fbpx
Зсередини/Блоги

Юлія-Аврора Огородник: комунікації у світі їжі

Bazilik Media, 12.02.2024

 Від редакції

Пошук нового, джерел натхнення, прикладів для наслідування… Свідомо чи підсвідомо ми прагнемо знайти щось нове. Інколи це нагадує вигадування велосипеда. Тож варто шукати далі та дивитися ширше. У нашому випадку — не лише у сфері комунікацій.

Щоб збільшити кількість джерел для власної надивленості, ми (команда Bazilik Media) звернулися із цим запитом до гастроентузіастки, дослідниці їжі, бренд-амбасадорки гастрономічних проєктів Юлії-Аврори Огородник. Що здивувало/надихнуло її останнім часом — читаймо разом.

Я щодня передивляюсь багато інформації, яка пов’язана з їжею: це і ресторанні новини з усього світу, і гастрономічні тренди, дослідження продуктів, їжа у мистецтві та літературі.

Щодня маю відкриття – як багато всього зі світу їжі з’являється в комунікаціях. Буду рада ділитися цим із читачами Bazilik Media.

Плейлісти

Я особисто вважаю застосунок Shazam одним із найкорисніших евер і активно ним користуюсь. Напевно, тому в мене є власний рейтинг закладів, де я активно «шазамлю» класну музику. Здається мені, я не одна така.

Круто сформовані плейлісти в ресторанах чи кафе — така ж важлива частина атмосфери, як правильне світло, свіже повітря та колірна гама. До того ж це ще один канал для трансляції цінностей, поглядів, настрою. Я абсолютно впевнена, що плейлісти для pop-up вечер чи бранчів необхідно викладати на музичні платформи, як це роблять з музикою для фешн-показів. Молю, подумайте про це, власники закладів та всі зацікавлені!

Юлія-Аврора Огородник, дослідниця їжі, авторка телеграм-каналу «Модерна Спіжарка»

Тому що музика, як у ліфтах п’ятизіркових готелів (такий собі релакс-фм), може підсвідомо підказати вашим гостям, що краще пошукати більш атмосферний заклад.

Почитати (і послухати, звісно) про цей тренд можна в законодавців ресторанної моди: 9 найкращих ресторанних плейлістів на Spotify.


 Їжа та мода

Їжа та мода останніми роками демонструють дива взаємопроникнення. Увесь минулий рік модні бренди на кшталт Jacquemus знімали вірусні ролики з тостами, вафлями, цитрусами тощо. І не лише вони. Це дуже цікаво й має своє пояснення.

Адже великі бренди, включно з «важким люксом», хижо дивляться на територію, яка до цього їм була не надто цікавою, — буденність. А головний стовп буденних задоволень — це їжа.

Подивимося, що назбирали колумністи головного іспанського гастрономічного часопису Tapas на цю тему: 12 модних і харчових брендів, які розпочали співпрацю з культовим одягом


 Японські десерти

Після візиту до Японії у жовтні 2023 року я повернулась із чітким відчуттям, що існує всесвітня змова. І вона стосується індустрії десертів та випічки. Чомусь ми звикли вважати, що дивитися потрібно на Францію, Італію, США. Але, кажу вам, — це не так.

Усе найбомбічніше створюють у Японії. Вони взяли найкраще з різних традицій і довели кожен виріб до абсолюту якості. Круасани, чизкейки, моті, морозиво, складні десерти та незвичайна випічка — шукайте все це в модних кондитерських Токіо, Кіото й Осаки.

Приклади японських мінімаркетів

Важливим є і те, що таку ж неймовірну якість, як у кондитерських, ви можете отримати в мінімаркетах (японською «комбіні»: コンビニ), яких просто десятки тисяч. Я, чесно, закохалась у десерти в Lawson.

Читати матеріал про магазинні солодощі 

Якщо вам подобається те, що ми робимо, запрошуємо до Спільноти Bazilik. Ви можете підтримати нас, щоб матеріали й надалі виходили регулярно, а ми мали ресурс для їх покращення.

Матеріали підготовлено в рамках проєкту «Strategic Media Support Program», який реалізує Львівський медіафорум за фінансової підтримки People in Need (PIN) та Pioneer Foundation.

Читайте також у рубриці Блоги
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень