fbpx
Кейси/#КейсДня

Історія автобуса з Лондона, який став київською кав’ярнею

І вже понад 20 років стоїть на вулиці Городецького
Данилюк Даяна, 11.10.2020

У 1999 році київський архітектор Леонід Жариков привіз до Києва червоний лондонський автобус. Він розмістив його на вулиці Городецького, плануючи створити всередині автобуса дитячу кав’ярню. Попри те що Жариков не отримав дозволу від влади, автобус надовго “оселився” в місті.

Зараз усередині двоповерхового автобуса розміщена кав’ярня LennyBus, названа на честь його власника Леоніда. Розповідаємо, хто опікується автобусом сьогодні та чому на створення кав’ярні знадобилося цілих 19 років. 


1999 рік

У 90-х роках Леонід Жариков загорівся ідеєю відкрити кафе всередині справжнього автобуса. На той час архітектор уже мав один ресторан у Києві.

У 1999 році чоловік поїхав до Лондона, де домовився з англійською фірмою і придбав червоний двоповерховий автобус Routemaster 1965 року випуску.

Леонід сів за кермо та проїхав усю Європу, щоб дістатися до України. На жаль, мрія архітектора відкрити дитяче кафе не здійснилася, тому в автобусі розмістився Warsteiner Pub — паб, де продавали пиво бренду Warsteiner.

У 2006 році Леонід здав автобус в аренду під театральну касу. Усередині нього обладнали касу Parter.ua і продавали квитки на різноманітні концерти. За рік чоловік помер, тож автобус успадкувала його дружина Оксана.


Автобус-кав’ярня

Довгий час автобус функціонував як каса для продажу квитків. Але в 2017 році в його житті з’явилася дівчина, яка шукала місце для кав’ярні.  

Валерія надихнулася історією від сім’ї Леоніда. А вперше зайшовши всередину автобуса, здивувалася тому, що побачила простір, обладнаний під кав’ярню. За рік він отримає назву LennyBus на честь свого власника. 

“Поговориши із сім’єю Леоніда, я була вражена історією автобуса. Тому що насправді ніхто не знав, що автобус, повз який щодня проходять сотні людей, має неймовірні пригоди за плечима.

Так ми вигадали власну історію для LennyBus, який вивчив українську мову і вже 20 років проживає у Києві.

Це дорослий чоловік-холостяк, що водночас є “своїм” серед молоді й легко знаходить з усіма спільну мову. У нього, найімовірніше, є свій байк, і незважаючи на вік, він поводиться, як бешкетник.”

LennyBus активно спілкується зі своїми підписниками в соцмережах і розповідає, що відбувається в його житті. У майбутньому автобус може почати говорити зі своїми гостями й офлайн, але поки, написавши LennyBus в Instagram, ви отримаєте персоналізовану відповідь від автобуса.


Плани 

Наразі LennyBus функціонує як кав’ярня й туристично-інформаційний центр.

“За домовленістю з КМДА, ми надаємо туристам інформацію та мапу міста, пояснюємо, як кудись дістатися, допомагаємо викликати таксі”, — пояснює Валерія. 

У планах дівчини домовитися з квитковими касами про відновлення продажу квитків у LennyBus, адже більшість людей знає автобус саме як касу. Але поки культурна сфера потерпає від карантину, ідею втілити складніше.

Читайте також у рубриці #КейсДня
/ Більше ніж просто їжа: унікальний ресторан, де замовлення приймають за допомогою конструктора LEGO
Розповідаємо про одну з локацій данського LEGO House
/ Без смертей на дорогах: як Норвегія комунікує про безпеку руху
Та чи вдасться їм пересадити всіх мешканців на електромобілі
/ Більше ніж мода: соціальні теми на подіумі
Розповідаємо, як змінюється світ моди, чому брендам важливо тримати руку на пульсі суспільних змін і чим примітні колекції Весна/літо 2022
/ Шлях кримських татар: як комунікувати від імені цілого народу
Розповідаємо про мультидисциплінарний проєкт “Шлях/Yol”: історія і культура кримських татар
/ Історія та стратегія Marvel: шлях від коміксів до власного всесвіту
Розповідаємо про комікси, масштабну кризу та три незмінні кроки в корпорації
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень