У 2020 році Великій Британії уперше скасували традиційний різдвяний тур на вантажівках Coca-Cola. Причиною цього стала пандемія коронавірусу.
Протягом 10 років поспіль червона вантажівка об’їжджала близько 40 міст Британії перед новорічними святами. Люди фотографувалися із фургоном та отримували напій у подарунок. Такі Track Tours проходять не тільки в Сполученому королівстві, а й у багатьох інших країнах світу.
Розповідаємо, як з’явилися вантажівки Coca-Cola, традиція новорічних трек-турів та як червоний колір став символом Нового року.
Ідея використовувати святкові вантажівки прийшла під час написання сценарію для новорічної реклами Coca-Cola. У 1995 році компанія вирішила створити рекламу, що цілковито буде пронизана атмосферою свята.
Для розроблення ідеї Coca-Cola звернулася в W.B. Doner — одне з 50 найкращих рекламних агентств 20-го століття. Саме W.B. Doner запропонували зобразити святковий караван вантажівок, усіяних гірляндами.
Для візуалізації ідеї запросили фірму Industrial Light and Magic. Вона, до речі, відповідала за спецефекти у фільмах “Зоряні війни”, “Форрест Гамп”, серії стрічок про Індіану Джонса тощо. До створення реклами залучили справжніх професіоналів зі світовим ім’ям. Недивно, що ідею та візуалізацію продумали на вищому рівні, у результаті чого реклама є популярною і впізнаваною уже багато років.
У підсумку вийшов ролик, у якому показують дуже довгий караван брендованих вантажівок Coca-Cola. Насправді ж у зйомках брали участь тільки кілька трейлерів. На прикрашання кожного з них світловими інсталяціями знадобилося по 30 тисяч лампочок.
Образ Санта Клауса, який зображений на вантажівках, створив художник Геддон Сандблом ще в 1930-х роках. Санта версії Coca-Cola закріпився у свідомості мільйонів людей так само міцно, як і різдвяні вантажівки.
Є дві легенди, пов’язані із цим персонажем. Згідно з першою червоно-білий колір костюма Санти став єдиним офіційним тільки після випуску реклами Coca-Cola. До цього дід дозволяв собі носити й сині кольори. Друга легенда говорить, що художник змалював персонажа Санта Клауса із самого себе.
Третій атрибут, без якого складно уявити новорічну рекламу Coca-Cola і загалом Новий рік, — це пісня Melanie Thornton “Wonderful Dream” (Holidays Are Coming). Можливо, саме завдяки цій пісні ролик так запам’ятався, адже, без сумніву, кожен з нас знає її прості мотиви.
Зараз слова “Свято наближається” з пісні, в перекладі українською, стали для нас відокремленою від реклами приказкою. Кожна країна, в якій транслювали рекламу, перекладала пісню своєю мовою.
А країн, які побачили новорічну рекламу Coca-Cola, чимало. До 1998 року ролик уперше охопив майже всю планету — понад 100 країн транслювали його в ефірі своїх головних телеканалів.
До 1999 року новорічна реклама Coca-Cola остаточно закріпилася в свідомості людей як символ прийдешніх свят, тому компанія продовжила використовувати вантажівки, образ Санти й пісню “Holidays are coming” у своїх новорічних рекламних роликах.
Наприкінці 20-го століття знімають інший новорічний ролик з ідентичною ідеєю і тими самими атрибутами від Coca-Cola. Цей рекламний ролик доповнили офлайн-комунікацією, що теж виявилася надзвичайно вдалою. Реальні новорічні вантажівки Coca-Cola почали їздити містами напередодні новорічних свят, вітати людей і дарувати пляшки з напоєм. Ідея з різдвяними караванами почала набувати такої ж популярності, як і телевізійна реклама, і поступово поширилася на різні країни світу.
До 2015 року — 20-річчя новорічної рекламної кампанії — Різдвяний караван Coca-Cola устиг “намотати” по всьому світу мільйон кілометрів і зробити близько 300 зупинок у різних країнах. Щороку працівники Coca-Cola перевдягаються у Санта Клаусів та інших казкових персонажів, приїздять на брендованих вантажівках у міста, проводять різні активності та дарують брендовані подарунки.
У такий спосіб компанії Coca-Cola вдалося створити невід’ємні атрибути новорічних свят: червоні вантажівки, звичного для нас Санта Клауса й пісню “Свято наближається”, що стала справжнім гімном Нового року й Різдва.