fbpx
Кейси/#КейсДня

Як журналіст створив фейковий ресторан, що очолив список найкращих закладів Лондона

На це знадобилося пів року
Данилюк Даяна, 13.09.2020

У квітні 2017 року англійський журналіст Уба Батлер зареєстрував назву свого ресторану — The Shed at Dulwich — на сайті для мандрівників TripAdvisor. 

За пів року він став найпопулярнішим рестораном у Лондоні, очоливши рейтинг TripAdvisor. Єдиною проблемою було те, що ресторану насправді не існує.


Як так трапилося? 

До того, як стати журналістом, Уба Батлер заробляв на життя написанням позитивних відгуків про ресторани —  за кожну публікацію йому платили по £10. Жоден із закладів Уба не відвідував, він просто вигадував відгуки.

Тоді хлопець зрозумів, що рейтинг ресторану можна підвищити завдяки відгукам на TripAdvisor, і вирішив провести експеримент. Він створив сторінку для вигаданого ресторану, аби перевірити гіпотезу, що певний набір дій може змусити сервіс підняти в рейтингу фейковий ресторан.


Перебіг подій 

1.

У квітні 2017-го журналіст зареєстрував назву The Shed at Dulwich, створив сайт ресторану і вказав, що заклад працює тільки за попереднім бронюванням.

Він також завантажив фотографії кількох страв, які нібито можна замовити в The Shed at Dulwich, щоб не викликати підозри. 

Попри те що на фото страви мають апетитний вигляд, їх справжні інгредієнти — пінка для бриття та ватні диски. 


2.

Незабаром TripAdvisor підтвердив заявку Батлера, і його ресторан The Shed at Dulwich почав свій шлях з останньої, 18 149-ї, позиції у рейтингу сервісу. Друзі Батлера почали складати позитивні відгуки, і поступово “ресторан” став просуватися вгору по списку.

Скоро The Shed at Dulwich увійшов до 10 тисяч кращих закладів, і Батлеру почали надходити дзвінки та листи від охочих відвідати ресторан. Проте “ресторатор” відповідав потенційним гостям, що всі столики заброньовані на кілька тижнів уперед. 

У серпні, коли уявний ресторан посів уже 156-й рядок у рейтингу, журналісту почали телефонувати працівники PR-агентств, пропонуючи свої послуги.


3.

Ресторан The Shed at Dulwich очолив рейтинг TripAdvisor 1 листопада.

“Тепер це найкращий ресторан Лондона. Ресторан, якого не існує, посідає перше місце в списку кращих закладів одного з найбільших міст світу”, — написав Батлер.

Після досягнення мети Батлер зв’язався з TripAdvisor і розпитав працівників про надійність системи.

“Єдині, кому може спасти на думку створювати фейковий ресторан, — це журналісти, які хочуть нас перевірити. Для інших у цьому немає жодного сенсу, тож такої проблеми для нас не існує”, — відповіли Батлеру представники сервісу.


Чим завершився експеримент 

На завершення свого експерименту Уба Батлер вирішив по-справжньому відкрити The Shed at Dulwich на один день. Він закупив продукти в супермаркеті, покликав знайомого кухаря і діджея. За ніч ресторан прийняв кількох гостей.

Рейтинг на TripAdvisor почав падати, проте Батлер не засмутився.

“Якщо я зміг перетворити свій задній двір на кращий ресторан Лондона — значить, у цьому світі немає нічого неможливого”.

Читайте також у рубриці #КейсДня
/ Більше ніж просто їжа: унікальний ресторан, де замовлення приймають за допомогою конструктора LEGO
Розповідаємо про одну з локацій данського LEGO House
/ Без смертей на дорогах: як Норвегія комунікує про безпеку руху
Та чи вдасться їм пересадити всіх мешканців на електромобілі
/ Більше ніж мода: соціальні теми на подіумі
Розповідаємо, як змінюється світ моди, чому брендам важливо тримати руку на пульсі суспільних змін і чим примітні колекції Весна/літо 2022
/ Шлях кримських татар: як комунікувати від імені цілого народу
Розповідаємо про мультидисциплінарний проєкт “Шлях/Yol”: історія і культура кримських татар
/ Історія та стратегія Marvel: шлях від коміксів до власного всесвіту
Розповідаємо про комікси, масштабну кризу та три незмінні кроки в корпорації
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень