fbpx
Кейси

Кейси: Як працює платформа OnlyFans

Розповідаємо про сервіс платної підписки для контент-креаторів
Альтман Дарина, 14.04.2021

Останнім часом про OnlyFans чути звідусіль. Платформа істотно підвищила свої рейтинги з початком пандемії та локдаунів. Сервіс, що працює за принципом платної підписки, став ще більш відомим після дозволу дорослого контенту. На відміну від більшості соцмереж та подібних платформ, OnlyFans не має цензури на еротичний та порнографічний контент.

На сайті можна знайти дуже різних креаторів: фітнес-тренерів, кухарів, тревел-блогерів тощо. OnlyFans позиціонує себе як універсальну платформу. Щоправда, більше 60% креаторів — саме творці дорослого контенту.

Ми розповіли про сервіс OnlyFans, принцип його роботи та значення в індустрії краудфандингу.


Трохи історії

OnlyFans створив британський підприємецьТім Стокле у 2016 році. Це був не перший проєкт Тіма, пов’язаний із сайтами з контентом для дорослих. До цього він запускав сайт, присвячений БДСМ, а пізніше намагався створити платформу для порнозірок, яким би платили за персоналізований контент.

У 2018 році справи OnlyFans пішли вгору — 75-відсоткову частку платформи викупив підприємець Леонід Радвінський. Він уже мав досвід роботи з платформами “18+” – йому належить один з найпопулярніших сайтів для еротичних вебкам-моделей.

OnlyFans офіційно не позиціонує себе як сайт для дорослих. На головній сторінці зображені фотографії акаунтів блогерів з різних сфер. Загалом платформою користуються всі контент-креатори, які шукають фінансової підтримки серед прихильників.

Так, схоже на Patreon: музиканти, фотографи, блогери та інші можуть створити своє мініком’юніті та монетизувати ексклюзивний контент.

Власники акаунтів самостійно встановлюють ціни. Існують різні типи платежів: як разова плата за певні матеріали, так і щомісячна підписка. За політикою сайту, 80% прибутку отримують креатори, решту 20% – OnlyFans.

Читай також: Patreon: можливості краудфандингової платформи


Концепція

Утім, головна особливість OnlyFans — відсутність цензури на еротику та порнографію, і це приваблює чимало секс-працівників. Більшість соцмереж і схожих на OnlyFans платформ забороняють публікувати контент для дорослих, що змушує працівників індустрії шукати притулку в іншому місці. Маркетинговий директор OnlyFans Стів Пім розповів, що більше 60% профілів пропонують саме контент 18+.

Власники акаунтів мають пройти перевірку, надавши документи, що підтверджують їхню особу та повноліття. Отримавши дозвіл, користувачі мають змогу самостійно вести свій профіль та публікувати будь-який контент. Вони самі встановлюють правила та умови користування і мають можливість фільтрувати людей, які оформлюють платну підписку. Щоб підтримувати відвідуваність, креатори регулярно поповнюють сторінку новими матеріалами, ведуть бесіди з підписниками та просувають свій акаунт в інших соцмережах.

Поява OnlyFans дала змогу багатьом креаторам отримати власну платформу, де вони можуть незалежно реалізуватися. Чимало людей використовують сервіс як ще один майданчик для самопрезентації, але для багатьох він став основним місцем розвитку кар’єри.

З початком пандемії представники більшості творчих професій залишился без прибутку, що спонукало багатьох розпочинати діяльність онлайн. Зокрема, секс-працівники залишилися без роботи на невизначений термін, але в їхніх наявних і потенційних клієнтів з’явилися нові можливості й час.

Тому вже на початку квітня 2020 року кількість користувачів OnlyFans зросла на 75%. Швидкими темпами платформа приваблювала все більше користувачів. На сьогодні сайт налічує більше 90 мільйонів зареєстрованих юзерів і понад 1 мільйон креаторів.

Особливість OnlyFans полягає у тому, що креатори отримують  власне ком’юніті, де ведуть унікальну комунікацію з прихильниками. Багатьом подобається той факт, що контент має персоналізований характер. Незалежно від тематики блогу  фанати отримують унікальні матеріали, яких немає в широкому доступі. Окрім цього, OnlyFans дає змогу відправляти додатковий контент в особистих повідомленнях за доплату.


Популярність і можливості

Зі зростанням популярності OnlyFans не залишився без уваги знаменитостей. Селебріті з різних індустрій почали створювати акаунти на платформі. Серед них – музичні виконавці Blac Chyna, Tyga, Карді Бі, акторка Бела Торн.

“Дорослого” контенту зірки здебільшого не публікують, натомість використовують сайт як ще один майданчик для просування.  Вони поширюють ексклюзивні фотографії, матеріали з бекстейджу зйомок кліпів, відеозаписи з особистого життя тощо. У такий спосіб селебріті залучають на платформу своїх фанатів, які готові оформити місячну підписку.

Бейонсе, яка сама не має акаунту в OnlyFans, згадала про платформу в реміксі на трек Savage, що записала в дуеті з Meghan Thee Stallion: “On that Demon Time she might start a OnlyFans (“У ці диявольські часи вона могла б завести сторінку на OnlyFans”). Цікаво, що наступного дня після релізу пісні трафік сайту зріс на 15%.


Стереотипи та критика

Незважаючи на стереотип про “легкі” гроші, добре заробляти на OnlyFans лише завдяки еротичному контенту неможливо. У платформи велика конкуренція, тому найбільший успіх отримують ті, хто приходить сюди, уже маючи ім’я та значну фанбазу.

Зазвичай, моделі та секс-працівники знаходять прихильників у соцмережах, як-от Instagram, Twitter, TikTok. Там вони діляться посиланням на OnlyFans для тих, хто бажає побачити більше. Комусь сервіс дає змогу отримати додатковий пасивний прибуток, а для когось стає основною сферою діяльності. Як запевняють власники успішних акаунтів – це справжня праця, що вимагає повної віддачі та регулярного докладання зусиль.

OnlyFans зробив справжню революцію у світі секс-індустрії. Він дозволив обходитися без посередників і швидко монетизувати контент. Такий формат припав до вподоби й користувачам: персоналізований контент відчувається “особистим” та більш ексклюзивним.

Утім, не всі ставляться до платформи позитивно. Деякі люди критикують етичність секс-роботи в цілому та вважають, що OnlyFans — ще одна платформа, яка легітимізує і популяризує таку роботу. На їхню думку, сервіс сприяє експлуатації жінок, які опинилися в складних життєвих ситуаціях та змушені продавати порно-контент заради грошей на виживання. Окрім цього, існують проблеми з верифікацією. Хоча OnlyFans використовує жорсткі методи перевірки документів, трапляються випадки, коли неповнолітні користувачі створюють акаунти для продажу еротичних фото за підробленими паспортами.


Майбутнє платформи

Нині складно передбачити, у якому напрямі рухається майбутнє OnlyFans та інших подібних сервісів. Що популярнішим стає сайт, то більше розмивається аудиторія. Це приваблює ширший сегмент людей, які шукають більше, аніж представлений спеціалізований контент. Навіть креатори, які ведуть тематичні блоги, чи то тревел-блогери, чи секс-працівники, публікують на своїх сторінках разом зі звичними постами фотографії домашніх улюбленців, селфі та сніданків.

На думку деяких інфлюєнсерів, сама наявність акаунту OnlyFans допоможе збільшити аудиторію та охоплення незалежно від того, що саме ви публікуєте. Адже хвиля хайпу допомагає монетизувати контент і знайти прихильників вашої творчості.

З іншого боку, унікальність OnlyFans полягає здебільшого у відсутності цензури. Сайт має зручні функції для приватного обміну контеном із прихильниками та різні способи монетизації. Проте за принципом мало чим відрізняється від інших краудфандингових платформ. Якщо із часом заборони на певний контент розмиватимуться, OnlyFans доведеться запропонувати нові можливості для креаторів. 


Підтримай нас на Patreon!

 Donate

Читайте також у рубриці Кейси
/ КЕЙС: чому реклама гарячої лінії психологічної підтримки наштовхнулась на критику
Разом з комунікаційниками аналізуємо ситуацію
Квір-серіали з важливими меседжами
Як тепер називати путіна?
У МЗС зробили офіційну заяву щодо «інавгурації»
/ «Пацифізм – це розкіш, яку ми собі не можемо дозволити»
Режисерка харківського театру «Нафта» Ніна Хижна про тілесність, антидепресанти й театральне життя в Харкові
Аналіз в SMM
Які показники справді важливі, що враховувати, а чим можна пожертвувати
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень