fbpx
Кейси/#КейсДня

Історія про те, як Папа Франциск зареєструвався в Instagram

З допомогою співзасновника мережі Кевіна Систрома
Данилюк Даяна, 27.09.2020

У вересні до персони Папи Римського Франциска було прикуто більше уваги, ніж зазвичай. Спершу в інтерв’ю для книги “Terra Futura” він заявив, що задоволення від сексу з коханою людиною або від смачної їжі йде від Бога. 

“Воно ані католичне, ані християнське, ані ще якесь. Воно просто божественне.”

За словами Папи, церква завжди засуджувала грубе й вульгарне задоволення, але водночас приймала людське, просте й моральне.

Нещодавно Папа Римський висловив свою підтримку ЛГБТ-дітям, заявивши, що “Господь любить усіх своїх дітей”. Це відбулося під час його відвідин асоціації ЛГБТ-дітей в Італії. 

Ми вирішили розповісти, як ліберальні погляди Папи Римського поширилися на ведення соцмереж та як співзасновник Instagram особисто допомагав Папі зареєструватися в Instagram. 


Спершу Twitter, далі — Instagram

З 2013 року Папа Римський веде декілька сторінок у Twitter — латинською, англійською, італійською, іспанською та ще п’ятьма мовами. Раніше комунікація з ним відбувалася тільки через офіційний акаунт папської пресслужби у Twitter. 

У 2016-му Папа Римський створив акаунт в Instagram. У своєму першому дописі він дев’ятьма мовами написав: “Помоліться за мене”. Уже протягом перших днів профіль Папи зібрав понад 1,5 мільйона підписників. 


Візит Кевіна Систрома до Ватикана 

Ця історія могла б здатися звичайною, якби не співзасновник і колишній генеральний директор Instagram Кевін Систром. Він особисто допомагав Папі Римському Франциску зареєструватися в соцмережі.

У 2016 році Систром розповів журналу New York Magazine, що літав до Рима, аби донести Папі — наймогутнішій особі католицької церкви — ідею приєднатися до Instagram.

“Я пояснив йому, що незалежно від того, хто ви, коли ви маєте що сказати, Instagram — ідеальне місце для цього”, — сказав Систром. Папа Франциск відповів: “Ну, моя команда розгляне цю пропозицію і надасть мені своє рішення. Але вони не найголовніші тут, тому що кожен має свого начальника. Навіть у мене є бос”, — сказав Папа Римський і показав на небо”. 

Відповідь з Ватикана надійшла аж за кілька тижнів. Систрому сповістили, що Папа повинен мати акаунт в Instagram, і попросили співзасновника соцмережі створити його. Тоді Систром удруге повернувся до Рима, щоб особисто зареєструвати Папу. 

«Ми щойно прилетіли. У нас були замилені очі, а Папа Франциск увійшов до кімнати, повернув за ріг і сказав: “Кевіне!”. Це було так, ніби я побачив старого друга з баскетбольної команди чи щось таке», — поділився враженням Систром про другий візит.

“У нас був iPad, усе було налаштовано, ім’я було заповнене. Тож, буквально, єдине, що йому потрібно було зробити, — це натиснути на кнопку реєстрації”.


Результати 

Під ім’ям користувача @franciscus акаунт Папи в Instagram опублікував першу фотографію в березні 2016 року. Приєднання Папи до соцмережі допомогло Кевіну Систрому усвідомити, які величезні наслідки для суспільства може мати таке місце, як Instagram.

Реєстрація Папи Франциска в Instagram мала, передусім, стратегічне значення для компанії. Сьогодні, у 2020 році, його акаунт налічує понад 7 млн читачів. Це аудиторія католиків, яка використовує платформу для комунікації з Папою.

У своєму акаунті Папа Франциск викладає дописи з фотографіями, а також IGTV-ролики. Підписи до постів усе ще дублюються різними мовами: англійською, іспанською, латинською, італійською, німецькою та багатьма іншими. А підписники Папи активно комунікують з ним у коментарях. 

Читайте також у рубриці #КейсДня
/ Більше ніж просто їжа: унікальний ресторан, де замовлення приймають за допомогою конструктора LEGO
Розповідаємо про одну з локацій данського LEGO House
/ Без смертей на дорогах: як Норвегія комунікує про безпеку руху
Та чи вдасться їм пересадити всіх мешканців на електромобілі
/ Більше ніж мода: соціальні теми на подіумі
Розповідаємо, як змінюється світ моди, чому брендам важливо тримати руку на пульсі суспільних змін і чим примітні колекції Весна/літо 2022
/ Шлях кримських татар: як комунікувати від імені цілого народу
Розповідаємо про мультидисциплінарний проєкт “Шлях/Yol”: історія і культура кримських татар
/ Історія та стратегія Marvel: шлях від коміксів до власного всесвіту
Розповідаємо про комікси, масштабну кризу та три незмінні кроки в корпорації
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень