fbpx
Slow news/News

Колаборація Snapchat та одеського музею

Як Snapchat комунікує з українською аудиторією
Данилюк Даяна, 29.11.2019

Snapchat разом із Одеським художнім музеєм випустив спеціальні лінзи доповненої реальності для експонатів – про це музей повідомив у своєму Instagram.

Колаборація зі Snapchat приурочена до 120-річчя музею. У доповненій реальності вже можна вивчити дві картини: “Ніч на чорному морі” Івана Айвазовського та портрет Катерини II Дмитра Левицького, а також скульптури Йосипа Мормоне.

Як це працює?

  1. Біля експонатів потрібно знайти спеціальний код
  2. Увімкнути додаток Snapchat та відсканувати код
  3. Навести екран смартфону на картину

“Ніч на чорному морі” у доповненій реальності покаже рух хвиль і хмар, а портрет Катерини II розповість, що означає той чи інший елемент. Завдяки лінзі, в музеї можна буде побачити скульптуру Йосипа Мормоне — лева, який знаходиться на Старосінній площі в Одесі.

Думка експерта

Діана Ремізовська,
комунікаційниця
Одеського художнього музею

“Ідея цього проєкту виникла, коли команда Snapchat в рамках тімбілдінга вирішила прийти в Одеський художній музей на екскурсію. Після оглядової екскурсії по основній експозиції музею, у них з’явилася ідея зробити  кілька лінз. Експонати для лінз команда обрала сама, після екскурсії нашої наукової співробітниці Юлії Бердіярової.

Катерина II була обрана, тому що їм запам’яталася історія про символізм картини – на ній дуже багато різноманітних об’єктів, що мають символічне значення. Завдяки лінзі без екскурсовода можна дізнатися про те, який сенс несе в собі кожен об’єкт.

У Айвазовського була обрана саме «Ніч на Чорному морі», тому що вона має важливе значення для одеситів: цю роботу Айвазовський написав в рамках майстер-класу для студентів-художників Одеської рисувальної школи за три з половиною години. А згодом вона була передана в музей.

Що стосується Мормоне, з приводу цієї скульптури давно ведуться дискусії: з одного боку, вона була зроблена спеціально для Старосінної площі в Одесі і історично повинна знаходитися там, а з іншого боку, ця скульптура рідкісна (тому що спадщина Мормоне майже не збереглася), важливо її зберегти, і на наш погляд, вона повинна бути музеїфікована. 

Читайте також у рубриці News
/ Instagram-сторінки платформи «Меморіал» відновлено після блокування з боку Meta
Там зібрано понад 5 тисяч історій жертв, яких вбила росія
/ Renault створила кампанію про жінок, яких назвали на честь героїні реклами цієї марки
Проєкт зняли до Дня батька
/ Spiilka Design Büro запустили влог на YouTube
У першому випуску розповіли про створення мобільного додатка держави у смартфоні “Дія”
/ Телевізійні зйомки через ZOOM
Програми “Нового каналу” тепер створюють, не виходячи з дому
/ Кінофестиваль Docudays UA пройде онлайн
Акт солідарності зі світовою культурною спільнотою
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень