fbpx
Кейси

Кейс Pantone: чому ви вже чули про цей бренд

Маркетингові ходи, участь у соціальних рухах та креативні кампанії
Данилюк Даяна, 10.08.2020

Якщо система відповідності кольорів Pantone знайома дизайнерам та іншим фахівцям, які працюють з кольором, то про бренд Pantone чула більшість комунікаційників.

Ми розповіли коротку історію заснування Pantone, дізналися про винайдення “кольору року”, нещодавні комунікаційні кейси, а також запитали дизайнера, чому ви вже чули про цей бренд. 


Pantone LLC — американська компанія, найбільш відома своєю системою відповідності кольорів Pantone Matching System. 

У 1963 році вона здійснила революцію у поліграфічній галузі. Відтак за допомогою інноваційного інструмента артикуляції потрібний колір можна було відтворити максимально точно в будь-якій точці світу.

Pantone Matching System працює через системи нумерації та формати чипів, які відтоді стали знаковими для бренду Pantone.

Нині систему відповідності кольорів використовують у різних галузях, зокрема графічному дизайні, дизайні одягу, промисловому та архітектурному дизайні, поліграфії. 

Стандарти Pantone доступні як у цифровому, так і у фізичному відношенні. Інтегровані інструменти робочого процесу, такі як Pantone LIVE та Pantone Studio, забезпечують релевантність ринку та досяжність кольорів, оскільки технологія продовжує трансформувати процес проєктування.


Pantone Color Institute

Інститут кольору Pantone — це підрозділ компанії Pantone, який виділяє найкращі сезонні кольори, обирає колір року Pantone, прогнозує глобальні кольорові тенденції та консультує компанії щодо кольорів для візуальної ідентичності товару та бренду.

З допомогою Інституту компанія співпрацює зі світовими брендами, розроблює для них ідентичність, стратегію та палітри продуктів.

Pantone Color Institute

Pantone LIVE

Онлайн-платформа для взаємодії із замовником під час виробництва. За допомогою Pantone LIVE він може контролювати процес від створення кольору до його друку, а також комунікувати зі всією командою — менеджером, дизайнером, друкарнею тощо. 

Після того як власник бренду узгоджує палітру, матеріали й технології друку, вся команда має доступ до онлайн-бібліотеки. 


Колір року Pantone 

З 2000-го Інститут кольору Pantone щорічно оголошує особливий колір — “Колір року” для різних галузей: від світу моди та дизайну інтер’єру до графічного та промислового дизайну.

Двічі на рік компанія проводить зустріч представників різних груп, які протягом двох днів презентацій обирають колір наступного року. На рішення експертів впливають не тільки сфера дизайну, а й індустрія розваг, мистецькі колекції, фільми, соціальні медіа та навіть спортивні події. 

У 2020 році, після минулорічного кольору живого корала, який ілюстрував тепло та затишок, Інститут кольору Pantone обрав класичний синій. 


“Синій підкреслює прагнення до стабільності та надійності, коли ми переходимо в нову декаду. Наша психіка сприймає синій як спокійний колір, який дає відчуття миру та врівноваження.”


Щорічно, разом із презентацією кольору, Pantone додає нові одиниці товарів на сайт — зразки для бавовняної тканини, пластмасових виробів та 3D-принту. А також лімітований тираж сетів із примірниками кольорів для fashion-прикрас, графіки і принту.


Антон Іванов, співзасновник  креативної агенції CREVV

Pantone зручний, перш за все, тим, що популярний і його використовує більшість друкарень. Проте, за всієї розмаїтості палітри, він не покриває весь колірний спектр. Є багато інших виробників фарби, що пропонують кольори, які не надрукувати за допомогою Pantone. але знайти їх на території України не так просто.

Про Pantone Знають, тому що це добре розкручений бренд. Колір року, який Pantone щороку анонсує — не що інше, як найгеніальніший маркетинговий хід. На жаль, До реального життя дизайнерів “колір року від Pantone” не має жодного відношення. Проте кожна людина, яка хоча б щось чула про будь-який вид дизайну, знає про існування бренду Pantone.


Рекламні кампанії від Pantone

Кольорова палітра Єлизавети II

У 2012 році, на честь 60-річчя з моменту коронації королеви Єлизавети II, агентство Leo Burnett та Pantone створили кольоровий довідник із вбраннями королеви.

Посібник пронумеровано із зазначенням кольорів Pantone та з посиланням на дату й місце перебування королеви в певному вбранні. Довідник виконано у формі силуету Єлизавети II. Він працює як розкладка для підбору кольорів, а також як палітра. 

Обираючи особливі кольори з гардеробу королеви, Леатріс Ейсман, виконавча директорка Інституту кольору Pantone, розмірковує про деякі найпомітніші рішення.

 PANTONE 13-0755 Первоцвіт Жовтий. Королівське весільне вбрання королеви 2011 року. Жовтий — колір, який з надією та оптимізмом говорить про майбутнє. Весілля Єлизавети та Вільяма було часом національного святкування, і вибір жовтого кольору доповнює радісний настрій. Це колір, який відрізняється високою видимістю, але все одно не затьмарює наречену.

 PANTONE 13-4411 Crystal Blue. Синій — кольоровий штамп у гардеробі королеви. Це колір, який передає сталість, а отже є символом її відданості британському народу. Традиційно він має заспокійливі властивості, сприймається як антистресовий колір. Ось чому королева обрала вбрання цього кольору на вечірку в Королівському саду в 2010 році. 

 PANTONE 16-2124 Рожева гвоздика. Королева Єлизавета частіше носила світло-рожеві тони, коли була молодшою. Це додавало м’якості ролі королеви й робило її менш суворою. Хорошим прикладом є вбрання кольору рожевої гвоздики, яке королева вдягнула на Садову вечірку в Челсі у 1967 році. Останніми роками, однак, її бачили в модних яскравих деталях, які стають на противагу її віку та повідомляють, що вона є сучасною монархинею.


Створи власний Світ 

У партнерстві з рекламним агентством TBWA Paris Pantone створив кампанію “Сreate your world”, яка запрошує аудиторію дослідити колір та “створити свій світ”.  

У її межах було розроблено п’ять зображень пейзажів, які розмістили в Instagram і на друкованій рекламі на вулицях Парижа. На них природа зображена в незвичайних кольорах: фіолетова трава, сині кактуси, блідо-зелене небо та яскравий пустельний ландшафт Мексики.

Ця кампанія закликає розкрити свою творчість та створити власний світ за допомогою розмаїтості кольорів, які пропонує палітра Pantone.


Зелені ікони 

У 2017 році Pantone обрав кольором року світло-зелений з відтінком жовтого, або “greenery”. Спеціально до цього рекламне агентство Ogilvy створило серію постерів з персонажами фільмів, мультиків та серіалів, які мали зелений колір шкіри. Серед них Халк, Шрек, жабеня Керміт, майстер Йода, Майк Вазовский та Пітер Пен.

Ми можемо впізнати цих відомих персонажів за кольором, маючи тільки їх контурне зображення. У такий спосіб Ogilvy нагадали, що ці “зелені ікони” неповторні та незрівнянні, як і колір 2017 року. 


Pride Month, BLM, Super Bowl

Pantone активно комунікує з аудиторією та бере участь у світових рухах та подіях. Цьогоріч бренд уперше приєднався до Super Bowl, а під час масових протестів у США створив палітру з різними кольорами шкіри на підтримку Black Lives Matter. Але про все по черзі.

Super Bowl 2020

Уперше за історію Super Bowl у 2020 році грали дві команди з однаковим кольором логотипів. Головним атрибутом команд Kansas City Chiefs та San Francisco 49ers був червоний колір.

Проте вигуки “Червоні, уперед!” під час гри поставили фанатів у складну ситуацію: за кого вболівати? Тому Інститут кольору Pantone влаштував челендж #BigGameColorCommentary в соцмережах під час великої гри.

Попри те що Pantone оголосив класичний синій кольором 2020 року, компанія була в захваті від збігу на Super Bowl і на період гри навіть змінила фото профілю.


Black Lives Matter

У відповідь на протести в США через трагічну смерть Джорджа Флойда Pantone опублікував пост в Instagram на підтримку руху Black Lives Matter.

Інститут кольору розмістив зображення з різними відтінками шкіри: від бежевого до темно-шоколадного.

Компанія також опублікувала пост із відтінком під назвою “людина”, який створив американський ілюстратор та власник магазину FUZZED UP BEAR. Відтінок отримав артикул TXT-Floyd to 55156 з відсилкою на смерть Флойда.


Pride Month 

В Instagram Pantone можна побачити велике розмаїття кольорів — від дизайнерських макетів та спеціальних добірок з кольором року до постійних кольорових розкладок. Проте вперше за 8 років ведення Instagram бренд заговорив у своїх постах про те, що висловлює підтримку спільноті ЛГБТ+.

У червні, у щорічний місяць Прайду, під час якого вшановують почуття власної гідності, свободи особистості та єдності ЛГБТ-спільноти, Pantone опублікував пост з коментарем: 

“Прайд — це можливість відзначити історію руху за права ЛГБТ+ та внесок громади в суспільство.”

Пізніше в їхньому Instagram з’явилися ще два пости на підтримку ЛГБТ+ та руху Black Lives Matter з роботами графічних дизайнерів. 


Мобільні додатки 

Pantone має два мобільні додатки для роботи з кольором — Pantone Studio та Pantone Connect

 Pantone Studio

Додаток для натхнення та експериментів з кольором. У бібліотеці є доступ до більш як 10 000 відтінків Pantone, що розміщені в хроматичному порядку й мають характеристику технічних даних (RGB, Hex і CMYK), а також запропоновано кольорові поєднання. 

Користувачі можуть створювати власні палітри обсягом до п’яти відтінків, вигадувати їм назви й додавати звичайні теги або геотеги для виявлення в пошуку.

Серед інших можливостей — використання та зберігання інших палітр для мудборда. Додаток дає змогу відправляти колірні комбінації безпосередньо в Adobe Creative Cloud, а дизайнери, які працюють з текстилем, можуть візуалізувати зразки тканини на 3D-папері або тканині. 


 Pantone Connect

Додаток надає доступ до всієї палітри Pantone і допомагає добирати гармонійні кольори. Також Pantone Connect допоможе дизайнерам прискорити процес вибору кольору та комунікації із замовником.

Програма в реальному часі визначає потрібний вам колір через камеру смартфона й зіставляє з палітрою Pantone.

Разом з додатком компанія пропонує карту кольорів Pantone Color Match Card для чіткішого визначення. Вона має розмір кредитної картки та отвір посередині. Щоб визначити колір за допомогою картки, потрібно відкрити Pantone Connect, покласти картку на предмет і сфотографувати через додаток.

Читайте також у рубриці Кейси
/ КЕЙС: чому реклама гарячої лінії психологічної підтримки наштовхнулась на критику
Разом з комунікаційниками аналізуємо ситуацію
Квір-серіали з важливими меседжами
Як тепер називати путіна?
У МЗС зробили офіційну заяву щодо «інавгурації»
/ «Пацифізм – це розкіш, яку ми собі не можемо дозволити»
Режисерка харківського театру «Нафта» Ніна Хижна про тілесність, антидепресанти й театральне життя в Харкові
Аналіз в SMM
Які показники справді важливі, що враховувати, а чим можна пожертвувати
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень