fbpx
Кейси

Як медіахолдинг упроваджує проєкти з корпоративної соціальної відповідальності. Кейс 1+1 media

Чому потрібно залучати працівників до КСВ та що це дає компанії
Данилюк Даяна, 27.07.2020

Корпоративна соціальна відповідальність (далі — КСВ) може стати запорукою змін у всьому світі. До 2030 року залишилось менш як 4000 днів, а виклики сталого розвитку  — зміни клімату, охорона здоров’я, освіта, розвиток громад — усе ще залишаються актуальними.

На глобальному рівні 46% компаній починають інтегрувати цілі сталого розвитку у свої активності, утім лише 37% — змінюють бізнес-моделі. Тому міжнародна спільнота закликає бізнес ставити амбітніші цілі щодо сталого розвитку та КСВ.

З іншого боку, корпоративна соціальна відповідальність тісно пов’язана з позицією бренду роботодавця і сприяє її зміцненню. У США близько 80% міленіалів готові погодитись на меншу заробітну плату, якщо компанія має розвинену КСВ.

З огляду на нові тенденції, CSR Ukraine, експертна організація Центр «Розвиток КСВ» у межах zoom-кави «SUSTAINABILITY. RETHINK» обговорюють із представниками компаній посткарантинний світ та місце КСВ у ньому.

До першого ефіру приєднались Яна Ляхович, керівниця з внутрішніх комунікацій, та Аліна Марценюк, керівниця з КСВ групи компаній 1+1 media.


Яна Ляхович
Аліна Марценюк


Залучення працівників до КСВ

Корпоративна соціальна відповідальність в 1+1 media має 5 напрямів: Щасливі працівники, Якісна освіта, Здорова нація, Чисте довкілля та Повага до авторських прав.

У межах кожного з них компанія реалізує низку проєктів — як для працівників, так і для громади в партнерстві із соціально відповідальним бізнесом, громадськими організаціями та державними органами влади. Саме працівники ініціювали зародження напряму КСВ, коли почали знімати і транслювати ролики про захист довкілля.

 Саме працівники ініціювали зародження напряму КСВ, коли почали знімати і транслювати ролики про захист довкілля

Окремо варто зазначити, що пріоритетним для компанії є напрям «Щасливі працівники». Крім стандартного страхування, організовують медичне обстеження в офісі: УЗД молочних та щитоподібної залоз, флюорографія, консультації лікарів — дерматолога, офтальмолога та ін. Останніми роками додали щеплення від грипу та комплексну вакцинацію від правцю, кашлюку тощо. Уже стало хорошою традицією запрошувати працівників на лекції від різних фахівців галузі здоров’я.

Наприклад, під час карантину компанія реалізувала проєкт “Тиждень здоров’я”. Під час нього працівники приєдналися до серії лекцій від дієтолога, косметолога, лікаря-терапевта. Навчилися готувати корисний перекус, а кожен ранок починали з онлайн-руханки.

 Ще одна важлива місія компанії — залучення працівників до корпоративних активностей, зокрема з КСВ. Цьому сприяє правильна комунікація і підтримка топменеджерів компанії.

Зараз у компанії триває спортивний проєкт #плюсибіжать. Це 30-денний челендж, під час якого потрібно подолати максимальну кількість кілометрів. Працівники самі обирають, коли й де бігати, і змагаються за спортивні подарунки. Та найголовніше — челендж допомагає їм випрацювати звичку дбати про своє здоров’я, що дуже актуально в час пандемії.

Ще одна важлива місія компанії — залучення працівників до корпоративних активностей, зокрема з КСВ. Цьому сприяє правильна комунікація і підтримка топменеджерів компанії.

 В описі вакансій завжди вказана інформація про КСВ. І все більше кандидатів звертає увагу на цей пункт.

Також було створено клуб амбасадорів — «Агенти майбутнього». До нього долучилися 20 ініціативних та активних працівників з різних департаментів, які підтримують КСВ та пов’язані з нею проєкти. Вони є тими комунікаторами першої хвилі, які доносять новини про проєкти та ініціативи до різних департаментів холдингу.

Щодо бренду роботодавця, в описі вакансій завжди вказана інформація про КСВ. І все більше кандидатів звертає увагу на цей пункт.

Важливим аспектом є залучення топменеджерів до КСВ-проєктів. Ідеться про особистісний, навіть індивідуальний, підхід до кожного з них. Мета — показати користь ініціативи як для іміджу топменеджера, так і для досягнення спільних цілей. Особливої актуальності це набуло в період карантинокризи. Щоп’ятниці генеральний директор компанії записує відеозвернення про те, що відбулося в компанії за тиждень, яких заходів уживають, щоб убезпечити колектив від Covid-19. Це й інформація, і мотивація водночас.

Наразі за КСВ у компанії відповідає група, яка складається з двох КСВ-спеціалістів. Вона підпорядковується департаменту корпоративних комунікацій. Тішить, що двома фахівцями ініціативна група не обмежується: до проєктів та починань часто долучаються колеги з інших департаментів, а телеведучі охоче стають амбасадорами.

 Щоп’ятниці генеральний директор компанії записує відеозвернення про те, що відбулося в компанії за тиждень, яких заходів уживають, щоб убезпечити колектив від Covid-19. Це й інформація, і мотивація водночас.


Пандемія як виклик для КСВ

Перед карантином комунікаційники компанії працювали на випередження та створили антикризовий план, якого дотримуються й досі.

 Наразі компанія шукає варіанти партнерства з іншими соціально відповідальними бізнесами та організаціями. Пріоритет надають проєктам, що потребують незначних фінансових вкладень, проте показують вагомий результат.

За час карантину 80% працівників перевели на віддалену роботу. У межах оновлення підходів з’явилися дві стратегії внутрішніх комунікацій: для тих, хто працював удома, і тих, хто продовжував відвідувати офіс. Разом із цим компанія налагодила постійний канал комунікацій між топменеджерами, HR та відділом внутрішніх комунікацій.

Затверджена до карантину річна КСВ-стратегія не змінилася. Авжеж, довелося переглянути деякі проєкти та актуалізувати бюджети. Але компанія не припиняла впроваджувати нові ініціативи — просто змінився фокус та підхід до їх реалізації.

Наразі компанія шукає варіанти партнерства з іншими соціально відповідальними бізнесами та організаціями. Пріоритет надають проєктам, що потребують незначних фінансових вкладень, проте показують вагомий результат.

Деякі внутрішні проєкти на період карантину перевели в новий формат. Наприклад, кампанія «Люди Ідей», у межах якої розповідали історії працівників у нетиповій формі, трансформувалась у проєкт «Люди Ідей на карантині» — серію влогів, де працівники розповідають про роботу під час карантину та реалії медіаіндустрії у цей нелегкий час.


КСВ-проєкти

За останні роки компанія реалізувала низку проєктів з корпоративної соціальної відповідальності, серед яких можна виокремити:

  1. Корпоративний челендж «Естафета добра» до Всесвітнього дня соціальної справедливості. Протягом кількох місяців департаменти, починаючи з топменеджерів, робили різноманітні добрі справи, а потім передавали естафету колегам. Після завершення проєкту всередині компанії з’явилася ідея надати йому новий виток розвитку. Тому естафету вирішили передати іншим українським компаніям.
  2. Соціальна ініціатива «Право на освіту» покликана розв’язати питання освіти для дітей, які перебувають у лікарнях. Команда 1+1 media в партнерстві з громадськими організаціями та соціально відповідальним бізнесом допомагали відкривати школи в медичних закладах задля того, щоб діти мали безперервний доступ до освіти. Куратором цього проєкту є ведуча Наталія Мосейчук (ТСН).
  3. Проєкт #забутипровік покликаний зруйнувати стереотипи про людей старшого віку та надихнути їх на нові звершення. Ініціатива на прикладах реальних людей показала, що важливі не цифри, а віра в себе та прагнення робити щось нове. Проєкт переміг на European Excellence Awards у категорії Change Communications та здобув дві спеціальні нагороди 2020 In2 SABRE Awards.


Про те, що не вийшло

Не завжди все виходить так, як плануєш. Трапляються проєкти, які мали на меті допомогти, але в процесі щось пішло не за планом. Наприклад, проєкт «По дорозі» організували для того, щоб працівники, які їдуть на роботу власним транспортом, підвозили колег. Метою було поєднати кілька чинників: економію часу, зменшення шкідливого впливу транспорту на довкілля та ближче знайомство і спілкування між колегами з різних департаментів. Сповна ралізувати ідею завадило те, що графіки працівників часто не збігались, адже робота на телебаченні дуже динамічна.

Проте такі ситуації не стають на заваді, а лиш заохочують переглядати концепції проєктів і втілювати необхідні зміни для їх поліпшення. Адже робити добро — це невичерпне натхнення для будь-якої компанії та її команди.


Раніше ми детально розповідали про те, що таке корпоративна соціальна відповідальність компанії, як вона працює в українських бізнесах, а також наводили кейси зарубіжних брендів. 

Читайте також у рубриці Кейси
Як піарникам ефективно співпрацювати з медіа
10 порад з досвіду фінансових медіа «Мінфін» та Finance.ua
КЕЙС: нова рекламна кампанія Третьої окремої штурмової бригади
Реакції на образи у стилі pin-up
/ Рекламний бліц з Тонею Кондаковою
Креативна директорка про рекламні кейси, які навчають, змушують плакати та сміятися
Як українські бренди зберігають і переосмислюють культурну спадщину
Брошка-нагорода з титану до Дня пам’яті жертв Бабиного Яру, візерунки старовинних рушників на одязі та колекція, натхнена українськими мозаїками
/ Єрболат Бекбау: як будувати маркетинг і спільноту в медіа
Про маркетологів та редакцію, довіру і гроші — на прикладі Kyiv Independent
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень