Slow news/News

“ХУІЗІТ” випустив нову колекцію в підтримку прав іранських жінок

Свобода обирати свій стиль одягу
Водоп'янова Маша, 14.02.2020

Український бренд гендерно-нейтрального одягу “Who is it? / ХУІЗІТ” разом з креативною агенцією Saatchi & Saatchi Ukraine випустили колекцію футболок на підтримку шахової судді з Ірану — Шоре Байат.

Меседж колаборації “Who is it? / ХУІЗІТ” та Saatchi & Saatchi — кожна жінка може обирати свій стиль одягу незалежно від релігії або суспільних норм. На підтримку Шоре Байат було випущено лімітований дроп футболок, де буква “і” оформлена у вигляді пішака з прорізом, схожим на жінку в хіджабі.

На Чемпіонаті світу з шахів серед жінок у Шанхаї іранська суддя Шоре Байат була сфотографована з ракурсу, за якого здавалося, що в неї немає головного вбрання. Хоча на іншому фото помітно, що волосся жінки покрите шарфом, знімок набув розголосу в іранських ЗМІ, які засуджували жінку. Після цього Шоре не може повернутися до своєї сім’ї, тому що боїться потрапити до в’язниці.  

Жінки в Ірані мають покривати голову, а недотримання цієї вимоги карається законом від адміністративної відповідальності до ув’язнення.

Шоре прокоментувала для BBC, що засмучена тим, як суперечка щодо одягу затьмарила її досягнення в шахах. Вона — одна з небагатьох арбітрів-жінок вищого рівня у світі та єдина в Азії.

Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень