Команда Instagram розповіла у власному блозі на Facebook про роботу алгоритмів для розділу “рекомендовані”.
Відбір постів та сторіс у “рекомендованому”, так само, як і в стрічці, відбувається завдяки алгоритму. Він складається з трьох блоків ранжування, які витягують 65 мільярдів функцій і роблять 90 мільйонів прогнозів моделі щосекунди. Усе це для того, щоб юзер бачив те, що йому подобається, і залишався в соцмережі якомога довше.
Для пошуку відповідного контенту Instagram за допомогою нейромереж аналізує акаунти, з якими користувачі взаємодіяли раніше. На основі цього соцмережа обирає схожі облікові записи, які можуть зацікавити людину, а серед них алгоритм обирає пости і сторіс, які потрапляють в “рекомендовані”.
На “уподобання в Instagram” кожного юзера впливає контент, який він лайкав, зберігав або коментував.
Як це працює?
- З мільярда потенційних постів Instagram обирає 500, а потім 150 найбільш схожих та релевантних для конкретного користувача.
- Нейронна мережа виділяє 50 найякісніших, які не містять спам, рекламу та не порушують правила.
- Найглибша модель нейронної мережі відбирає 25 найкращих постів, які з найбільшою вірогідністю сподобаються користувачу.
Instagram також визначає схожі профілі шляхом аналізу текстів. Система аналізує не стільки ключові слова, як порядок, в якому слова з’являються в тексті та наскільки вони пов’язані між собою.