fbpx
Кейси

Історія логотипів відомих брендів

McDonald’s, Burger King, Apple, Nike та інші
Коротенко Оля, 09.02.2021

Майже у кожного логотипа є своя цікава історія створення. До того ж багато логотипів неодноразово змінювалися.

Надкушене яблуко слугувало компанії Apple не одразу, а всім відомій літері “M” від McDonald’s передувало лого з маскотом SpeeDee. Burger King зображав на логотипі свого маскота — Короля Бургерів, а в Сирени з емблеми Starbucks свого часу були оголені груди. 

Як створювалися логотипи цих та інших брендів, і як вони змінювалися протягом існування компаній — у нашому матеріалі.


McDonald’s

Компанія заснована в 1940 році. Першу будівлю для Макдональдза спроєктував архітектор Стенлі Местон — на ній розмістили золотисті арки у вигляді літери М, що стали основою знайомого нам логотипа. Але перших три лого бренду мали зовсім інший вигляд.

Спочатку на білому тлі був звичайний напис McDonald’s Famous Barbecue. Пізніше компанія змінила специфіку роботи та скоротила назву, що стало приводом для розробки нової емблеми.

У наступному логотипі вирішили використовувати мультяшного персонажа, якого назвали SpeeDee. На певний час герой став маскотом бренду, але пізніше його замінив Рональд Макдональд.

СпіДі пробув на логотипі всього 6 років, потім його прибрали й залишили тільки назву компанії McDonald’s — вигадливим шрифтом та в червоному кольорі.

Звичну нам аркову букву “M” світ побачив аж 1961 року. Відтоді логотип коригували ще понад п’ять разів, але “М” уже нікуди не зникала. Їй змінювали колір, ширину, нахил, тіні та фони, але концепція залишалася та сама. До 1993 року логотип компанії став настільки впізнаваний, що з нього прибрали назву, залишивши тільки літеру.


Burger King

Мережа відкрилася 1954 року на хвилі успіху фастфуд-компаній.

У першому дизайні логотипа назву ресторану було написано жирним шрифтом під половиною сонця. Згодом нові власники компанії вирішили прибрати сонце, залишивши тільки назву мережі чорним кольором.

Після цього Burger King, як і McDonald’s, вирішили використовувати образ мультяшного чоловічка — Короля бургерів. На логотипі він сидів на вершині бургера з напоєм у руках, а під назвою компанії написали ще і слоган — Home of The Whopper. Цього героя використовували і на логотипі, і в рекламі, і на вивісках ресторанів.

У 1967 році з’явився вже відомий нам логотип, де зображено половинки булочок з назвою компанії замість начинки.

Пізніше лого трохи змінювалося: до нього додали синє обведення та змінили нахил. Але місяць тому компанія вирішила повернутися до старого дизайну. Вперше за 20 років Burger King представив новий логотип. Точніше, старий логотип, який повернули в ужиток.

Мережа фастфуду розробила власний дизайн, яким користувалася ще з 1969 року. За основу редизайну взяли логотип, позбавившись блакитної лінії, яку зображували з 1999 року. Burger King заявив, що новий мінімалістичний логотип плавно відповідає еволюції бренду та віддає належне історії.


Starbucks

Назву магазин отримав на честь персонажа роману “Мобі Дік” Старбека, який дуже любив каву. Морську тематику використали також для логотипа магазину. Його намалював художник Террі Геклер. Він зобразив Сирену — морську істоту з давньогрецької міфології.

За час існування компанії логотип кілька разів змінювався, але на першому магазині Starbucks у Сіетлі досі можна побачити початковий варіант: відкориговане зображення зі середньовічної гравюри на коричневому тлі.

Ця версія логотипа мала досить відвертий вигляд: оголені груди й розсунуті хвости Сирени могли викликати у споживачів певні асоціації.

З приходом нового генерального директора компанії — Говарда Шульца, прийшов і оновлений логотип. Головним символом залишилася все та ж сирена, але вже в сучасному, спрощеному і менш відвертому стилі. Також додалися зірки на голову сирени і між словами на логотипі, а колір змінився на зелений.

У 1992 році зображення Сирени збільшили, зробивши акцент на її обличчі, а до 2011 року прибрали обведення з назвою компанії. Як бачимо, і цьому бренду більше не потрібно згадувати свою назву в логотипі, щоб бути впізнаваним.


Apple

Першим дизайнером Apple був один із засновників компанії Рональд Вейн. Він не дуже вірив в успіх компанії, тому продав свої акції майже одразу. В якості логотипу Вейн запропонував гравюру з Ньютоном під деревом, яке обвивала масивна стрічка з написом Apple Computer Co.

Хитромудрий малюнок не особливо припав до смаку як споживачам, так і засновникам компанії, і незабаром Стів Джобс вирішив змінити фірмовий знак Apple.

Дизайнер Роб Янов розробив другий логотип — відоме всьому світу надкушене яблуко. Щоправда, спочатку його зображали різнокольоровим. Яблуко на вигляд було простим, лаконічним і сприяло впізнаваності бренду. Тому Apple залишили його як логотип, змінюючи лише колір.


Samsung

Компанія Samsung заснована в Південній Кореї. У перекладі з корейської ця назва означає “три зірки”. Тому в перших трьох логотипах, крім назви Samsung, зображували зірки. А 1993 року компанія вирішила створити нове лого, яке існує і до сьогодні. У центрі блакитного еліпса білими буквами написано назву бренду.


Nike

Керолін Девідсон, дизайнерка легендарного логотипа Nike, була ще студенткою, коли власник компанії Філ Найт доручив їй намалювати емблему свого бренду. На етапі становлення компанії Найт зовсім не хотів переплачувати, і для разової роботи шукав фрилансерів у студентському середовищі. Найт хотів отримати від Керолін динамічне лого, яке добре ляже на взуття і відрізнятиметься від інших. За роботу запропонував лише 35 $.

Про маркетингові дослідження та чітке технічне завдання навіть не йшлося, і Керолін робила ескізи навмання. Філ Найт вибрав один з варіантів за принципом “краще з гіршого”, бо залишився незадоволений роботою студентки.

Так у 1971 році з’явився логотип Nike під назвою “свуш” — галочка, яка нагадує слід від взуття або навіть крила. Swoosh з англійської — це шум від великої швидкості.

У початковій версії логотипа назву Nike написали поверх свуша рукописним шрифтом. Але через 7 років логотип допрацювали: змінили вигин галочки, розмістили напис Nike над малюнком і змінили шрифт на друкований і стриманіший.

А в 1995 році з логотипа і зовсім прибрали назву компанії, залишивши тільки свуш. До того моменту символ став уже настільки популярним, що не потребував пояснень.


Lacoste

Французьку марку Lacoste заснував легендарний тенісист Рене Лакост у 1933 році.

Логотип у формі зеленого крокодила з’явився в результаті парі Лакоста з Аланом Муром, капітаном збірної Франції з тенісу. Напередодні змагань Рене посперечався з ним, що виграє матч у суперника-австралійця. На кону стояла валізка з крокодилячої шкіри, яка сподобалася тенісисту в одному магазині.

Турнір Лакост програв, але за зухвалість, сміливість і завзятість на корті він отримав прізвисько Алігатор. Знаменитий логотип з крокодилом намалював друг Лакоста Роберт Джордж — як карикатуру на свого товариша.

Потужний піднятий хвіст за задумом символізує вправного тенісиста на корті. Лакост вишив цю емблему на своєму піджаку, а незабаром і на інших предметах свого гардероба.

Ось так у Рене Лакоста з’явився особистий бренд ще до того, як зародилося саме поняття “бренд”. Логотип з крокодилом кілька разів змінювався, його зробили більш мультяшним, але концепція збереглась від початку.


Підтримай нас на Patreon!

Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень