fbpx
Кейси/#КейсДня

Як пожертвувані флешки допомагають пронести інформацію в Північну Корею

Розповідаємо про кампанію “Флешки — за свободу”
Альтман Дарина, 06.12.2020

“Flash Drives for Freedom” (“Флешки — за свободу”) – це ініціатива Фонду прав людини, що збирає пожертвувані флешки по всій планеті. У такий спосіб перебіжчики передають інформацію із зовнішнього світу до Північної Кореї.

USB-флешки все ще є поширеною формою обміну інформацією у Північній Кореї. Чимало громадян мають девайси з портами USB. Протягом багатьох років північнокорейські перебіжчики незаконно переправляють зовнішню інформацію до Північної Кореї на USB-носіях, щоб протистояти державній пропаганді. Проте вони не мають достатньо коштів, щоб придбати потрібну кількість флешок.

 Як це працює

Непотрібну USB-флешку можна надіслати поштою або пожертувати гроші на її придбання. Собівартість одного носія інформації – $1.

Вміст флешок стирають, видаляють логотипи та наповнюють контентом, що викриває пропаганду Кім Чен Ина і закликає корейців зайняти громадянську позицію. Таким контентом є електронні книжки, фільми та корейська офлайн-Вікіпедію. На флешки також записують південнокорейські дорами (серіали) та голлівудські фільми, інтерв’ю з громадянами, яким вдалося покинути країну.

Флешки незаконно ввозять у країну в різні способи. Їх підпільно розповсюджують по всій Північній Кореї. Уряд Північної Кореї категорично забороняє доступ до іноземної інформації та ЗМІ, а власникам таких матеріалів загрожує суворе покарання.

Незважаючи на це, за останні 20 років доступ до зовнішньої інформації в країні істотно спростився. Фонд прав людини вважає, що доступ до інформації є базовим людським правом, а не привілеєм.

На сайті кампанії можна “задонатувати” флешку або пожертвувати кошти. Станом на 2020 рік ініціатива зібрала понад 100 тисяч флеш-носіїв інформації.

Читайте також у рубриці #КейсДня
/ Більше ніж просто їжа: унікальний ресторан, де замовлення приймають за допомогою конструктора LEGO
Розповідаємо про одну з локацій данського LEGO House
/ Без смертей на дорогах: як Норвегія комунікує про безпеку руху
Та чи вдасться їм пересадити всіх мешканців на електромобілі
/ Більше ніж мода: соціальні теми на подіумі
Розповідаємо, як змінюється світ моди, чому брендам важливо тримати руку на пульсі суспільних змін і чим примітні колекції Весна/літо 2022
/ Шлях кримських татар: як комунікувати від імені цілого народу
Розповідаємо про мультидисциплінарний проєкт “Шлях/Yol”: історія і культура кримських татар
/ Історія та стратегія Marvel: шлях від коміксів до власного всесвіту
Розповідаємо про комікси, масштабну кризу та три незмінні кроки в корпорації
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень