fbpx
Slow news

Лише 1 із 25 застосунків для репродуктивного здоров’я захищає дані користувачів

У таких додатках немає чітких вказівок щодо обміну даними
Мачулка Ангеліна, 19.08.2022

Mozilla Foundation дослідила 25 популярних застосунків для репродуктивного здоров’я, щоб перевірити їхню політику конфіденційності й безпеки.

Дослідження провели через заборону абортів у США. І тепер усі дані, які вводять користувачі: номери телефонів, електронні адреси, домашні адреси, дати менструацій і записи до лікарів, — можуть використати у кримінальних справах щодо абортів.

18 із 25 досліджуваних додатків мали розпливчасту політику конфіденційності. У них не було чітких інструкцій щодо того, як вони обмінюються даними з правоохоронними органами США.

Зокрема, дослідили програми Flo, Glow, Period Calendar Period Tracker і My Calendar Period Tracker. Ці програми отримали попереджувальну позначку Privacy Not Included (“Конфіденційність не включена”). Mozilla виявила, що з усіх досліджених програм лише одна, Euki, не збирає дані користувачів і дає їм більше контролю над своїми даними.

“За одну ніч програми та пристрої, яким довіряють мільйони людей, можуть використати для судового переслідування людей, які бажають зробити аборт, — сказала Ешлі Бойд, віцепрезидентка Mozilla з адвокації. — Наше дослідження засвідчує, що користувачі повинні двічі подумати, перш ніж використовувати більшість програм для репродуктивного здоров’я. Їхня політика конфіденційності повна лазівок, і вони не можуть належним чином захистити інтимні дані”.

Що ще виявили під час дослідження:

  • деякі застосунки просять користувачів заповнити додаткові відомості, такі як досвід роботи, освіта, хобі та інтереси, збираючи інформацію через акаунти людей у соцмережах. Ці дані потім продають стороннім компаніям для таргетованої реклами;
  • вісім додатків не відповідали мінімальним стандартам безпеки Mozilla, наприклад, дозволяли використовувати слабкі паролі.

Читайте також у рубриці Slow news
«Катерина» – створили платний застосунок, який допоможе в небезпечних ситуаціях
На виклик упродовж 5 хвилин приїде група оперативного реагування
21 червня відбудеться міжнародна акція «Візьми собаку на роботу»
У такий спосіб привертають увагу до культури поводження з тваринами
Укрпошта випустила нову марку «Україно, вперед!»
Її присвятили участі національної збірної з футболу в Євро-2024
«Натхнені Параджановим» – новий проєкт від мережі «Сільпо»
Його створили до 100-річчя з дня народження митця
16 червня на ВДНГ проведуть благодійний забіг
Участь візьмуть бійці з ампутаціями, зірки шоу-бізнесу та лідери думок
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень