одязі та взутті, однак у значно меншій мірі – вони не готові відкладати життя на потім. Таку позицію висловили 73% респондентів із наймолодшої категорії.

Одним із важливих чинників, що впливають на споживчу поведінку українського населення, є високий рівень втоми та стресу. За даними опитування, стресують усі представники опитаних поколінь, але найбільше — категорія людей з покоління зет (92%).

В учасників опитування також поцікавилися про їхні вподобання щодо проведення вільного часу та контенту, який вони споживають. Згідно з дослідженням міленіали та покоління зет більшу частину вільного часу слухають музику й переглядають фільми чи серіали онлайн. Покоління ікс також у вільний час дивиться кіно та серіали, а ще — читає новини. Серед опитаних українців також популярний жанр стендапу, а їхні улюблені коміки — українські.

Дослідження проводили у період з 11 по 13 березня 2024 року. Серед респондентів – мешканці міст (крім тимчасово окупованих територій і тих, де ведуться активні бойові дії) із населенням 50+ тисяч віком 18-60 років. У вибірці взяли участь 1045 респондентів.

Матеріал підготовлено в межах проєкту Strategic Media Support Program, який реалізує Львівський медіафорум за фінансової підтримки People in Need (PIN) та Pioneer Foundation.

Читайте також у рубриці Slow news
Створили нове видавництво Kovyla Publishing
Воно спеціалізується на англомовних книжках про Україну
Створили подкаст про працевлаштування ветеранів і ветеранок
Його мета – надати майданчик для комунікації між ветеранами та роботодавцями
В YouTube Music з’явився конкурент Shazam
Користувачі зможуть шукати пісні, наспівуючи їх
В Україні вперше протестували 5G
Якість зв’язку перевірили між Києвом, Івано-Франківськом і Гельсінкі
Microsoft додала в телеграм свій чатбот зі ШІ
Він відповідає живою мовою на будь-які запитання
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень